کد خبر: ۱۰۱۴۰۹
تاریخ انتشار: ۳۰ شهريور ۱۳۹۸ - ۱۴:۲۰
مدیرعامل ستاد مرکزی معاینه فنی خبر داد
مدیرعامل ستاد مرکزی معاینه فنی خودروهای تهران از اعمال سخت گیری و نظارت بیشتر بر معاینه فنی خودروهای سرویس دانش آموزی خبر داد و گفت: این اقدام برای اطمینان خاطر خانوارهای محترم دانش آموزان خواهد بود.
به گزارش پایگاه خبری - تحلیلی «شهر فردا»،با شروع مدارس، اقدامات ویژه ماه مهر در روزهای پایانی تابستان انجام می‌شود. یکی از این اقداماتی که به منظور حفظ ایمنی و سلامت دانش آموزان در حمل و نقل آن‌ها صورت می‌گیرد، نظارت بر معاینه فنی سرویس‌های دانش آموزی است.

در همین رابطه؛ نواب حسینی منش با بیان اینکه یکی از دغدغه‌های مهم مهرماه در حوزه حمل و نقل، سرویس مدارس است، تصریح کرد: ستاد معاینه فنی برای استقبال از مهر چند اقدام مهم را اجرا کرده است. در تعدادی از مراکز منتخب، هر مرکز یک خط به خودروهای سرویس مدارس اختصاص پیدا کرده است تا رانندگان بدون اتلاف وقت بتوانند از خدمات معاینه فنی استفاده کنند.

وی با اعلام اینکه سه مرکز معاینه فنی و باقی مراکز 16گانه هرکدام یک خط برای معاینه فنی خودروهای سرویس دانش آموزی اختصاص پیدا داده اند، گفت: دریافت معاینه فنی خودروهای سرویس دانش آموزی تا 15 مهرماه ادامه خواهد داشت.

مدیرعامل ستاد مرکزی معاینه فنی خودروهای تهران با اشاره به اینکه رانندگان سرویس مدارس برای دریافت برچسب سرویس مدارس موظف به دریافت برگه معاینه فنی هستند، بیان کرد: برای معاینه فنی خودروهای سرویس دانش آموزی قرار است سخت گیری بیشتری اعمال شود. فارغ از اجرای معاینه فنی عادی در همه مراکز، برای تأیید ایمنی خودروها نظارت بیشتری اعمال می‌شود. این اقدام برای اطمینان خاطر خانوارهای محترم دانش آموزان صورت می گیرد.

افزایش 10 درصدی خطوط معاینه فنی در دوسال گذشته

حسینی منش در مورد اجرای برنامه‌ پنج ساله سوم شهرداری تهران، اظهار کرد: ستاد معاینه فنی خودروهای تهران نسبت به برنامه‌ی پنج ساله سوم شهرداری جلوتر عمل کرده است. در دو سال گذشته تعداد خطوط معاینه فنی از 39 خط به 54 خط افزایش پیدا کرده است. ستاد معاینه فنی نسبت به پیشبرد برنامه‌های سال 98 بسیار خوب عمل کرده است.

وی افزود: در برنامه پنج ساله سوم شهراری تهران موظف به افزایش 113 خط معاینه فنی شده‌ایم. همچنین باید میزان پذیرش خودروهای تهران برای معاینه فنی به 80 درصد برسد. این برنامه‌ها با دقت درحال حرکت رو به جلو است.

افزایش خط مرکز معاینه فنی سراج

حسینی منش از استقبال بخش خصوصی برای ساخت مراکز معاینه فنی در تهران خبر داد و گفت: مجوزهای لازم به بخش خصوصی برای حضور در این حوزه ارائه شده است. تا پایان سال دو مرکز جدید معاینه فنی به بهره برداری خواهد رسید. همچنین خطوط تعدادی از مراکز  نیز افزایش خواهد یافت. مرکز معاینه فنی سراج در منطقه 4 جایگزین خواهد شد. تعداد خطوط این مرکز از 4 خط به 10 خط افزایش پیدا خواهد کرد. این برنامه در دست اقدام است و با کمک بخش خصوصی به سرانجام خواهد رسید.

مدیرعامل ستاد مرکزی معاینه فنی خودروهای تهران در مورد خودرو  ثبت تخلف معاینه فنی سیار که در ماه ابتدای شهریورماه سال جاری رونمایی شد، گفت: تاکنون این خودرو موفق به دریافت کد معاینه فنی نشده است اما هماهنگی‌های لازم با ناجا برای فعال شدن کد معاینه فنی درحال انجام است. به زودی این خودرو نیز وارد مدار بهره برداری خواهد شد.
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
برگزیده ها
پیرشدن جمعیت چه مخاطراتی برای سالمندان آینده خواهد داشت؟

پیرشدن جمعیت چه مخاطراتی برای سالمندان آینده خواهد داشت؟

پیرشدن جمعیت هرچند به تنهایی تهدیدی به شمار نمی رود، اما اگر الزامات آن مثل توسعه بیمه همگانی ، بهبود سبد تغذیه و تامین اجتماعی برای مستمری بگیران ، تعویق سن ازدواج و کاهش زاد و ولد با چالش های اقتصادی تحریم گره بخورد ، چگونه باید برای آن چاره اندیشی کرد؟
چگونه فرانسویها به ساختمانهای سبزی رسیدند که ایران 20 سال دیگر خواهد رسید؟

چگونه فرانسویها به ساختمانهای سبزی رسیدند که ایران 20 سال دیگر خواهد رسید؟

در فرانسه ۱۸ میلیون ساختمان وجود دارد که نصف ایران است و از سال ۱۹۹۰ فرانسه آغاز به ایجاد ساختمانهای سازگار با محیط زیست کرده است و در خوشبینانه ترین حالت در ایران ۲۰ سال زمان لازم است تا به ساختمانهای سازگار با محیط زیست دست یابد.