کد خبر: ۱۰۱۴۰۰
تاریخ انتشار: ۳۰ شهريور ۱۳۹۸ - ۱۱:۳۱
جزییات خدمات شهرداری در مراسم اربعین اعلام شد
دبیر ستاد اربعین شهرداری تهران از اعزام ۱۵۰۰ نفر نیروی خدمات شهری به سه شهر نجف، کربلا و کوفه خبر داد.
به گزارش پایگاه خبری - تحلیلی «شهر فردا»،زنگیشه در نشست خبری که به منظور تشریح برنامه‌های خادم الحسین و پوشش مراسم اربعین برگزار شد با بیان این که بر اساس ابلاغیه وزارت کشور، ارائه خدمات شهری در مراسم اربعین بر عهده شهرداری تهران گذاشته شده است گفت: در مرز مهران که اصلی‌ترین مرز است، ارائه خدمات شهری به منطقه ۵ سپرده شده است که ۵۰۰ نفراز همکاران ما نیز در این مرز مستقر شده‌اند.

وی با بیان اینکه مدیریت مرز شلمچه به منطقه ۶ ، مرز خسروی به منطقه ۱۳ و مرز چذابه به منطقه ۴ سپرده شده است گفت: همه شهرداری‌ها مقدمات کار پوشش مراسم اربعین را آغاز کردند و از هفته قبل نیز نصب سرویس بهداشتی و نظافت و پاکسازی مسیرها با هماهنگی‌  ان‌جی‌او ها آغاز شده است.

وی با بیان این که نیروهای خدمات شهری تنها برای رفت و روب در سه شهر نجف، کربلا و کوفه مستقر هستند گفت: با هماهنگی عتبه، نظافت اطراف حرم در نجف به ۵۰۰ نفر از پاکبانان شهرداری سپرده شده است. در شهر کوفه ۱۰۰ نفر و در شهر کربلا ۹۰۰ نفر از نیروهای خدمات شهری مستقر هستند.

وی با بیان این که سازمان مدیریت پسماند تامین و پشتیبانی نیروی انسانی را بر عهده دارد گفت: سازمان آتش نشانی نسبت به بررسی ایمنی موکب‌ها اقدام خواهد کرد و سازمان بهشت زهرا نیز اسکان زائران را بر عهده دارد که در کربلا ۲۰ هزار نفر ساماندهی خواهند شد.

وی با بیان این که شرکت شهر سالم نیز در دو شهر نجف و کربلا مباحث درمانی را بر عهده دارد افزود: ۲۰۰ اتوبوس نیز در مرز مهران مستقر خواهد شد تا مسافران را به کوت برسانند.

وی افزود:‌ بانک شهر نیز در مرزهای تهران، خسروی و شلمچه، ماشین‌های خودپرداز خود را مستقر خواهد کرد.

وی افزود: سازمان بازرسی شهرداری نیز قبل، حین و بعد از عملیات اربعین نیز وظیفه نظارت را بر عهده دارد و حراست کل شهرداری نیز در روند ثبت نام همکاران رسیدگی می‌کنند.

وی تاکید کرد:‌همه این اقدامات به صورت خیرخواهانه انجام خواهد شد. 
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
برگزیده ها
فروش «میگو» در اسکله‌های بندر بوشهر/ تصاویر

فروش «میگو» در اسکله‌های بندر بوشهر/ تصاویر

صیادان بوشهری که برای صید میگو راهی دریا می‌شوند، پس از چندین شبانه روز تلاش و صید، به بنادر بر می‌گردند. با بازگشت لنج‌ها از دریا، مردم برای خرید میگو به اسکله‌ها می‌روند.
پرواز همزمان ۴۰۰ بالن برای ثبت رکورد جهانی/ تصاویر

پرواز همزمان ۴۰۰ بالن برای ثبت رکورد جهانی/ تصاویر

در جشنواره پرواز بالن ها که در شرق فرانسه برگزار شد 400 بالن برای ثبت یک رکورد جهانی به صورت همزمان به پرواز درآمدند که این تعداد بالن در یک جا در نوع خود بی نظیر بوده است.