کد خبر: ۱۰۱۳۶۷
تاریخ انتشار: ۳۰ شهريور ۱۳۹۸ - ۱۶:۳۳
مدیرکل میراث فرهنگی سیستان و بلوچستان:
مدیرکل میراث فرهنگی سیستان و بلوچستان گفت: مراسم ملی روز جهانی جهانگردی برای نخستین بار در تاریخ ایران خارج از پایتخت و در استان سیستان و بلوچستان برگزار می‌شود.
به گزارش پایگاه خبری - تحلیلی «شهر فردا»، صنایع دستی و گردشگری سیستان و بلوچستان، علیرضا جلال‌زایی اظهار داشت: مراسم ملی روز جهانی جهانگردی برای نخستین بار در تاریخ ایران خارج از پایتخت و در استان سیستان و بلوچستان برگزار می‌شود و این استان امسال به عنوان نخستین استان میزبان همایش ملی روز جهانی جهانگردی است.

مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری سیستان و بلوچستان افزود: این مراسم با حضور وزیر میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی کشور و در سالن سینما هلال زاهدان برگزار می‌شود.

وی ادامه داد: برنامه‌های ویژه‌ای به مناسبت روز جهانی جهانگردی پیش‌بینی شده که رونمایی از دستاوردهای گردشگری استان، تجلیل از پیشکسوتان و فعالان گردشگری ایران، برپایی نمایشگاه گردشگری، غذاهای سنتی و صنایع دستی، افتتاح پروژه های گردشگری، انعقاد تفاهم‌نامه سیستان و بلوچستان ۱۴۰۰ و برگزاری نشست شورای راهبردی گردشگری استان با حضور وزیر گردشگری بخشی از این برنامه ها است.

جلال زایی با اشاره به اینکه امروزه همه متوجه نقش بی‌بدیل گردشگری در جامعه جهانی و رسیدن به صلح و توسعه پایدار با افزایش گفتگو و تعامل بین ملت ها شده‌اند، گفت: از سال ۱۹۸۰، سازمان جهانی جهانگردی در روز ۲۷ سپتامبر به عنوان روز جهانی گردشگری مراسم گرامیداشت این روز را به صورت باشکوهی برگزار می‌کند.

وی تصریح کرد: در واقع گردشگری بر مؤلفه‌های اجتماعی، فرهنگی، سیاسی و اقتصادی تاثیر عمیقی گذاشته است و در سال‌های اخیر در استان سیستان و بلوچستان با حمایت‌های دولت و مشارکت فعال مردم و رسانه‌ها حرکت رو به رشدی در گردشگری استان شکل گرفته است.
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
برگزیده ها
پیرشدن جمعیت چه مخاطراتی برای سالمندان آینده خواهد داشت؟

پیرشدن جمعیت چه مخاطراتی برای سالمندان آینده خواهد داشت؟

پیرشدن جمعیت هرچند به تنهایی تهدیدی به شمار نمی رود، اما اگر الزامات آن مثل توسعه بیمه همگانی ، بهبود سبد تغذیه و تامین اجتماعی برای مستمری بگیران ، تعویق سن ازدواج و کاهش زاد و ولد با چالش های اقتصادی تحریم گره بخورد ، چگونه باید برای آن چاره اندیشی کرد؟
چگونه فرانسویها به ساختمانهای سبزی رسیدند که ایران 20 سال دیگر خواهد رسید؟

چگونه فرانسویها به ساختمانهای سبزی رسیدند که ایران 20 سال دیگر خواهد رسید؟

در فرانسه ۱۸ میلیون ساختمان وجود دارد که نصف ایران است و از سال ۱۹۹۰ فرانسه آغاز به ایجاد ساختمانهای سازگار با محیط زیست کرده است و در خوشبینانه ترین حالت در ایران ۲۰ سال زمان لازم است تا به ساختمانهای سازگار با محیط زیست دست یابد.