کد خبر: ۱۰۱۳۶۵
تاریخ انتشار: ۳۰ شهريور ۱۳۹۸ - ۱۵:۳۲
مدیرکل ارتباطات و فناوری اطلاعات ایلام:
مدیرکل ارتباطات و فناوری اطلاعات ایلام گفت: ۸۸ درصد جاده های ایلام تحت پوشش شبکه های تلفن همراه است.
به گزارش پایگاه خبری - تحلیلی «شهر فردا»، عباس بیرامی در گفتگو با خبرنگاران اظهار داشت: استان ایلام در حوزه فناوری و اطلاعات یکی از استان های برخوردار کشور لحاظ می شود.

وی ادامه داد: در چهار سال اخیر استان سیر صعودی در این حوزه داشته و هم اکنون رتبه سیزدهم کشور را در بحث حوزه فناوری اطلاعات دارد و در نوار غربی کشور به عنوان استان اول محسوب می شود.

بیرامی افزود: بیش از ۹۴ درصد جمعیت استان به شبکه های تلفن همراه دسترسی دارند و با توجه به پروژه هایی که در دست اقدام است این برنامه ریزی تا پایان سال این میزان پوشش جمعیتی به مراتب بیشتر خواهد شد.

وی عنوان کرد: بیش از ۸۴ درصد روستاهای استان به شبکه ملی اطلاعات و اینترنت پرسرعت متصل است.

مدیرکل ارتباطات و فناوری اطلاعات ایلام تصریح کرد: ۸۸ درصد جاده های استان تخت پوشش شبکه های تلفن همراه است و هیچ نقطه ای از استان مشکل تلفن ثابت نداریم.

وی ادامه داد: شاید ظرفیت کنگره عظیم اربعین حسینی یکی از دلایلی بوده که توانستیم هر ساله خدماتی را به استان بتوانیم گسیل کنیم که شاهد رشد این حوزه هم بودیم.

اجرای یک هزار و ۲۰۰ کیلومتر فیبرنوری در استان

وی افزود: در حوزه زیرساخت های ارتباطی علاوه بر شبکه های رادیویی و کابلی که در استان داریم، تمام شهرهای استان به شبکه های فیبر نوری، شبکه های نسل سه و چهار متصل هستند.

مدیرکل ارتباطات و فناوری اطلاعات ایلام گفت: نزدیک به یک هزار و ۲۰۰ کیلومتر فیبرنوری از طریق سه استان کرمانشاه، لرستان و خوزستان در استان اجرا شده است.

وی تصریح کرد: در سال گذشته دو مرز چیلات و چنگوله نیز توانستیم زیرساخت فیبر نوری این دو مرز جدید را به عنوان یک ظرفیت آماده کنیم، با رسمیت پیدا کردن این دو مرز زیرساخت ارتباطی آنها نیز آماده است.

وی گفت: اربعین در فرهنگ و برنامه های ما یک جایگاه بزرگ و جهانی است، روز به روز شاهد افزایش زائران اباعبدالله الحسین(ع) و به ویژه تردد از مرز مهران هستیم.

وی افزود: زائرینی که از مرز مهران و استان ایلام تردد خواهند کرد بدون شک ازخدمات حوزه ارتباطات استفاده خواهند کرد  امسال نیز مانند سال های گذشته برنامه ریزی های خوبی در این حوزه انجام شده است.
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
برگزیده ها
پیرشدن جمعیت چه مخاطراتی برای سالمندان آینده خواهد داشت؟

پیرشدن جمعیت چه مخاطراتی برای سالمندان آینده خواهد داشت؟

پیرشدن جمعیت هرچند به تنهایی تهدیدی به شمار نمی رود، اما اگر الزامات آن مثل توسعه بیمه همگانی ، بهبود سبد تغذیه و تامین اجتماعی برای مستمری بگیران ، تعویق سن ازدواج و کاهش زاد و ولد با چالش های اقتصادی تحریم گره بخورد ، چگونه باید برای آن چاره اندیشی کرد؟
چگونه فرانسویها به ساختمانهای سبزی رسیدند که ایران 20 سال دیگر خواهد رسید؟

چگونه فرانسویها به ساختمانهای سبزی رسیدند که ایران 20 سال دیگر خواهد رسید؟

در فرانسه ۱۸ میلیون ساختمان وجود دارد که نصف ایران است و از سال ۱۹۹۰ فرانسه آغاز به ایجاد ساختمانهای سازگار با محیط زیست کرده است و در خوشبینانه ترین حالت در ایران ۲۰ سال زمان لازم است تا به ساختمانهای سازگار با محیط زیست دست یابد.