کد خبر: ۱۰۱۳۵۸
تاریخ انتشار: ۳۰ شهريور ۱۳۹۸ - ۱۲:۲۱
مدیرکل فرودگاه‌های آذربایجان‌غربی گفت: از 39 پرواز هفتگی فرودگاه ارومیه 35 پرواز در مسیر تهران، 2 پرواز در مسیر مشهد و 2 پرواز در مسیر استانبول خواهد بود و در حال برقراری پرواز مسیر اربیل کردستان عراق هستیم.
به گزارش پایگاه خبری - تحلیلی «شهر فردا»، محمدعلی قراملکی در دیدار با مدیر استانی خبرگزاری فارس در آذربایجان‌غربی، اظهار کرد: ساز و کار تغییر نام فرودگا‌ه‌های بین‌المللی دشوار است و باید مصوبه شورای عالی فرهنگی کشور باشد تا نام جدید فرودگاه در کتاب‌های پرواز در کل دنیا تغییر پیدا کند.

وی افزود: با توجه به مطالبه عمومی مردم به تغییر نام فرودگاه بین المللی ارومیه به فرودگاه شهید باکری آماده هستیم تا با درخواست مدیران استانی و نماینده ولی فقیه در استان مقدمات تغییر نام فرودگاه را مهیا کنیم.

مدیرکل فرودگاه‌های آذربایجان‌غربی خاطر نشان کرد: به دلیل افزایش قیمت‌های پرواز در پنج ماهه نخست امسال، سه درصد از کل پروازهای کشور و 15 درصد از مسافرین پرواز‌ها کاهش یافته است.

وی با اشاره به موقعیت فرودگاه بین المللی ارومیه تصریح کرد: فرودگاه ارومیه به دلیل همجواری با سه کشور خارجی موقعیت خوبی دارد و در حال افزایش پرواز‌های هفتگی هستیم که امیدواریم با افزایش مسافر، پرواز‌های سایر استان‌ها نیز در این فرودگاه برقرار شود.

قراملکی به افزایش پروازهای هفتگی فرودگاه ارومیه اشاره کرد و افزود: با هماهنگی‌های انجام شده با شرکت هواپیمایی آتا، چهار پرواز در مسیر تهران به ارومیه و برعکس در روزهای دوشنبه، سه شنبه، چهارشنبه و جمعه به پروازهای هفتگی فرودگاه ارومیه افزوده شده است.

مدیرکل فرودگاه‌های آذربایجان‌غربی اظهار کرد: از 39 پرواز هفتگی فرودگاه ارومیه 35 پرواز در مسیر تهران، 2 پرواز در مسیر مشهد و 2 پرواز در مسیر استانبول خواهد بود و در حال برقراری پرواز مسیر اربیل کردستان عراق هستیم.

وی خاطرنشان کرد: توسعه زیرساخت‌های فرودگاه بین المللی ارومیه در دستور کار قرار گرفته و زهکشی، فاضلاب کشی، خرید و راه اندازی دستگاه « دی بی آر» سیستم کمک ناوبری برای مناطق کوهستانی و تعویض روشنایی باند فرودگاه از فعالیت‌های اخیر در فرودگاه‌ بین المللی ارومیه بوده است.

قراملکی به جایگاه رسانه در پیشرفت اهداف سازمانی اشاره کرد و گفت: پذیرش انتقاد و توجه به نظرات اصحاب رسانه عامل مهمی برای برطرف کردن مشکلات موجود و پیشرفت اهداف سازمان و مهم‌تر از آن پیشرفت استان در بسیاری از شاخص‌ها خواهد بود.

خبرنگاران مطالبات مردم را پیگیری می‌کند

مدیر استانی خبرگزاری فارس در آذربایجان‌غربی هم در این دیدار اظهار کرد: خبرگزاری فارس به عنوان یک رسانه مردمی با راه اندازی بخش «فارس من» به دنبال پیگیری مطالبات مردم در سطح استان و کشور است.

میثم قربانی با اشاره به مطالبه مردمی در خصوص تغییر نام فرودگاه بین المللی ارومیه به نام شهید باکری، افزود: خبرگزاری فارس آماده است با پیگیری‌ها از مدیران استانی تا کشوری در تسهیل این روند با فرودگاه‌های آذربایجان‌غربی همراه باشد.

وی با اشاره به اینکه نگاه مدیرکل جدید فرودگاه‌های به جایگاه رسانه قابل تقدیر است خاطرنشان کرد: اهالی رسانه با بیان ظریف راه‌کارها برای برطرف کردن ضعف‌ها و کاستی‌های موجود در استان می‌توانند در تبدیل تهدیدات به فرصت‌ها، جلوگیری از فرصت‌سوزی و تقویت نقاط مثبت در توسعه استان سهیم باشند.
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
برگزیده ها
فروش «میگو» در اسکله‌های بندر بوشهر/ تصاویر

فروش «میگو» در اسکله‌های بندر بوشهر/ تصاویر

صیادان بوشهری که برای صید میگو راهی دریا می‌شوند، پس از چندین شبانه روز تلاش و صید، به بنادر بر می‌گردند. با بازگشت لنج‌ها از دریا، مردم برای خرید میگو به اسکله‌ها می‌روند.
پرواز همزمان ۴۰۰ بالن برای ثبت رکورد جهانی/ تصاویر

پرواز همزمان ۴۰۰ بالن برای ثبت رکورد جهانی/ تصاویر

در جشنواره پرواز بالن ها که در شرق فرانسه برگزار شد 400 بالن برای ثبت یک رکورد جهانی به صورت همزمان به پرواز درآمدند که این تعداد بالن در یک جا در نوع خود بی نظیر بوده است.