کد خبر: ۱۰۱۳۵۵
تاریخ انتشار: ۳۰ شهريور ۱۳۹۸ - ۱۰:۴۵
معاون گردشگری اداره کل میراث فرهنگی سیستان و بلوچستان گفت: مراسم ملی روز جهانی جهانگردی برای نخستین بار در تاریخ ایران خارج از پایتخت و در استان سیستان و بلوچستان برگزار می‌شود.
به گزارش پایگاه خبری - تحلیلی «شهر فردا»، مجتبی میرحسینی در گفت‌وگو با خبرنگاران در زاهدان اظهار کرد: مراسم ملی روز جهانی جهانگردی برای نخستین بار در تاریخ ایران خارج از پایتخت و در استان سیستان و بلوچستان برگزار میشود و این استان امسال به عنوان نخستین استان میزبان همایش ملی روز جهانی جهانگردی است.

معاون گردشگری اداره کل میراث فرهنگی سیستان و بلوچستان افزود: این مراسم با حضور وزیر میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی کشور و در سالن سینما هلال زاهدان برگزار میشود.

این مسئول ادامه داد: برنامه‌های ویژه ای به مناسبت روز جهانی جهانگردی پیش بینی شده که رونمایی از دستاوردهای گردشگری استان، تجلیل از پیشکسوتان و فعالان گردشگری ایران، برپایی نمایشگاه گردشگری، غذاهای سنتی و صنایع دستی، افتتاح پروژه های گردشگری، انعقاد تفاهم نامه سیستان و بلوچستان ۱۴۰۰ و برگزاری نشست شورای راهبردی گردشگری استان با حضور وزیر گردشگری بخشی از این برنامه ها است.

وی گفت: از سال ۱۹۸۰، سازمان جهانی جهانگردی در روز ۲۷ سپتامبر به عنوان روز جهانی گردشگری مراسم گرامیداشت این روز را به صورت باشکوهی برگزار می کند.

میرحسینی بیان کرد: امروزه همه متوجه نقش بی بدیل گردشگری در جامعه جهانی و رسیدن به صلح و توسعه پایدار با افزایش گفتگو و تعامل بین ملت ها شده اند.

وی اذعان کرد: در واقع گردشگری بر مؤلفه های اجتماعی، فرهنگی، سیاسی و اقتصادی تاثیر عمیقی گذاشته است و در سالهای اخیر در استان سیستان و بلوچستان با حمایت های دولت و مشارکت فعال مردم و رسانه ها حرکت رو به رشدی در گردشگری استان شکل گرفته است.


ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
برگزیده ها
پشت پرده کاهش نرخ بیکاری؛ بیکاران ناامید شدند

پشت پرده کاهش نرخ بیکاری؛ بیکاران ناامید شدند

درحالی آمارها از کاهش نرخ بیکاری 1.7 درصدی در تابستان امسال نسبت به سال گذشته خبر می دهند که کاهش بیکاری همچنان در جامعه فراگیر بوده و میل به افزایش دارد، با این حال کارشناسان معتقدند نرخ مشارکت اجتماعی و تغییرات جمعیتی و البته ناامید شدن بیکاران از یافتن کار مناسب باعث روند نزولی آمارهاست.
تخلیه حباب بازار مسکن در پایتخت ؛ خانه اولیها بازمی گردند

تخلیه حباب بازار مسکن در پایتخت ؛ خانه اولیها بازمی گردند

رئیس اتحادیه املاک گفت : با تخلیه حباب مسکن انتظار می رود ، ورود خانه اولیها به بازار افزایش یافته و خرید و فروش مسکن به وضعیت معمول بازگردد.