کد خبر: ۱۰۱۳۵۳
تاریخ انتشار: ۳۰ شهريور ۱۳۹۸ - ۱۰:۳۲
نماینده مردم همدان و فامنین در مجلس گفت: همدان، به عنوان پایتخت تاریخ و تمدن ایران، نگین گردشگری «راه ابریشم» است و از این رو در بین شهرهای این مسیر در دنیا می‌درخشد.
به گزارش پایگاه خبری - تحلیلی «شهر فردا»، حمیدرضا حاجی‌بابایی در جمع خبرنگاران با بیان اینکه همدان به واسطه موقعیت جغرافیایی و ترانزیتی خود در دوره‌های مختلف تاریخی به ویژه دوران اسلامی مورد توجه کشورهای «راه ابریشم» بوده است اظهار کرد: امروز برگزاری نشست‌های جهانی اجلاس «راه ابریشم» در همدان موید این موضوع است که این خطه نقش غیرقابل انکاری در این مسیر دارد.

وی با اشاره به ظرفیت بالقوه و بالفعل همدان در حوزه گردشگری افزود: خوشبختانه زیرساخت‌های گردشگری همدان، قابلیت پذیرایی از گردشگران داخلی و خارجی را مهیا کرده است.

نماینده مردم همدان و فامنین در مجلس ادامه داد: امروز همدان به عنوان پایلوت فرهنگی در ابعاد مختلف در کشور و حتی دنیا شناخته می‌شود و باید از این ظرفیت‌ها حداکثر بهره را برد.

وی با اشاره به مصوبات خوب مجلس در چند سال اخیر برای همدان گفت: تصویب قطار شهری، تغییر نام دانشگاه علوم پزشکی همدان به ابن‌سینا، تصویب اتصال قطار همدان به غرب کشور، راه‌اندازی بیمارستان هزار تختخوابی، تخصیص اعتبار برای تکمیل موزه منطقه‌ای همدان و موزه هنرهای معاصر و... نشان از آن دارد که زیرساخت‌های توسعه گردشگری در بخش‌های مختلف ایجاده شده و یا در حال ساخت است.

حاجی‌بابایی با بیان اینکه همدان در چند سال آینده جزو اولین مقصدهای گردشگری ایران خواهد بود تاکید کرد: این استان در چند سال اخیر با برگزاری رویدادهای مختلف بین‌المللی توانسته آوازه خود را در دنیا بیش از گذشته پرطنین کند.

وی ضمن اینکه از مسوولان استان خواست با رایزنی و پیگیری جدی، زمینه ثبت جهانی آثار تاریخی همدان را در یونسکو فراهم کنند بیان کرد: متاسفانه همدان به حق خود دست نیافته که باید از فرصت اجلاس جهانی «راه ابریشم» بهترین استفاده را برد.
برچسب ها: شهرفردا ، همدان ، گردشگری
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
برگزیده ها
فروش «میگو» در اسکله‌های بندر بوشهر/ تصاویر

فروش «میگو» در اسکله‌های بندر بوشهر/ تصاویر

صیادان بوشهری که برای صید میگو راهی دریا می‌شوند، پس از چندین شبانه روز تلاش و صید، به بنادر بر می‌گردند. با بازگشت لنج‌ها از دریا، مردم برای خرید میگو به اسکله‌ها می‌روند.
پرواز همزمان ۴۰۰ بالن برای ثبت رکورد جهانی/ تصاویر

پرواز همزمان ۴۰۰ بالن برای ثبت رکورد جهانی/ تصاویر

در جشنواره پرواز بالن ها که در شرق فرانسه برگزار شد 400 بالن برای ثبت یک رکورد جهانی به صورت همزمان به پرواز درآمدند که این تعداد بالن در یک جا در نوع خود بی نظیر بوده است.