کد خبر: ۱۰۱۳۳۸
تاریخ انتشار: ۲۹ شهريور ۱۳۹۸ - ۲۰:۰۰
رئیس پلیس مبارزه با مواد مخدر استان قزوین:
رئیس پلیس مبارزه با مواد مخدر استان قزوین گفت: با دستگیری ۳۲۱۵ نفر از قاچاقچیان و توزیع کنندکان مواد مخدر بیش از ۲ تن مواد افیونی در استان کشف و ضبط شد.
به گزارش پایگاه خبری - تحلیلی «شهر فردا»، سرهنگ بیژن خدایی در نشست خبری که در محل پلیس راهور قزوین برگزار شد اظهارداشت: در سال جاری بیش از دو تن انواع مواد مخدر توسط ماموران پلیس استان کشف و ضبط شده است.

وی بیان کرد: میزان کشفیات مواد مخدر در استان قزوین نسبت به مدت مشابه سال قبل ۶۲ درصد افزایش داشته است.

سرهنگ خدایی یادآورشد: کشفیات تریاک ۵۱ درصد، حشیش ۱۸۵ درصد، شیشه ۷۸۹ درصد افزایش و ماده هروئین ۲۵ درصد کاهش داشته است.

رئیس پلیس مبارزه با مواد مخدر استان قزوین گفت: همچنین ۳۶۶ کیلوگرم مواد مخدر دیگر در استان کشف شده که شاهد افزایش ۹۶ درصدی در این زمینه هستیم.  

دستگیری ۳۲۱۵ نفر از قاچاقچیان و توزیع کنندگان مواد مخدر

سرهنگ خدایی تصریح کرد: در سال جاری همچنین ۳ هزار و ۲۱۵ نفر در رابطه با مواد مخدر دستگیر شدند که قاچاقچیان یک درصد و توزیع کنندگان ۲۷ درصد، نگهدارندگان ۱۷ درصد و معتادان ۷۸ درصد افزایش داشته اند که یک درصد دستگیر شدگان را زنان تشکیل می دهند.

اجرای ۶۰۰ مرحله طرح مبارزه با توزیع مواد مخدر

وی گفت: با اجرای طرح های پاکسازی محلات و مبارزه با توزیع کنندگان مواد مخدر تاکنون ۶۰۰ مرحله از طرح مبارزه با اعتیاد در بخش های شناسایی و پاک سازی نقاط آلوده، کشت گیاهان مخدر، ارتقا امنیت اجتماعی، پاکسازی اطراف مدارس، دانشگاهها و آموزشگاهها و محورهای مواصلاتی استان اجرا شده است.

خدایی بیان کرد: در اجرای طرح پاکسازی محلات هم ۱۲۸۵ نفر دستگیر شدند که با توجه به مشاهده مواد افیونی نوظهور از والدین انتظار داریم مراقبت بیشتری از فرزندان خود داشته باشند و این پدیده را جدی بگیرند تا خود و خانواده از آُسیب های آن در امان بمانند.

برگزاری رزمایش زنگ نشاط سلامت اجتماعی 

وی اضافه کرد: در استانهی بازگشایی مدارس رزمایش زنگ نشاط و امنیت اجتماعی با همکاری دستگاههای فرهنگی، مراکز بهداشتی و پزشکی، بهزیستی، پلیس آغاز شده که در این طرح پاکسازی محلات آلوده در تاکستان، قزوین، بویین زهرا، آبیک صورت می گیرد و اطراف مدارس نیز مورد نظارت و رصد کامل پلیس است.

سرهنگ خدایی بیان کرد: در دو هفته اول بازگشایی مدارس تیم های گشت پلیس به صورت شبانه روزی در مناطق استقرار مدارس و آموزشگاهها حضور خواهند یافت تا هر حرکت مشکوکی را مورد بازرسی ویژه قرار دهند و امنیت همه نقاط استان را فراهم کنند.  

همکاری دستگاه قضایی جای تقدیر دارد

وی ضمن تشکر از همکاری صمیمانه دستگاه قضایی اظهارداشت: از همکاری دادستان محترم در اجرای طرح های پاکسازی محلات و ایمن سازی شهرتشکر می کنیم و با این همکاری انگیزه پلیس در برخورد با مجرمان دو چندان شده است.

رئیس پلیس مبارزه با مواد مخدر استان قزوین گفت: یکی از مشکلات اساسی ما جامع نبودن قانون مبارزه با مواد مخدر است که با اصلاح آن توسط مجلس امیدواریم بتوانیم برخوردهای قاطع تری با توزیع کنندگان مواد مخدر داشته باشیم.

وی خواستار همکاری والدین و مدیران مراکز آموزشی با پلیس شد و افزود: اگر در خصوص آلوده شدن مدارس و دانشگاهها نگران هستیم و می خواهیم طرح هایی را در این محدوده ها اجرا کنیم نباید برخی مسئولان و مدیران دانشگاهها موضع گیری کنند بلکه اگر امروز پیامدهای اعتیاد را جدی نگیریم باید هزینه های سنگینی را متحمل شویم زیرا هیچکس از آلودگی مواد مخدر مصون نیست.

سرهنگ خدایی بیان کرد:برای این که ضربه موثری به توان مالی قاچاقچیان و توزیع کنندگان مواد مخدر وارد کنیم باید باید این موضوع را اجتماعی کنیم و همه در این مبارزه مشارکت کنند و همکاری با پلیس افزایش یابد.

وی گفت: منازلی که برای بار دوم توزیع مواد مخدر در آن صورت گیرد پلمب شده و به مردم معرفی خواهند شد.

رئیس پلیس مبارزه با مواد مخدر استان قزوین اظهارداشت: در راستای فعالیتهای فرهنگی بیش از ۱۰ هزار نفر تحت آموزش های تخصصی در خصوص پیامدهای زیانبار مواد مخدر قرار گرفتند و امسال هم این دوره های آموزشی با جدیت برای گروههای مختلف برگزار می شود.  
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
برگزیده ها
تشییع پیکر «حاج قاسم و ابومهدی» در اهواز/ تصاویر

تشییع پیکر «حاج قاسم و ابومهدی» در اهواز/ تصاویر

مراسم تشییع پیکرسردار سپاه اسلام، سپهبد شهید«حاج قاسم سلیمانی» و « ابومهدی المهندس» معاون الحشد الشعبی، صبح يکشنبه ۱۵ دی ۱۳۹۸ در اهواز برگزار شد.
مراسم بزرگداشت «حماسه ۹ دی» در کشور/ تصاویر

مراسم بزرگداشت «حماسه ۹ دی» در کشور/ تصاویر

مراسم بزرگداشت حماسه ۹ دی « روز بصیرت و میثاق امت با ولایت » صبح دوشنبه ۹ دی ۱۳۹۸ در سراسر کشور برگزار شد.