کد خبر: ۱۰۱۳۲۸
تاریخ انتشار: ۲۹ شهريور ۱۳۹۸ - ۱۵:۳۵
سرپرست فرماندهی مرزبانی آذربایجان‌غربی گفت: با تلاش ماموران هنگ مرزی ماکو، تریلی حامل ۲۱۰ کیلوگرم مواد مخدر از نوع هروئین در گمرک مرزی بازرگان توقیف شد.
به گزارش پایگاه خبری - تحلیلی «شهر فردا»، سرهنگ فردین پیری در این زمینه اظهار داشت: مرزبانان هنگ مرزی ماکو و کارکنان معاونت اطلاعات مرزبانی استان آذربایجان غربی با اشراف اطلاعاتی از قصد قاچاقچیان مبنی بر خروج مقادیر قابل توجهی مواد مخدر توسط یک دستگاه تریلی از تبریز به سمت پایانه مرزی بازرگان، مطلع شده و این خودرو را به سرعت متوقف کردند.

وی اضافه کرد: مرزبانان پس از توقیف تریلی و بازرسی آن، موفق شدند که بین بار سنگ‌فرش این خودرو ۲۱۰ کیلوگرم هروئین که به طرز ماهرانه ای به صورت شمش‌های قالب‌بندی شده جاسازی شده بود، کشف کنند.

پیری با اشاره به توقیف تریلی و دستگیری قاچاقچی ادامه داد: پس از تشکیل پرونده مقدماتی، متهم، مواد مخدر و تریلی توقیف شده به مراجع قضایی تحویل داده شد.

سالانه بیش از ۱۰ تن مواد مخدر در آذربایجان غربی کشف و ضبط می شود که این امر به علت قرار گرفتن آذربایجان غربی در مسیر ترانزیت این مواد است.

طول مرزهای جمهوری اسلامی ایران در آذربایجان‌غربی حدود ۹۶۷ کیلومتر است؛ این استان از طرف شمال ۱۴۹ کیلومتر مرز آبی از طریق رودخانه ارس با نخجوان، از طرف شمال و مغرب ۵۶۶ کیلومتر مرز خاکی با کشور ترکیه و از طرف غرب ۲۵۲ کیلومتر مرز خاکی با کشور عراق دارد.

ماکو در مجاورت کشورهای ترکیه و جمهوری آذربایجان قرار دارد و طول مرزهای جمهوری اسلامی ایران در این منطقه با این کشورها به ترتیب ۱۳۰ و ۱۴۰ کیلومتر است.
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
برگزیده ها
تشییع پیکر «حاج قاسم و ابومهدی» در اهواز/ تصاویر

تشییع پیکر «حاج قاسم و ابومهدی» در اهواز/ تصاویر

مراسم تشییع پیکرسردار سپاه اسلام، سپهبد شهید«حاج قاسم سلیمانی» و « ابومهدی المهندس» معاون الحشد الشعبی، صبح يکشنبه ۱۵ دی ۱۳۹۸ در اهواز برگزار شد.
مراسم بزرگداشت «حماسه ۹ دی» در کشور/ تصاویر

مراسم بزرگداشت «حماسه ۹ دی» در کشور/ تصاویر

مراسم بزرگداشت حماسه ۹ دی « روز بصیرت و میثاق امت با ولایت » صبح دوشنبه ۹ دی ۱۳۹۸ در سراسر کشور برگزار شد.