کد خبر: ۱۰۱۲۷۲
تاریخ انتشار: ۲۷ شهريور ۱۳۹۸ - ۱۴:۲۰
بر اساس اعلام شرکت کنترل کیفیت هوای تهران افزایش موقتی غلظت ذرات معلق و آلاینده ازن طی امروز و فردا (۲۷ و ۲۸ شهریور) کیفیت هوای پایتخت را طی برخی ساعات در شرایط نامطلوب قرار می‌دهد.
به گزارش پایگاه خبری - تحلیلی «شهر فردا»،بر اساس پیش‌بینی‌های انجام‌شده در شرکت کنترل کیفیت هوا، برقراری جو نسبتاً آرام همراه با ابرناکی طی صبح امروز (۲۷ شهریور) شرایط لازم برای تجمع موقتی آلاینده‌ها را فراهم می‌کند و در برخی مناطق پرتردد شاهد کاهش کیفیت هوا هستیم.

در طول روز با افزایش دما و در دسترس بودن عوامل مورد نیاز برای شکل‌گیری آلاینده ازن طی برخی ساعات بعد ازظهر امروز افزایش نسبی در غلظت این آلاینده مشاهده می‌شود و به‌تدریج طی امشب ازدیاد حجم ترافیک بر افزایش غلظت آلاینده‌ها در مناطق پرتردد مؤثر است. هرچند با افزایش نسبی سرعت باد طی این بازه زمانی کیفیت هوای پایتخت را بهتر می‌کند.

با کاهش میزان ناپایداری و حاکمیت جو آرام تا صبح فردا (۲۸ شهریور) روند افزایشی در غلظت آلاینده‌ها و کاهش کیفیت هوا در برخی مناطق دور از انتظار نیست. همچنین افزایش نسبی غلظت آلاینده ازن نیز طی بعدازظهر مشاهده می‌شود که با توجه به کاهش جزئی دما، از بیشینه غلظت این آلاینده نسبت به روز چهارشنبه کاسته خواهد شد.

علاوه بر این ازدیاد حجم ترافیک در ساعات پایانی فردا، افزایش ذرات معلق و درنتیجه کاهش کیفیت هوا را در برخی مناطق شهر تهران به دنبال دارد.

بر اساس اطلاعات شرکت کنترل کیفیت هوای تهران، کیفیت هوای ۲۴ ساعت گذشته تهران منتهی به ۸ صبح امروز با شاخص میانگین ۷۸ در شرایط سالم قرار داشت و کیفیت هوای هم اکنون نیز با شاخص میانگین ۸۴، همچنان در شرایط سالم است.
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
برگزیده ها
جمشید پژویان درگذشت

جمشید پژویان درگذشت

رئیس سابق شورای رقابت و رئیس اسبق کمیسیون پژوهش و تحقیقات انجمن علمی اقتصاد شهری ایران و عضو هیات علمی و پژوهشی فصلنامه اقتصاد و مدیریت شهری صبح امروز به دلیل ابتلا به بیماری کرونا درگذشت.
افزایش بار مراجعات بیماران مبتلا به کرونا در تهران

افزایش بار مراجعات بیماران مبتلا به کرونا در تهران

فرمانده عملیات مقابله با کرونا در کلانشهر تهران با اشاره به افزایش بار مراجعان بیماران مبتلا به کرونا در تهران گفت: در دو هفته اخیر نمودار تعداد مراجعان سرپایی، افراد بستری در بخش‌های عادی و مراقبت‌های ویژه و همچنین میزان مرگ و میرها در حال تغییر است.