کد خبر: ۱۰۱۲۷۲
تاریخ انتشار: ۲۷ شهريور ۱۳۹۸ - ۱۴:۲۰
بر اساس اعلام شرکت کنترل کیفیت هوای تهران افزایش موقتی غلظت ذرات معلق و آلاینده ازن طی امروز و فردا (۲۷ و ۲۸ شهریور) کیفیت هوای پایتخت را طی برخی ساعات در شرایط نامطلوب قرار می‌دهد.
به گزارش پایگاه خبری - تحلیلی «شهر فردا»،بر اساس پیش‌بینی‌های انجام‌شده در شرکت کنترل کیفیت هوا، برقراری جو نسبتاً آرام همراه با ابرناکی طی صبح امروز (۲۷ شهریور) شرایط لازم برای تجمع موقتی آلاینده‌ها را فراهم می‌کند و در برخی مناطق پرتردد شاهد کاهش کیفیت هوا هستیم.

در طول روز با افزایش دما و در دسترس بودن عوامل مورد نیاز برای شکل‌گیری آلاینده ازن طی برخی ساعات بعد ازظهر امروز افزایش نسبی در غلظت این آلاینده مشاهده می‌شود و به‌تدریج طی امشب ازدیاد حجم ترافیک بر افزایش غلظت آلاینده‌ها در مناطق پرتردد مؤثر است. هرچند با افزایش نسبی سرعت باد طی این بازه زمانی کیفیت هوای پایتخت را بهتر می‌کند.

با کاهش میزان ناپایداری و حاکمیت جو آرام تا صبح فردا (۲۸ شهریور) روند افزایشی در غلظت آلاینده‌ها و کاهش کیفیت هوا در برخی مناطق دور از انتظار نیست. همچنین افزایش نسبی غلظت آلاینده ازن نیز طی بعدازظهر مشاهده می‌شود که با توجه به کاهش جزئی دما، از بیشینه غلظت این آلاینده نسبت به روز چهارشنبه کاسته خواهد شد.

علاوه بر این ازدیاد حجم ترافیک در ساعات پایانی فردا، افزایش ذرات معلق و درنتیجه کاهش کیفیت هوا را در برخی مناطق شهر تهران به دنبال دارد.

بر اساس اطلاعات شرکت کنترل کیفیت هوای تهران، کیفیت هوای ۲۴ ساعت گذشته تهران منتهی به ۸ صبح امروز با شاخص میانگین ۷۸ در شرایط سالم قرار داشت و کیفیت هوای هم اکنون نیز با شاخص میانگین ۸۴، همچنان در شرایط سالم است.
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
برگزیده ها
بازسازی سوریه فرصت اقتصادی ایران در شرایط تحریم

بازسازی سوریه فرصت اقتصادی ایران در شرایط تحریم

عضو کمیسیون عمران مجلس گفت :استفاده از فرصت بازسازی سوریه برای تشکل های راه و ساختمان بخش خصوصی ایران از مسیرهای کاهش وابستگی به نفت در شرایط تحریم است
ترکیه چگونه مسیر اصلاحات اقتصادی را در 3سال پیمود؟

ترکیه چگونه مسیر اصلاحات اقتصادی را در 3سال پیمود؟

سخنگوی کمیسیون برنامه و بودجه گفت : شروع اصلاحات اقتصادی ایران با تغییر بودجه ریزی در کشور کلید خورد و انتظار می رود با استفاده از تجارب سایر کشورها نظیر ترکیه کاهش هزینه های دولت و تقویت خصوصی سازی مسیر اصلاحات طی شود