کد خبر: ۱۰۱۱۲۴
تاریخ انتشار: ۲۵ شهريور ۱۳۹۸ - ۱۲:۴۷
مدیرکل آموزش و پرورش شهر تهران گفت:‌7 هزار نیروی انسانی از آموزش و پرورش خارج شده و تنها 490 نفر وارد شدند بنابراین تناسب مناسبی بین ورودی و خروجی وجود ندارد و این بحران تهران را تهدید می‌کند.
به گزارش پایگاه خبری - تحلیلی «شهر فردا»، عبدالرضا فولادوند مدیرکل آموزش و پرورش شهر تهران در آئین رونمایی و الصاق نمادین برچسب سرویس مدارس شهر تهران اظهار داشت: امسال یک میلیون و 200 هزار نفر دانش‌آموز در 41 هزار کلاس درس و در قالب 4 هزار و 900 مدرسه وارد مدارس می‌شوند.

وی افزود: بر همین اساس 560 هزار همکار فرهنگی نیز کار تعلیم و تربیت دانش‌آموزان را بر عهده دارند.

مدیرکل آموزش و پرورش شهر تهران بیان داشت: در خصوص بازگشایی مدارس از 7 ماه گذشته اقدامات لازم را انجام داده‌ایم و 18هزار نیرو در قالب 5 کارگروه ساماندهی شدند که این کارگروه‌ها در خصوص نیروی انسانی، تعمیر و تجهیز، تعیین صلاحیت، ارزیابی و تبلیغ و همینطور توجیه را بر عهده داشتند.

فولادوند افزود: 7 هزار نیروی انسانی خارج شدند و 490 نفر تنها وارد آموزش و پرورش شدند که تناسب مناسبی بین ورودی و خروجی نیروی انسانی در آموزش و پرورش وجود ندارد.

وی یادآور شد: بحران نیروی انسانی آموزش و پرورش شهر تهران را تهدید می‌کند و ما این موضوع را بارها مطرح کردیم و امیدواریم به زودی این مشکل برطرف شود.

مدیرکل آموزش و پرورش شهر تهران گفت:‌در کنار پروژه مهر عمده فعالیت‌ها معطوف به سرویس مدارس است و در سال گذشته 160 هزار دانش‌آموز تحت پوشش سرویس مدارس قرار گرفتند و 2 هزار مدرسه نیز از سرویس مدرسه استفاده کردند.

فولادوند افزود:‌در حوزه سرویس مدارس 24 هزار خودرو با حضور 300 پیمانکار فعالیت می‌کردند که جای قدردانی و تشکر از سازمان تاکسیرانی دارد.

وی  در خصوص سامانه سپند اظهار داشت: در این خصوص نباید تهران را با مجموعه شهرهای کوچک یکسان دید. تاکنون 24 هزار نفر در سامانه ثبت نام کرده‌اند ولی اطلاعات جزئی آنها را ما نداریم.

مدیرکل آموزش و پرورش شهر تهران افزود: در سال تحصیلی جدید 14 میلیون دانش‌آموز در سراسر کشور در مدارس حضور پیدا می‌کنند و این یک پروژه ملی است و آموزش و پرورش به تنهایی نمی‌تواند از عهده آن بربیاید و باید تمامی دستگاه‌ها در این خصوص اقدامات لازم را انجام دهند.
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
برگزیده ها
تصویب لایحه درآمدهای پایدار به نفع اقشار کم درآمد

تصویب لایحه درآمدهای پایدار به نفع اقشار کم درآمد

مهدی جمالی نژاد گفت: تصویب کامل لایحه درآمدهای پایدار در مجلس فشار را از روی قشر ضعیف برداشته و سعی بر این است عوارض مصوب از کسانی دریافت شود که تمکن مالی بیشتری دارند.
حضور پرندگان مهاجر در دریاچه شهدای خلیج فارس تهران/ تصاویر

حضور پرندگان مهاجر در دریاچه شهدای خلیج فارس تهران/ تصاویر

هر سال با شروع فصل سرما کوچ پرندگان نیز آغاز می شود. تهران نیز از میزبانی این پرندگان، بی نصیب نمانده است. گونه های مختلفی ازپرندگان مهاجر مانند کاکایی صورتی و کاکایی سر سیاه،پرستوی دریایی تُک زرد،اردک سیاه کاکل، باکلان امسال نیز مهمان دریاچه شهدای خلیج فارس تهران هستند.