کد خبر: ۱۰۱۰۷۸
تاریخ انتشار: ۲۵ شهريور ۱۳۹۸ - ۲۰:۲۳
مدیرعامل سازمان ساماندهی مشاغل شهری و فرآورده‌های کشاورزی شهرداری مشهد اعلام کرد
مدیرعامل سازمان ساماندهی مشاغل شهری و فرآورده‌های کشاورزی شهرداری مشهد از حذف واسطه‎ها برای عرضه میوه در بازارهای شهرداری خبر داد.
به گزارش پایگاه خبری - تحلیلی «شهر فردا»، بهروز کیانی با اعلام خبر بالا گفت: شهرداری مشهد، بازارهای میوه و تره‌بار را به منظور تنظیم بازار، حذف واسطه‌های بی‌مورد و کاهش سفرهای درون شهری، رفاه عمومی و دسترسی آسان شهروندان احداث کرده است.
وی افزود: در حال حاضر ۱۴ بازار عرضه میوه و تره‌بار در مشهد احداث شده که بیش از ۴ هزار مترمربع غرفه در این بازارها تحت اختیار غرفه‏داران است.
کیانی تصریح کرد: شهرداری مشهد با ارائه فضای مناسب و تلاش در جهت ایجاد شرایط مناسب برای بهره‎برداران، سعی کرده قیمت میوه را در سطح شهر کنترل کند.
مدیرعامل سازمان ساماندهی مشاغل شهری و فرآورده‌های کشاورزی شهرداری مشهد تاکید کرد: تاکنون اجاره بهای بهره‌برداران بازارهای میوه و تره‌بار تنها 2.5 درصد از فروش ماهیانه آنها بوده و واگذاری غرفه‎ها به تولیدکنندگان در جهت کاهش قیمت ها و سهولت خرید شهروندان بوده است.
کیانی در خصوص حذف واسطه‌های میوه گفت: شهرداری مشهد در تلاش است با ایجاد بستری برای خرید و فروش میوه از تولید به مصرف، واسطه‌های خرید و فروش میوه را حذف کند و این دسته از محصولات به‌‎صورت مستقیم توسط تولیدکنندگان در بازارهای شهرداری عرضه شود.
وی عنوان کرد: بر این اساس در هر بازار یک غرفه عرضه مستقیم جانمایی شده است؛ تولیدکنندگان یا افرادی که پتانسیل عرضه مستقیم محصولات را دارند می‌‎توانند به سازمان مراجعه و از این بستر برای عرضه مستقیم محصولات استفاده کنند. بدیهی است در این شرایط قیمت‎های محصولات برابر نرخ میدان بار قیمت‌‍گذاری خواهد شد .
کیانی اضافه کرد: شهروندان همچنین می‌توانند انتقادات و پیشنهادات خود را در این زمینه با شماره ۴ رقمی ۵۱۵۹ در میان بگذارند .این اقدام به شهروندان این امکان را می‌دهد که میوه و تره‌بار مورد نیاز خود را با قیمتی بسیار مناسب خریداری کنند.
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
برگزیده ها
فروش «میگو» در اسکله‌های بندر بوشهر/ تصاویر

فروش «میگو» در اسکله‌های بندر بوشهر/ تصاویر

صیادان بوشهری که برای صید میگو راهی دریا می‌شوند، پس از چندین شبانه روز تلاش و صید، به بنادر بر می‌گردند. با بازگشت لنج‌ها از دریا، مردم برای خرید میگو به اسکله‌ها می‌روند.
پرواز همزمان ۴۰۰ بالن برای ثبت رکورد جهانی/ تصاویر

پرواز همزمان ۴۰۰ بالن برای ثبت رکورد جهانی/ تصاویر

در جشنواره پرواز بالن ها که در شرق فرانسه برگزار شد 400 بالن برای ثبت یک رکورد جهانی به صورت همزمان به پرواز درآمدند که این تعداد بالن در یک جا در نوع خود بی نظیر بوده است.