کد خبر: ۱۰۱۰۵۰
تاریخ انتشار: ۲۴ شهريور ۱۳۹۸ - ۱۲:۲۴
معاون حمل و نقل و ترافیک شهرداری تهران تاکید کرد که دولت در مورد اسقاط موتورهای فرسوده و کاربراتوری تحت فشار است اما باید اولویت سلامت مردم باشد.
به گزارش پایگاه خبری - تحلیلی «شهر فردا»،محسن پورسیدآقایی روز یکشنبه در یکصد و شصت و چهارمین جلسه علنی شورای پنجم شهر تهران در جمع خبرنگاران توضیح داد: دولت را در خصوص موضوع اسقاط موتورهای فرسوده و کاربراتوری تحت فشار گذاشته‌اند و به دلیل آثار اقتصادی یکسال فرصت داده شد تا این موضوع حل شود.

وی ادامه داد:زمستان فرصت یکساله برای اسقاط موتورهای کاربراتوری به پایان می رسد و امیدوارم طی این مدت کارخانجات تولیدکننده خود را تجهیز کرده باشند.

پورسیدآقایی همچنین به ضرورت نصب فیلتر دوده در وسایل حمل و نقل عمومی اشاره کرد و گفت‌: موضوع آلودگی هوای پایتخت مهم است و اگر وسیله‌ای گران است نباید در جهت حذف آن برویم و همچنین اگر نامه‌ای در این زمینه از جانب دولت ارسال شده باشد ما مخالف آن هستیم؛ هیچ مرجعی از دولت فکر نکنم قصد داشته باشد با سلامت مردم بازی کند.

هشدار شهرداری به تولید کنندگان آلاینده های صوتی در تهران

معاون شهردار تهران در بخش دیگری از سخنانش با هشدار به مالکان پروژه‌های ساختمان‌سازی که آلودگی صوتی و زیست محیطی توسط دستگاه‌های دیزل و ژنراتوری ایجاد می کنند گفت: براساس مصوبه امروز شورا اگر اقدام به رفع این مشکل نکنند، پروژه عمرانی آنها متوقف می‌شود.

وی ادامه داد: شهرداری مالکین را موظف به استانداردسازی می کند و معاینه فنی این خودروهای دیزلی ساختمان‌سازی بررسی و اکیپ‌های سیار بر سر پروژه حاضر می‌شوند.

به گفته پورسیدآقایی، اگر این خودروها نتوانند نمره قبولی از لحاظ معاینه فنی دریافت کنند باید خودرو تغییر و تعویض شود و تا مدتی پروژه متوقف خواهد شد تا مشکل برطرف شود.

وی گفت: همچنین بر اساس این لایحه صدای ناشی از موتورهای ژنراتوری در پروژه‌های ساختمان‌سازی مشخص می‌شود تا چند دسیبل می‌تواند باشد که برای ساکنان ناراحتی ایجاد نکند.

ترافیک تهران کاهش یافته

معاون شهردار تهران همچنین با دفاع از طرح کنترل الودگی هوا تاکید کرد که برخلاف اظهارات برخی دوستان، ‌ گزارشات حاصل از دوربین‌های ما نشان از کاهش ترافیک و کمتر شدن طول صف ترافیک در داخل و خارج از طرح است.

وی ادامه داد: نباید برخی مسیر توقف‌شان را به همه خیابان‌ها تعمیم دهند و با یک محور نمی‌توان قضاوت کرد.

به گفته پورسیدآقایی، ۹۵ درصد مونواکسیدکربن از خودروها صادر می‌شود که در مرداد ماه این آلاینده ۲۶ درصد در هوای پایتخت کمتر شده است.

وی اظهار امیدواری کرد که ترافیک مهر امسال نسبت به سال گذشته با تمهیدات پیش بینی شده کمتر شود.

پورسیدآقایی خاطرنشان کرد: در این راستا طرح تغییر در ساعات کار دستگاه‌های اجرایی و بانک‌ها در هفته نخست مهر اجرا می شود. 
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
برگزیده ها
برگزاری دوره های آموزشی دولتی توسط انجمن علمی اقتصاد شهری ایران

برگزاری دوره های آموزشی دولتی توسط انجمن علمی اقتصاد شهری ایران

دوره های آموزشی کارمندان دولت در گستره استانی توسط انجمن علمی اقتصاد شهری ایران برگزار می شود.
بررسی مطالبات مردم از مجلس یازدهم در گفتگوی ویژه خبری

بررسی مطالبات مردم از مجلس یازدهم در گفتگوی ویژه خبری

دکتر قادری سردبیر شهر فردا در گفتگوی ویژه خبری سه شنبه شب ۶ خرداد ۹۹ گفت: توجه ویژه به کسب و کارها و تزریق نقدینگی به مولدها می تواند بخشی از مشکلات اقتصادی کشور را حل کند.