کد خبر: ۱۰۱۰۳۸
تاریخ انتشار: ۲۴ شهريور ۱۳۹۸ - ۱۰:۵۱
مسجد جامعی خواستارشد
یک عضو شورای اسلامی شهر تهران خواستار ارائه گزارش جامعی از حادثه خودسوزی دختر جوانی در هفته گذشته شد.
به گزارش پایگاه خبری - تحلیلی «شهر فردا»،احمد مسجدجامعی در جلسه علنی روز یکشنبه با اشاره به اخبار ضد و نقیضی که در رسانه های اصلی در خصوص خودسوزی سحر خدایاری منتشر شده، گفت: این گزارشات بر ابهامات افزود و لازم است مرجع قضایی گزارش دقیقی از این حادثه ارائه کند. همچنین در کنار این گزارش، یک مرجع علمی این واقعه و بازتاب های بعد از آن را تحلیل کند تا این حادثه برای افکار عمومی روشن شود و به همه ابعاد آن پرداخته شود.

مسجدجامعی با بیان اینکه این حادثه به هر دلیلی رخ داده باشد سخت و ناگوار است، گفت: واکنش های متعدد جامعه نسبت به این حادثه، نشان دهنده حساسیت این موضوع است و برای پیشگیری از این حوادث باید مراجع علمی گزارشی در خصوص آن تهیه کنند.

وی تأکید کرد: این مباحث بخشی از حقوق شهروندی است که در قوانین نظام قضایی نیز موجود است و رفتار و برخورد همدلانه نسبت به آن می تواند به پیشگیری از این قبیل حوادث کمک کند. مردان و زنان در همه وقایع دوش به دوش هم بوده اند و به آبادانی این سرزمین و رشد و فضائل اخلاقی کمک کرده اند و امروز نیز باید به حقوق شهروندی همه آحاد جامعه توجه کنیم. 
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
برگزیده ها
تشییع پیکر «حاج قاسم و ابومهدی» در اهواز/ تصاویر

تشییع پیکر «حاج قاسم و ابومهدی» در اهواز/ تصاویر

مراسم تشییع پیکرسردار سپاه اسلام، سپهبد شهید«حاج قاسم سلیمانی» و « ابومهدی المهندس» معاون الحشد الشعبی، صبح يکشنبه ۱۵ دی ۱۳۹۸ در اهواز برگزار شد.
مراسم بزرگداشت «حماسه ۹ دی» در کشور/ تصاویر

مراسم بزرگداشت «حماسه ۹ دی» در کشور/ تصاویر

مراسم بزرگداشت حماسه ۹ دی « روز بصیرت و میثاق امت با ولایت » صبح دوشنبه ۹ دی ۱۳۹۸ در سراسر کشور برگزار شد.