کد خبر: ۱۰۱۰۳۶
تاریخ انتشار: ۲۴ شهريور ۱۳۹۸ - ۱۰:۴۹
حق شناس:
رئیس کمیسیون فرهنگی اجتماعی شورای شهر تهران گفت: ۳۸ درصد نامگذاری های شورای پنجم به نام شهیدان انقلاب، دفاع مقدس و مدافعان حرم بوده است.
به گزارش پایگاه خبری - تحلیلی «شهر فردا»،محمد جواد حق شناس در صحن علنی روز یکشنبه شورای شهر تهران با اشاره به برخی اخبار نادرست در خصوص شهیدزدایی از معابر پایتخت گفت: متأسفانه با وجود تکذیب روابط عمومی شهرداری و شورای شهر همچنان خبرهای نادرستی در این زمینه منتشر می شود.

رئیس کمیسیون فرهنگی اجتماعی شورای شهر تهران اظهار داشت: مدتی است پروژه تخریب و دروغ افکنی تبدیل به دستور کار برای برخی از مرتبطین با حوزه رسانه شده است و ناآگاهانه به شیپوری می دمند که هیچ کس و مرجعی از آن سود نمی برد و علیرغم تکذیب هایی که توسط روابط عمومی شهرداری و شورا صورت گرفته است باز از نشر این اخبار نادرست کوتاه نمی آیند.

به گفته وی در دوسال گذشته در کمیسیون نامگذاری شورای شهر حدود ۳۸ درصد نامگذاریها به نام نامی شهیدان انقلاب دفاع مقدس و شهدای مدافع حرم اختصاص یافته است در این نامه در این باره حتی یک گزارش از بنیاد شهید و خانواده شهیدان و بی توجهی و حتی کم توجهی و خصوصا در خصوص زدودن عنوان شهید از پلاکهای نامگذاری شده گزارشی نشده است در برخی گزارشهای محدود از مغایرت تابلوهای پرچمی با تابلوهای معابر در دوره پیشین شهرداری مربوط به سال ۹۴ مطرح که بر اساس دستور شهردار همین تعداد محدود نیز اصلاح شده است

حق شناس تصریح کرد: اساسا گرچه شورای شهر پنجم و مدیریت شهری ممکن است در برخی مواضع منتقد مدیریت شهری پیشین باشد اما اتهام عنوان شهید زدایی به هیچ وجه به همکاران مان در شورای شهر چهارم و مدیریت شهری آن سالها برازنده نبود و یک ستم آشکار به شمار می آید.
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
برگزیده ها
فروش «میگو» در اسکله‌های بندر بوشهر/ تصاویر

فروش «میگو» در اسکله‌های بندر بوشهر/ تصاویر

صیادان بوشهری که برای صید میگو راهی دریا می‌شوند، پس از چندین شبانه روز تلاش و صید، به بنادر بر می‌گردند. با بازگشت لنج‌ها از دریا، مردم برای خرید میگو به اسکله‌ها می‌روند.
پرواز همزمان ۴۰۰ بالن برای ثبت رکورد جهانی/ تصاویر

پرواز همزمان ۴۰۰ بالن برای ثبت رکورد جهانی/ تصاویر

در جشنواره پرواز بالن ها که در شرق فرانسه برگزار شد 400 بالن برای ثبت یک رکورد جهانی به صورت همزمان به پرواز درآمدند که این تعداد بالن در یک جا در نوع خود بی نظیر بوده است.