کد خبر: ۱۰۰۹۲۵
تاریخ انتشار: ۲۲ شهريور ۱۳۹۸ - ۱۲:۱۴
مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده ای استان مرکزی گفت: طی سال گذشته و امسال میزان تردد وسائل نقلیه در جاده های استان روند افزایشی داشته و استقرار تجهیزات کنترلی بیشتر در محورها ضروری است.
به گزارش پایگاه خبری - تحلیلی «شهر فردا»، علی زندی فر در گفت و گو با خبرنگاران خاطرنشان ساخت:۱۲استان مرکزی به لحاظ حجم حمل و نقل بار و مسافر جز استان هشتم کشور است به طوری که سالانه ۱۸ میلیون تن کالا و ۲ میلیون ۵۰۰ هزار مسافر از طریق محورهای مواصلاتی استان جابه‌جا می‌شود.

وی افزود: استان مرکزی در زمان‌های پیک تردد در محورهای مواصلاتی جزو ۴ استان پرتردد کشور است به گونه ای  که تردد ۶۰۰ الی یک میلیون وسیله نقلیه در ۲۴ ساعت انجام می‌شود، ضمن اینکه در حوزه حمل و نقل وسایل نقلیه سنگین نیز رتبه ۴ کشور از آن استان است.

زندی فر ادامه داد: میزان تردد وسایل نقلیه سنگین در محورهای استان مرکزی ۲۵ درصد است و در برخی محورها به ۴۵ درصد هم می‌رسد.

وی با اشاره به دغدغه استان نسبت به احداث مجتمع های خدماتی رفاهی بین راهی و مراکز استراحت، یاد آور شد: در حال حاضر ۲۲ مرکز در استان در حال بهره برداری، ۸ مجتمع در حال ساخت و ۸۷ موافقت اصولی نیز صادر شده که با بهره برداری از آنها مشکلی در امر استراحت رانندگان وجود نخواهد داشت.

مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده ای استان مرکزی با بیان اینکه نصب دوربین های نظارتی و ثبت تخلف می تواند در کاهش تصادفات و تلفات کمک کننده باشد، گفت: در حال حاضر ۲۶ دوربین ثبت تخلف و ۲۴ دوربین نظارتی در محورهای مواصلاتی استان نصب شده است، همچنین تاسیسات مورد نیاز ۴۵ دوربین جدید آماده شده است که با تحویل این دوربین ها به استان و نصب، ضریب کنترل و نظارت افزایش می یابد.

وی اضافه کرد: متوسط سرعت تردد در استان ۷ کیلومتر از متوسط تردد کشوری بالاتر است و اگر ۴۵ دوربین نصب شود کاهش محسوسی در تصادفات خواهیم داشت.

زندی فر با اشاره به جایگاه سومی استان مرکزی در بین استان های کشور در موضوع روشنایی محورهای مواصلاتی، گفت: سال گذشته ۱۴ تقاطع و نقطه پرخطر در استان روشن شد و در حال حاضر ۳۱۰ کیلومتر روشنایی در محورهای مواصلاتی استان مرکزی وجود دارد و ۲۰ کیلومتر از آزادراه ساوه –تهران نیز به زودی روشن می شود.

وی در خصوص خط کشی محورها گفت: با تخصیص اعتبارات سالانه امکان خط کشی ۳ هزار کیلومتر راه وجود داشت که امسال با همان اعتبارات تنها ۳۰۰ کیلومتر خط کشی می شود.

مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده ای استان مرکزی افزود: با توجه به به اینه ۷۵ درصد ترددها در محورهای چهاربانده استان است، مجموعه راهداری اولویت اصلی خود را خط کشی این محورها قرار داده  است.

زندی فر اظهارداشت: سال گذشته افزایش تردد در محورهای مواصلاتی را شاهد بودیم، امسال نیز این افزایش رقم خورد و با این شرایط قطعا در سال آینده نیز با روند رو به رشد مواجه خواهیم بود، اما تجهیزات کنترل تردد ارتقایی نداشته است که ضمن ارتقا باید دلیل این حجم افزایش تردد نیز بررسی شود.
برچسب ها: شهرفردا ، مرکزی ، راهداری
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
برگزیده ها
عزاداری در بزرگترین بازار سرپوشیده جهان

عزاداری در بزرگترین بازار سرپوشیده جهان

عزاداری بازار تاریخی تبریز نمونه‌ای از عزاداری‌های بی‌حاشیه و بی‌آسیب است که هنوز پای طبل و سنج به آن باز نشده و می‌تواند پذیرای گردشگران مذهبی باشد.
کمربندی تنکابن قتلگاه است

کمربندی تنکابن قتلگاه است

کمربندی ۱۱ کیلومتری تنکابن بوی خون می‌دهد و در یکسال گذشته ۲۵ نفر را به گام مرگ کشانده است، این درحالی که مسئولان راه بر سر نامیدن آن به اسم کمربندی یا کنارگذر اختلاف نظر دارند.