کد خبر: ۱۰۰۹۱۹
تاریخ انتشار: ۲۰ شهريور ۱۳۹۸ - ۱۶:۰۶
توسط شرکت توسعه فضاهای فرهنگی صورت گرفته است
مدیرعامل شرکت توسعه فضاهای فرهنگی شهرداری تهران ضمن تسلیت ایام محرم به مناسبت روز ملی سینما گفت: با توجه به اینکه سینما در توسعه فرهنگی از اهمیت و جایگاه ویژه ای برخوردار است، شهروندان نیز حق دارند در سالن های باکیفیت به تماشای فیلم ها بنشینند.
به گزارش پایگاه خبری - تحلیلی «شهر فردا»،مهندس علیرضا آقایی با بیان اینکه کیفیت سالن های سینماها نیز به اندازه کیفیت ساخت فیلم ها از اهمیت ویژه ای در اثرگذاری بر مخاطبان برخوردار است، تصریح کرد: داشتن سینماهای با کیفیت حق شهروندان است و خوشبختانه شرکت توسعه فضاهای فرهنگی از ابتدای تاسیس تاکنون توانسته است با ساخت 37 سالن سینما در پایتخت خدمات ارزنده ای ارائه دهد.

مدیر عامل شرکت توسعه فضاهای فرهنگی شهرداری تهران گفت: اقتصاد فرهنگ پایدارترین، سالم­ترین و متنوع­ترین بخش اقتصاد شهری است که بسیار کمتر از دیگر بخش­های اقتصاد، دستخوش سوداگری­ها در بازار است. امروزه صنعت سینما نیز به عنوان یکی از صنایع سبز، خلاق و پویا، مورد توجه سرمایه­ گذاران قرار گرفته است.

وی به اهمیت سینماها در ارتقای فضای معنوی و غنی سازی اوقات فراغت اقشار مختلف شهروندان به ویژه نوجوانان و جوانان اشاره کرد و افزود: کالبد و فضاهای مناسب و با کیفیت سینماها در علاقمندان و فعالان هنر هفتم برای ساخت و تولید فیلم های با محتوای غنی و پربار ایجاد انگیزه کرده و منجر به رقابت سالم بین سینماگران می شود.

آقایی با اشاره به  ضرورت رشد کیفی و محتوایی سینماها در کنار رشد کمی و زیربنای آن، افزود: باید سینماهای متروک مانده در سطح شهر تهران نیز ساماندهی شده و از فضاهای بلاتکلیف آن برای توسعه فضاهای فرهنگی در تهران بهره بگیریم.

به گفته مدیر عامل شرکت توسعه فضاهای فرهنگی شهرداری تهران با توجه به اینکه امروزه شاهد رونق بازار سینما در بخش­های متنوع دیگر همچون سینمای هنر و تجربه، کودک، چند بعدی و ... نیز هستیم؛ بیش از گذشته به افزایش سرانه فضاهای سینمایی بر مبنای استانداردهای روز دنیا نیازمندیم تا با رشد اقتصاد فرهنگی در حوزه سینما که در زمره غنی­ ترین بخش اقتصاد از جنبه غنای فرهنگی و بخش دانایی محور اقتصاد است، به افزایش سرمایه و ثروت اجتماعی شهر کمک کنیم.

وی ادامه داد: شرکت توسعه فضاهای فرهنگی بعنوان اولین متولی احداث و ایجاد پردیس­های سینمایی، تاکنون با ساخت و اجرای پردیس­های سینمایی ملت، زندگی، آزادی،رازی، تماشا، جوانه، راگا و پردیس سینمایی باغ کتاب تهران در مجموع حدود 100 هزار متر مربع مساحت زیر بنا و 37 سالن نمایش به سرانه سینماهای شهر تهران افزوده است.

گفتنی است، شرکت توسعه فضاهای فرهنگی شهرداری تهران با ساخت این پردیس های سینمایی در مناطق مختلف تهران از جمله مناطق 3، 5، 6، 11، 18، 19و 20  توانسته آغازگر جریانی تازه باشد، که در پی آن و توجه بخش خصوصی به این حوزه، پردیس­های متنوع دیگری نیز به مجموعه­های سینمایی شهر تهران اضافه گردید.
 

ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
برگزیده ها
جولان محتکران مسکن در شهر/ ارزیابی ثبات بازار مشتریان مسکن با وجود رشد 3 درصدی قیمتها

جولان محتکران مسکن در شهر/ ارزیابی ثبات بازار مشتریان مسکن با وجود رشد 3 درصدی قیمتها

کارشناس حوزه مسکن با اشاره به یک میلیون خانه خالی در شهر تهران گفت: افزایش یا کاهش و یا رکود قیمت مسکن هیچ تاثیری در تغییر اجاره بهای آن ندارد کما اینکه مالکان می توانند خانه های خود را احتکار کنند چرا که قانونی برای خانه های خالی وجود ندارد.
فاطمه بانویی که سرور بانوان عالم  از آدم تا خاتم است

فاطمه بانویی که سرور بانوان عالم از آدم تا خاتم است

شیخ حسین انصاریان کارشناس مذهبی در مراسم یادبود بانوی بزرگ اسلام حضرت فاطمه زهرا (س) که در مزار شیخ صدوق واقع در شهر ری برگزار شد، گفت: حضرت زهرا صلوات الله علیه تنها بانویی است که سرو بانوان جهان است.