کد خبر: ۱۰۰۹۱۱
تاریخ انتشار: ۲۰ شهريور ۱۳۹۸ - ۱۵:۳۶
فرنگی کار تیم ملی:
فرنگی‌کار وزن ۸۷ کیلوگرم ایران در پیکارهای قهرمانی سال ۲۰۱۹ قزاقستان گفت: در نخستین میدانی جهانی در رده بزرگسالان کار بسیار سختی را پیش‌رو دارم و امیدوارم ضمن کسب سهمیه المپیک به خوشرنگ‌ترین مدال برسم.
به گزارش  پایگاه خبری - تحلیلی «شهر فردا»، تیم ملی کشتی فرنگی ایران بامداد فردا (پنجشنبه) برای حضور در رقابت‌های جهانی کشتی و گزینشی المپیک راهی کشور قزاقستان می شود تا شاگردان «محمد بنا» سرمربی تیم برای رسیدن به هدف خود پنجه در پنجه حریفان افکنند.

پویا ناصرپور (۵۵ کیلوگرم)، علیرضا نجاتی (۶۰ کیلوگرم)، میثم دلخانی ( ۶۳ کیلوگرم)، حامدتاب ( ۶۷ کیلوگرم)، امین کاویانی نژاد (۷۲ کیلوگرم)، محمدعلی گرایی (۷۷ کیلوگرم)، سعید عبدولی (۸۲ کیلوگرم)، رامین طاهری (۸۷ کیلوگرم)، محمدهادی ساروی (۹۷ کیلوگرم) و امیر قاسمی منجزی (۱۳۰ کیلوگرم) ۱۰ کشتی گیر ایران در این رقابت‌ها هستند.

فرنگی کاران ایران در اوزان ۵۵، ۶۳، ۷۲ و ۸۲ در تاریخ های ۲۳ و ۲۴ شهریورماه به مصاف حریفان خود می‌روند و در تاریخ  ۲۴ و ۲۵ شهریور نیز اوزان ۶۷، ۸۷ و ۹۷ کیلوگرم مقابل رقبا حاضر خواهندشد. ۲۵ و ۲۶ شهریورماه نیز  وزن های ۶۰، ۷۷ و  ۱۳۰ کیلوگرم بر روی تشک می روند.

در وزن ۸۷ کیلوگرم در حالی «رامین طاهری» دارنده مدال نقره و برنز جوانان جهان در سال های ۲۰۱۲ و ۲۰۱۳ و طلای نوجوانان جهان در سال ۲۰۱۱ انتخاب شد که در جام تختی پنجم شده بود و مدعی جدی دیگری به نام «حسین نوری» دارنده مدال برنز رقابت‌های قهرمانی جهان در سال ۲۰۱۷ و طلای بازی های آسیایی ۲۰۱۸ جاکارتا را در کنار خود می‌دید.
برای کسب سهمیه المپیک در قزاقستان کار سختی در پیش دارم

طاهری که یکی از نفرات مطرح برای حضور در بازی‌های المپیک ۲۰۱۶ ریو بود، مدتی مصدوم بود اما با پشت سر گذاشتن مصدومیت دوباره به اردوی تیم ملی دعوت شد. او در جام تورلیخانوف قزاقستان توانست مدال نقره بگیرد و در نهایت با کسب مدال طلای در جایزه بزرگ گرجستان کادر فنی را مجاب ساخت تا او را برای حضور در پیکارهای قهرمانی جهان انتخاب کنند.

وی گفت: در سال ۲۰۱۴ در وزن ۶۶ کیلوگرم بودم که «محمد بنا» من را برای حضور در قهرمانی بزرگسالان آسیا در قزاقستان دعوت کرد و پنجم شدم. بعد از آن و با هماهنگی با «محمد بنا» به وزن ۸۰ کیلوگرم تغییر وزن دادم و در سال ۲۰۱۵ و ۲۰۱۶ در رقابت‌های قهرمانی آسیا مدال طلا گرفتم. برای المپیک ۲۰۱۶ ریو نیز تا آخرین لحظه این شانس را داشتم که بروم اما قسمت نشد.

دارنده مدال نقره و بزنر جوانان جهان ادامه داد: در سال ۲۰۱۷ و بعد از مسابقه‌های قهرمانی آسیا از ناحیه زانو هر ۲ پا رباط صلیبی پاره کردم و ۱۰ ماه خانه‌نشین شدم و با کمک پزشکان توانستم به کشتی برگردم و دوباره از صفر با حضور در قهرمانی شهرستان، استان و قهرمانی کشور، جام جهان پهلوان تختی و جام باشگاه‌های جهان به کشتی بازگشتم.

وی با اشاره به اینکه در مسابقات انتخابی تیم ملی در سال ۲۰۱۶ و برای حضور در جهانی اوزان غیر المپیکی در مجارستان شرکت کرد گفت: در مسابقه‌های انتخابی به یوسف قادریان باختم و او به مجارستان رفت.   

این فرنگی‌کار خوزستانی با بیان اینکه نخستین میدان جهانی در رده سنی بزرگسالان را در قزاقستان تجربه خواهد کرد، یادآور شد: کار بسیار سختی در این وزن دارم. ۸ فرنگی‌کار عنوان‌دار جهان و المپیک همچون «متهان باشار» از ترکیه و  «ژان بلنیوک» از اوکراین حضور دارند. کار سنگینی را در این وزن در قزاقستان پیش‌رو دارم و در ابتدا برای کسب سهمیه المپیک و بعد از آن برای خوشرنگ‌ترین مدال به مصاف حریفان می‌روم. 

طاهری افزود: با نماینده ترکیه که ۲ سال قهرمان جهان شد و هم بلنیوک در جام باشگاههای جهان سابقه کشتی را دارم و با سایر مدعیان نیز در جام تورلیخانوف قزاقستان (۴ و ۵ خرداد ۹۸) نیز کشتی گرفتم.

وی در خصوص حضور در بازی‌های المپیک نیز گفت: در حال حاضر هدفم اصلی من اکنون پیکارهای قهرمانی جهان در قزاقستان است و بعد از آن «محمد بنا» سرمربی تیم ملی برای المپیک تصمیم‌گیری خواهد کرد.

ملی‌پوش کشتی فرنگی ایران تصریح کرد: تیم ملی امسال بسیار جوان شده و ۶ نفر از نفرات اعزامی به جهانی متولدین سال‌های ۱۳۷۶ تا ۱۳۷۸ هستند و البته ثابت کرده‌اند که خوب هستند و از نظر فنی بهترین هستند و امیدارم که این تیم نتیجه لازم را بگیرد تا پشتوان‌های برای تیم ملی در سال‌های آینده باشند.

وی در مورد کسب هر ۶ سهمیه در رقابت‌های جهانی قزاقستان گفت: گرفتن هر ۶ سهمیه در مسابقه‌های جهانی قبل از المپیک، کار بسیار سختی است و البته امکانش نیز وجود دارد و امیدوارم که این اتفاق رخ دهد و خیال «محمد بنا» سرمربی تیم ملی از این بابت راحت شود و کارش را برای المپیک آغاز کند.

 
 
منبع: ایرنا
برچسب ها: کشتی ، شهرفردا ، المپیک
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
برگزیده ها
عزاداری در بزرگترین بازار سرپوشیده جهان

عزاداری در بزرگترین بازار سرپوشیده جهان

عزاداری بازار تاریخی تبریز نمونه‌ای از عزاداری‌های بی‌حاشیه و بی‌آسیب است که هنوز پای طبل و سنج به آن باز نشده و می‌تواند پذیرای گردشگران مذهبی باشد.
کمربندی تنکابن قتلگاه است

کمربندی تنکابن قتلگاه است

کمربندی ۱۱ کیلومتری تنکابن بوی خون می‌دهد و در یکسال گذشته ۲۵ نفر را به گام مرگ کشانده است، این درحالی که مسئولان راه بر سر نامیدن آن به اسم کمربندی یا کنارگذر اختلاف نظر دارند.