کد خبر: ۱۰۰۹۰۳
تاریخ انتشار: ۲۰ شهريور ۱۳۹۸ - ۱۳:۱۷
توسعه مترو در اولين جلسه شوراي معاونين و مديران عامل سازمانها و شركتها، مورد تاكيد ويژه شهردار تهران قرار گرفت.
به گزارش پایگاه خبری - تحلیلی «شهر فردا»،در اين جلسه پيروز حناچي ،شهردار تهران ، حمايت همه جانبه و تمركز ويژه شهرداران مناطق به پشتيباني و رفع مسايل مترو را خواستار شد.

در اين رابطه با پيشنهاد شركت راه آهن شهري تهران و حومه (مترو) و مديريت و هماهنگي معاونت هماهنگي و امور مناطق شهرداري تهران؛ جلسات دوره اي معاونت امور مناطق، شهرداران مناطق و شركت مترو برنامه ريزي شد.

اولين جلسه در اين موضوع با حضور شاپور رستمي، معاون هماهنگي و امور مناطق، علي امام، مديرعامل شركت راه آهن شهري تهران و حومه (مترو) ، شهرداران مناطق ۵، ۶، ۱۱، ۱۲ و ۲۰ و نيز با حضور مديران عامل سازمان املاك و مستغلات، سازمان سرمايه‌گذاري و مشاركتهاي مردمي،شركت توسعه مجتمع هاي ايستگاهي مترو و مديران حوزه هاي تخصصي آنها در روز يكشنبه( ۱۷ شهريورماه) در معاونت هماهنگي و امور مناطق برگزار شد.

همچنين در اين جلسه با بررسي روند توسعه مترو در مناطق، مشكلات اجرايي مترو در ارتباط با مناطق فوق مورد بررسي، بحث و تصميم‌گيري قرار گرفت.

بررسي تملك هاي موقت و دايم مورد نياز مترو، هماهنگي هاي در رفع معارضين تاسيساتي، هماهنگي هاي اجرايي متقابل مورد نياز، مسايل و فرآيند مجوزات مجتمع هاي ايستگاهي و نيز اجرا و بهره‌برداري خطوط در مناطق فوق از اهم موضوعات مورد بحث در اين جلسه بود.

از مهمترين نكات مورد بررسي و تعامل در جلسه، برنامه ريزي مناطق فوق و شركت راه آهن شهري تهران و حومه (مترو) در تامين بودجه غير نقدي مورد نياز مترو بود كه تامين آنها از محل املاك و سرمايه‌گذاري هاي در اختيار مناطق و مجوزات مجتمع هاي ايستگاهي، مورد تاكيد جدي قرار گرفت.
گفتني است اين جلسات به صورت هفتگي و با حضور ساير مناطق ادامه خواهد يافت.
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
برگزیده ها
جولان محتکران مسکن در شهر/ ارزیابی ثبات بازار مشتریان مسکن با وجود رشد 3 درصدی قیمتها

جولان محتکران مسکن در شهر/ ارزیابی ثبات بازار مشتریان مسکن با وجود رشد 3 درصدی قیمتها

کارشناس حوزه مسکن با اشاره به یک میلیون خانه خالی در شهر تهران گفت: افزایش یا کاهش و یا رکود قیمت مسکن هیچ تاثیری در تغییر اجاره بهای آن ندارد کما اینکه مالکان می توانند خانه های خود را احتکار کنند چرا که قانونی برای خانه های خالی وجود ندارد.
فاطمه بانویی که سرور بانوان عالم  از آدم تا خاتم است

فاطمه بانویی که سرور بانوان عالم از آدم تا خاتم است

شیخ حسین انصاریان کارشناس مذهبی در مراسم یادبود بانوی بزرگ اسلام حضرت فاطمه زهرا (س) که در مزار شیخ صدوق واقع در شهر ری برگزار شد، گفت: حضرت زهرا صلوات الله علیه تنها بانویی است که سرو بانوان جهان است.