کد خبر: ۱۰۰۸۹۶
تاریخ انتشار: ۲۰ شهريور ۱۳۹۸ - ۱۴:۰۰
در دهه نخست ماه محرم انجام شد
هزار و 800 کیلو گرم پسماند خشک طی دهه نخست ماه محرم از مراسم های عزاداری منطقه 15 جمع آوری شد.
به گزارش پایگاه خبری - تحلیلی «شهر فردا»،علی اکبرکریمی پور معاون خدمات شهری و محیط زیست شهرداری منطقه با اشاره به مشارکت خوب شهروندان در تفکیک پسماند خشک گفت: ماشین های ملودی دار هرشب  پس از انجام مراسم های عزاداری با گشت زنی اقدام به جمع آوری پسماندهای خشک مساجد، هیئات و تکیه ها منطقه کردند.

به گفته وی، در این راستا 80 مخزن 120 لیتری، 250 کارتن پلاست و 400 کیلوگرم کیسه زباله تجزیه پذیر در میان مساجد و هیئات  مذهبی توزیع شد.

کریمی پور به دوره آموزشی اداره مدیریت پسماند برای خادمین مساجد و تکایا، نمازگزاران و عزاداران حسینی  اشاره کرد و گفت: 30 دوره آموزشی در مساجد به منظور ارتقای آگاهي هاي عمومي و جلب مشارکت شهروندان در جایگزینی ظروف یکبار مصرف تجزیه پذیر به جای ظروف پلاستیکی، تفکیک پسماند خشک و تر  و کاهش و کم حجم سازی پسماند انجام شد.

معاون خدمات شهری و محیط زیست شهرداری منطقه  ادامه داد: همچنین به منظور آموزش چهره به چهره 18 غرفه اطلاع رسانی در کنار مساجد و نقاط پرتردد محله برپا و بروشور آموزشی و کیسه های نایلکس نیز میان شهروندان توزیع شد.
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
برگزیده ها
عزاداری در بزرگترین بازار سرپوشیده جهان

عزاداری در بزرگترین بازار سرپوشیده جهان

عزاداری بازار تاریخی تبریز نمونه‌ای از عزاداری‌های بی‌حاشیه و بی‌آسیب است که هنوز پای طبل و سنج به آن باز نشده و می‌تواند پذیرای گردشگران مذهبی باشد.
کمربندی تنکابن قتلگاه است

کمربندی تنکابن قتلگاه است

کمربندی ۱۱ کیلومتری تنکابن بوی خون می‌دهد و در یکسال گذشته ۲۵ نفر را به گام مرگ کشانده است، این درحالی که مسئولان راه بر سر نامیدن آن به اسم کمربندی یا کنارگذر اختلاف نظر دارند.