کد خبر: ۱۰۰۸۹۴
تاریخ انتشار: ۲۰ شهريور ۱۳۹۸ - ۱۱:۴۷
مدیرعامل سازمان خدمات اجتماعی شهرداری تهران مطرح کرد
مدیرعامل سازمان خدمات اجتماعی شهرداری تهران از پذیرش 153 هزار و 689 نفر شب مددجو در گرمخانه‌های پایتخت طی شش ماه نخست امسال خبر داد.
به گزارش پایگاه خبری - تحلیلی «شهر فردا»،خدمات و مشارکت‌های اجتماعی شهرداری تهران، سید نجم‌الدین محمدی ضمن اعلام این خبر با بیان اینکه آمارها نشان می‌‌‌دهد که در شش ماه نخست امسال، گرمخانه خاوران بیشترین تعداد مددجویان را پذیرش کرده است، گفت: از 153 هزار و 689 نفر شب مددجو، 63 هزار و 500 نفر در مددسرای خاوران پذیرش شده‌‌اند.

وی ادامه داد: نکته مهم این است که 5 هزار و 620 نفر از مددجویان برای نخستین بار در گرمخانه ها پذیرش شدند و پس از آن به طور مرتب در این مراکز حضور پیدا کرده اند. 

مدیرعامل سازمان خدمات اجتماعی شهرداری تهران با اشاره به پذیرش بیست هزار و 366 نفر شب مددجوی زن در گرمخانه منطقه 12 و 22  اظهار داشت: قاعده پذیرش در گرمخانه‌‌‌‌ها این است که افراد زیر ۱۸ سال و بالای ۵۰ سال به دلیل سن پایین یا کهولت به مراکز بهزیستی ارجاع داده شوند. در نتیجه از میان گروه‌‌‌‌‌های سنی موجود، زنان و مردان ۳۵ تا ۵۰ سال بیشترین فراوانی مددجویان در گرمخانه‌‌ها را تشکیل می‌‌دهند. 

محمدی افزود: به طور معمول 14 گرمخانه دائمی ذیل نظارت شهرداری تهران فعالیت می‌‌کنند که در شب‌‌‌‌های سرد پاییز و زمستان در کنار این مراکز، 4 گرمخانه‌ی اضطراری در مناطق 1، 6، 13 و 14 نیز مددجویان را پذیرش می‌‌‌کنند. تلاش مدیریت شهری این است تا هیچ یک از افراد بی‌‌خانمان شب را در خیابان سپری نکنند.
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
برگزیده ها
جولان محتکران مسکن در شهر/ ارزیابی ثبات بازار مشتریان مسکن با وجود رشد 3 درصدی قیمتها

جولان محتکران مسکن در شهر/ ارزیابی ثبات بازار مشتریان مسکن با وجود رشد 3 درصدی قیمتها

کارشناس حوزه مسکن با اشاره به یک میلیون خانه خالی در شهر تهران گفت: افزایش یا کاهش و یا رکود قیمت مسکن هیچ تاثیری در تغییر اجاره بهای آن ندارد کما اینکه مالکان می توانند خانه های خود را احتکار کنند چرا که قانونی برای خانه های خالی وجود ندارد.
فاطمه بانویی که سرور بانوان عالم  از آدم تا خاتم است

فاطمه بانویی که سرور بانوان عالم از آدم تا خاتم است

شیخ حسین انصاریان کارشناس مذهبی در مراسم یادبود بانوی بزرگ اسلام حضرت فاطمه زهرا (س) که در مزار شیخ صدوق واقع در شهر ری برگزار شد، گفت: حضرت زهرا صلوات الله علیه تنها بانویی است که سرو بانوان جهان است.