کد خبر: ۱۰۰۸۹۴
تاریخ انتشار: ۲۰ شهريور ۱۳۹۸ - ۱۱:۴۷
مدیرعامل سازمان خدمات اجتماعی شهرداری تهران مطرح کرد
مدیرعامل سازمان خدمات اجتماعی شهرداری تهران از پذیرش 153 هزار و 689 نفر شب مددجو در گرمخانه‌های پایتخت طی شش ماه نخست امسال خبر داد.
به گزارش پایگاه خبری - تحلیلی «شهر فردا»،خدمات و مشارکت‌های اجتماعی شهرداری تهران، سید نجم‌الدین محمدی ضمن اعلام این خبر با بیان اینکه آمارها نشان می‌‌‌دهد که در شش ماه نخست امسال، گرمخانه خاوران بیشترین تعداد مددجویان را پذیرش کرده است، گفت: از 153 هزار و 689 نفر شب مددجو، 63 هزار و 500 نفر در مددسرای خاوران پذیرش شده‌‌اند.

وی ادامه داد: نکته مهم این است که 5 هزار و 620 نفر از مددجویان برای نخستین بار در گرمخانه ها پذیرش شدند و پس از آن به طور مرتب در این مراکز حضور پیدا کرده اند. 

مدیرعامل سازمان خدمات اجتماعی شهرداری تهران با اشاره به پذیرش بیست هزار و 366 نفر شب مددجوی زن در گرمخانه منطقه 12 و 22  اظهار داشت: قاعده پذیرش در گرمخانه‌‌‌‌ها این است که افراد زیر ۱۸ سال و بالای ۵۰ سال به دلیل سن پایین یا کهولت به مراکز بهزیستی ارجاع داده شوند. در نتیجه از میان گروه‌‌‌‌‌های سنی موجود، زنان و مردان ۳۵ تا ۵۰ سال بیشترین فراوانی مددجویان در گرمخانه‌‌ها را تشکیل می‌‌دهند. 

محمدی افزود: به طور معمول 14 گرمخانه دائمی ذیل نظارت شهرداری تهران فعالیت می‌‌کنند که در شب‌‌‌‌های سرد پاییز و زمستان در کنار این مراکز، 4 گرمخانه‌ی اضطراری در مناطق 1، 6، 13 و 14 نیز مددجویان را پذیرش می‌‌‌کنند. تلاش مدیریت شهری این است تا هیچ یک از افراد بی‌‌خانمان شب را در خیابان سپری نکنند.
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
برگزیده ها
عزاداری در بزرگترین بازار سرپوشیده جهان

عزاداری در بزرگترین بازار سرپوشیده جهان

عزاداری بازار تاریخی تبریز نمونه‌ای از عزاداری‌های بی‌حاشیه و بی‌آسیب است که هنوز پای طبل و سنج به آن باز نشده و می‌تواند پذیرای گردشگران مذهبی باشد.
کمربندی تنکابن قتلگاه است

کمربندی تنکابن قتلگاه است

کمربندی ۱۱ کیلومتری تنکابن بوی خون می‌دهد و در یکسال گذشته ۲۵ نفر را به گام مرگ کشانده است، این درحالی که مسئولان راه بر سر نامیدن آن به اسم کمربندی یا کنارگذر اختلاف نظر دارند.