کد خبر: ۱۰۰۸۷۲
تاریخ انتشار: ۲۰ شهريور ۱۳۹۸ - ۱۱:۲۷
مدیرکل منابع طبیعی و آبخیزداری آذربایجان‌غربی گفت: امسال با اجرای طرح‌های آبخیزداری در سطح استان ۱۳۲ میلیارد مکعب ار آب زیرزمینی استحصال خواهد شد.
به گزارش پایگاه خبری - تحلیلی «شهر فردا»، سیدصمد سیدموسوی در گفت‌وگو با خبرنگاران در ارومیه با اشاره به اینکه سالانه بر اثر سیل و فرسایش، مقدار زیادی از خاک حاصل‌خیز از بین می‌رود که استفاده مجدد از این خاک‌ها نیازمند اجرای طرح‌های آبخیزداری است، اظهار کرد: امسال طرح‌های آبخیز در ۲۵۰ هزار هکتار از اراضی سطح آذربایجان‌غربی انجام می‌شود که در نتیجه ۱۳۲ میلیارد مکعب آب زیرزمینی استحصال خواهد شد.

وی با بیان امسال ۳۱ طرح آبخیزداری در دو بخش مکانیکی و بیولوژیکی در سطح استان انجام می‌شود، افزود: اعتبار در نظر گرفته شده برای این طرح‌ها برابر با ۷۰ میلیارد تومان است.

مدیرکل منابع طبیعی و آبخیزداری آذربایجان‌غربی با اشاره به اینکه در استان سه حوزه آبخیز مهم دریاچه ارومیه، سفیدرود و زاب وجود دارد، ادامه دارد: ۵۰ درصد حوزه‌های آبریز آذربایجان‌غربی نیاز به اجرای طرح‌های آبخیزداری دارد.

وی با اشاره به اینکه مساحت حوزه‌های آبریز استان سه میلیون هکتار است، عنوان کرد: تاکنون مطالعات آبخیزداری در یک میلیون هکتار از این اراضی انجام و طرح‌های آبخیزداری در ۱۳۰ هکتار انجام شده است.

سیدموسوی با بیان اینکه خوی یکی از شهرستان‌های پیشگام در اجرای طرح‌های آبخیزداری است، تصریح کرد: امسال در این شهرستان ۶۱۰ میلیون تومان اعتبار از محل صندوق توسعه ملی برای اجرای طرح‌های آبخیزداری در یک هزار و ۷۰۰ مترمکعب سازه مکانیکی و ۴۵۰ هکتار به صورت عملیات بیولوژیکی در نظر گرفته شده است.
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
برگزیده ها
عزاداری در بزرگترین بازار سرپوشیده جهان

عزاداری در بزرگترین بازار سرپوشیده جهان

عزاداری بازار تاریخی تبریز نمونه‌ای از عزاداری‌های بی‌حاشیه و بی‌آسیب است که هنوز پای طبل و سنج به آن باز نشده و می‌تواند پذیرای گردشگران مذهبی باشد.
کمربندی تنکابن قتلگاه است

کمربندی تنکابن قتلگاه است

کمربندی ۱۱ کیلومتری تنکابن بوی خون می‌دهد و در یکسال گذشته ۲۵ نفر را به گام مرگ کشانده است، این درحالی که مسئولان راه بر سر نامیدن آن به اسم کمربندی یا کنارگذر اختلاف نظر دارند.