کد خبر: ۱۰۰۸۷۰
تاریخ انتشار: ۲۰ شهريور ۱۳۹۸ - ۱۲:۵۵
مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای ایلام از استقرار ۲۰۰ دستگاه اتوبوس جهت جابه‌جایی زائران در مرز مهران خبر داد.
به گزارش پایگاه خبری - تحلیلی «شهر فردا»، نورالله دلخواه در ارتباط با آخرین وضعیت زائران بازگشتی از عتبات عالیات در مرز مهران اظهار داشت: 200 دستگاه اتوبوس جهت جابه‌جایی زائران در مرز مهران مسقر شده است.

 مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای ایلام گفت: بازگشت موج زائران و عاشقان اباعبدالله الحسین(ع) که در روزهای تاسوعا و عاشورای حسینی به کربلای معلی مشرف شده بوده‌اند آغاز شده است.

مرز مهران همچنان انتخاب نخست زائران اربعین 98 است؛ تردد 107 هزار زائر در 5 روز محرم


وی افزود: بالغ بر 150 هزار نفر از مریدان و عاشقان اباعبدالله الحسین(ع) وارد کربلا شده‌اند که بیش از 50 درصد آنان با وسیله نقلیه شخصی تردد داشته و 20 درصد به‌صورت کاروانی و مابقی با ناوگان عمومی به مرز مهران وارد شده‌اند.
دلخواه در ادامه افزود: بیش از 40 هزار نفر اتباع سایر کشورها نیز از مرز مهران وارد کشور عراق شده‌اند.

مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای ایلام بیان کرد: تمهیدات لازم برای تامین 200 دستگاه اتوبوس اندیشیده شده و هماهنگی لازم جهت جابه‌جایی زائران با استان‌های معین انجام شده است.
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
برگزیده ها
عزاداری در بزرگترین بازار سرپوشیده جهان

عزاداری در بزرگترین بازار سرپوشیده جهان

عزاداری بازار تاریخی تبریز نمونه‌ای از عزاداری‌های بی‌حاشیه و بی‌آسیب است که هنوز پای طبل و سنج به آن باز نشده و می‌تواند پذیرای گردشگران مذهبی باشد.
کمربندی تنکابن قتلگاه است

کمربندی تنکابن قتلگاه است

کمربندی ۱۱ کیلومتری تنکابن بوی خون می‌دهد و در یکسال گذشته ۲۵ نفر را به گام مرگ کشانده است، این درحالی که مسئولان راه بر سر نامیدن آن به اسم کمربندی یا کنارگذر اختلاف نظر دارند.