کد خبر: ۱۰۰۸۶۲
تاریخ انتشار: ۲۰ شهريور ۱۳۹۸ - ۱۵:۳۵
مدیرکل منابع طبیعی کرمانشاه خبر داد
مدیرکل منابع طبیعی و آبخیزداری استان کرمانشاه از آغاز عملیات اجرایی ۱۹ پروژه آبخیزداری در استان خبر داد.
به گزارش پایگاه خبری - تحلیلی «شهر فردا»، انشاالله کولانی از اجرای طرح های آبخیزداری در استان کرمانشاه خبر داد و گفت: در سالجاری  شاهد اجرای ۱۹ پروژه آبخیزداری  در سطح ۱۴ شهرستان خواهیم بود.

وی افزود: در ادامه اقدامات سال ۹۷ منابع طبیعی در  خصوص احداث سازه های آبخیزداری و اقدامات بیولوژیک که تاثیر به سزایی در جلوگیری از بروز سیل و خسارات وارده به اراضی کشاورزی  و حتی شهرها را داشت، در سال ۹۸ اعتباری  بالغ بر ۳۱۰ میلیارد ریال از محل اعتبارات صندوق توسعه ملی به استان تخصیص داده شد  و در کمترین زمان عرصه های بحرانی مطالعه شده را برای اجرای عملیات آبخیزداری در دستور کار قرار داد.

مدیرکل منابع طبیعی و آبخیزداری استان کرمانشاه ادامه داد: مراحل قانونی این موضوع طی و پیمانکاران  شناسایی شدند  و در هفته دولت نیز با حضور مسئولین ارشد استان کلنگ آغاز عملیات  در تمامی شهرستان ها به زمین زده شد.

کولانی گفت: این اقدامات شامل اجرای عملیات احداث بندهای گابیونی، سنگی ملاتی،   خشکه چین، تور کینست، دایک خاکی، تراس بندی، کانال خاکی، بازدید های آموزشی، به کار گیری مهندسین ناظر و مرمت بندهای سنواتی خواهد بود.

وی تصریح کرد: این پروژه ها در حوزه های آبخیز جوانرود، تین و زردویی شهرستان پاوه، حوضه مرزی قصر شیرین، حوزه شهری ثلاث باباجانی، حوزه آبخیز بریموند سرپل ذهاب، حوزه آبخیز توت شامی شهرستان دالاهو، حوزه آبخیز لنجاب خانقاه کیونان شهرستان سنقر، حوزه آبخیز  شهری  شهرستان صحنه، حوزه آبخیز تمرگ هرسین، حوزه آبخیز کیلانبر روانسر، حوزه آبخیز کنگر شاه صحنه، حوزه آبخیز قارلق کنگاور، حوزه آبخیز سیاهخور  و هرسم شهرستان اسلام آباد غرب، حوزه آبخیز رزین و آهوران شهرستان کرمانشاه اجرا خواهد شد.

مدیرکل منابع طبیعی و آبخیزداری استان کرمانشاه در پایان افزود: در شهرستان کرمانشاه نیزحوزه آبخیز تنگ کنشت با مبلغ ۲۸ میلیارد ریال از محل اعتبارات استانی شاهد عملیات آبخیزداری خواهد بود که با اجرای این عملیات  شمال کرمانشاه نیز از نظر بروز سیل ایمن سازی می شود.
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
برگزیده ها
عزاداری در بزرگترین بازار سرپوشیده جهان

عزاداری در بزرگترین بازار سرپوشیده جهان

عزاداری بازار تاریخی تبریز نمونه‌ای از عزاداری‌های بی‌حاشیه و بی‌آسیب است که هنوز پای طبل و سنج به آن باز نشده و می‌تواند پذیرای گردشگران مذهبی باشد.
کمربندی تنکابن قتلگاه است

کمربندی تنکابن قتلگاه است

کمربندی ۱۱ کیلومتری تنکابن بوی خون می‌دهد و در یکسال گذشته ۲۵ نفر را به گام مرگ کشانده است، این درحالی که مسئولان راه بر سر نامیدن آن به اسم کمربندی یا کنارگذر اختلاف نظر دارند.