کد خبر: ۱۰۰۸۵۳
تاریخ انتشار: ۲۰ شهريور ۱۳۹۸ - ۱۹:۰۰
روز گذشته در آذربایجان غربی؛
استاندار آذربایجان غربی گفت: بارش روز گذشته تگرگ و باران بیش از ۲۰۰ میلیارد ریال به ۲۲ روستای استان خسارت وارد کرد.
به گزارش پایگاه خبری - تحلیلی «شهر فردا»، محمدمهدی شهریاری در جلسه نشست فوق العاده مدیریت بحران به منظور بررسی آخرین وضعیت باغات خسارت دیده ناشی بارش تگرگ روز گذشته اظهارداشت: کارشناسان هواشناسی احتمال بارش تگرگ را پیش بینی کرده بودند و متاسفانه بارش شدید تگرگ، حدود ۲۰۰ میلیارد تومان به باغات و زمین های زراعی استان خسارت زده است.

وی گفت: بر اساس برآوردهای اولیه سازمان جهاد کشاورزی ۳ هزار و ۲۰۰ هکتار از اراضی و باغات شهرستان ارومیه بر اثر بارش تگرگ و جاری شدن سیل دچار خسارت شده اند و از مجموع این میزان خسارت ۲ هزار و ۲۰۰ هکتار مربوط به باغات و بقیه نیز مربوط به اراضی کشاورزی است.

شهریاری با بیان اینکه باغات سیب و انگور ۲۶ روستای شهرستان ارومیه دچار خسارت شده است ادامه داد: مدیریت بحران باید در سریعترین زمان ممکن، نسبت به ارزیابی میزان خسارت و ارائه گزارش به به وزارت کشور اقدام کند.

استاندار آذربایجان غربی دستگاههای اجرایی را ملزم کرد تا ۲۴ ساعت آینده برای جبران خسارت تگرگ در باغات و مزارع استان اقدامات جهادی انجام دهند.

شهریاری با اشاره به خسارتهای وارد شده به بخش کشاورزی بویژه در شهرستان ارومیه، دستگاههای اجرایی ذیربط را ملزم کرد تا دو روز آینده خسارت های وارد شده به این بخش را بصورت دقیق تخمین زده و  جبران کنند.

در این جلسه مقرر شد تا کارخانجات کنسانتره، از فردا سه شنبه ۱۹ شهریور، انگورِ باغدارانِ مناطق خسارت ۲۰۰ میلیاردی بارش تگرگ در ۲۲ روستای آذربایجان غربیخسارت دیده را به ازای هر کیلو یک هزار و ۶۰۰ تومان و هر کیلو سیب را نیز به ازاری هر کیلو  ۷۰۰ تومان خریداری کنند.

استاندار با تاکید بر ترویج بیمه محصولات کشاورزی کارخانجات کنسانتره را نیز ملزم کرد برای کمک به روستائیان خسارت دیده هزینه حمل این محصولات را نیز پرداخت کنند.

مدیرکل مدیریت بحران استان، رئیس سازمان جهاد کشاورزی و نمایندگان کارخانجات کنسانتره هم در این نشست نظرات خود را برای حل سریع این معضل مطرح کردند.
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
برگزیده ها
عزاداری در بزرگترین بازار سرپوشیده جهان

عزاداری در بزرگترین بازار سرپوشیده جهان

عزاداری بازار تاریخی تبریز نمونه‌ای از عزاداری‌های بی‌حاشیه و بی‌آسیب است که هنوز پای طبل و سنج به آن باز نشده و می‌تواند پذیرای گردشگران مذهبی باشد.
کمربندی تنکابن قتلگاه است

کمربندی تنکابن قتلگاه است

کمربندی ۱۱ کیلومتری تنکابن بوی خون می‌دهد و در یکسال گذشته ۲۵ نفر را به گام مرگ کشانده است، این درحالی که مسئولان راه بر سر نامیدن آن به اسم کمربندی یا کنارگذر اختلاف نظر دارند.