کد خبر: ۱۰۰۷۳۹
تاریخ انتشار: ۱۶ شهريور ۱۳۹۸ - ۱۰:۴۷
۲۰ میلیارد دلار از ارزهای خانگی با ثبات قیمت ارز وارد بازارهای داخلی شدند و انتظار می رود رفته رفته روند رشد تورم و نقدینگی کنترل شود.
 به گزارش خبرنگار پایگاه خبری - تحلیلی «شهر فردا» ارز های خانگی که سال گذشته همراه با نوسانات دلار از بازار خارج شد ، با ثبات نسبی کم کم روانه بازار می شود .
کارشناسان معتقدند با قرار گرفتن دلار در کانال ۱۱هزار تومانی و نزدیک شدن آن به کانال ۱۰ هزار تومانی ارز های خانگی که سهم آن ۲۰ میلیارد دلار برآورد شده ه بود کم کم وارد بازار می شود .
سال گذشته افزایش قیمت دلار که تا حدود ۱۵ هزار تومان پیشرفت باعث شد نوسان گیران وارد بازار شده و سرمایه های کوچک خانگی مردم را مبدل به ارز کنند.
 اما حالا که  ثبات در بازار ارز حکمفرماست دیگر نیازی به نگه داشتن ارز نیست و خریداران ناامید پس از افزایش قیمت‌ها با ارزهای خود را روانه بازار کرده اند.
معاون اسبق ارزی بانک مرکزی سیدکمال سیدعلی معتقد ستم ثبات بازار ارز به علت خروج سفته‌بازان از بازار ارز و کاهش انگیزه های سرمایه گذاران ارزی است
 این کارشناس معتقد است کسانی که سال گذشته در حوالی قیمت ۱۴ تا ۱۵ هزار تومانی اقدام به خریداری ارز کردند اکنون به جای سود متضرر شده اند هرچند میزان واردات و ثبت آن نیز در کنترل ارز موثر بوده است.
 معاون اسبق ارزی بانک مرکزی معتقد است اکنون اعتماد مردم به اقتصاد کشور بر سنگینی فشارهای تحریمی غلبه کرده است و هرچه تورم کاهش پیدا کند و میزان نقدینگی کنترل شود به طریق اولی ها می توانند اظهار داشت از فشارهای تحریمی کاسته شود.
 وی پیش بینی کرد شرایط بازار با ثبات بیشتری در آینده همراه باشد و نرخ تورم کنترل بهتری پیدا کند.
برچسب ها: دلار ، ثبات ارز ، شهرفردا
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
برگزیده ها
جولان محتکران مسکن در شهر/ ارزیابی ثبات بازار مشتریان مسکن با وجود رشد 3 درصدی قیمتها

جولان محتکران مسکن در شهر/ ارزیابی ثبات بازار مشتریان مسکن با وجود رشد 3 درصدی قیمتها

کارشناس حوزه مسکن با اشاره به یک میلیون خانه خالی در شهر تهران گفت: افزایش یا کاهش و یا رکود قیمت مسکن هیچ تاثیری در تغییر اجاره بهای آن ندارد کما اینکه مالکان می توانند خانه های خود را احتکار کنند چرا که قانونی برای خانه های خالی وجود ندارد.
فاطمه بانویی که سرور بانوان عالم  از آدم تا خاتم است

فاطمه بانویی که سرور بانوان عالم از آدم تا خاتم است

شیخ حسین انصاریان کارشناس مذهبی در مراسم یادبود بانوی بزرگ اسلام حضرت فاطمه زهرا (س) که در مزار شیخ صدوق واقع در شهر ری برگزار شد، گفت: حضرت زهرا صلوات الله علیه تنها بانویی است که سرو بانوان جهان است.