کد خبر: ۱۰۰۷۳۹
تاریخ انتشار: ۱۶ شهريور ۱۳۹۸ - ۱۰:۴۷
۲۰ میلیارد دلار از ارزهای خانگی با ثبات قیمت ارز وارد بازارهای داخلی شدند و انتظار می رود رفته رفته روند رشد تورم و نقدینگی کنترل شود.
 به گزارش خبرنگار پایگاه خبری - تحلیلی «شهر فردا» ارز های خانگی که سال گذشته همراه با نوسانات دلار از بازار خارج شد ، با ثبات نسبی کم کم روانه بازار می شود .
کارشناسان معتقدند با قرار گرفتن دلار در کانال ۱۱هزار تومانی و نزدیک شدن آن به کانال ۱۰ هزار تومانی ارز های خانگی که سهم آن ۲۰ میلیارد دلار برآورد شده ه بود کم کم وارد بازار می شود .
سال گذشته افزایش قیمت دلار که تا حدود ۱۵ هزار تومان پیشرفت باعث شد نوسان گیران وارد بازار شده و سرمایه های کوچک خانگی مردم را مبدل به ارز کنند.
 اما حالا که  ثبات در بازار ارز حکمفرماست دیگر نیازی به نگه داشتن ارز نیست و خریداران ناامید پس از افزایش قیمت‌ها با ارزهای خود را روانه بازار کرده اند.
معاون اسبق ارزی بانک مرکزی سیدکمال سیدعلی معتقد ستم ثبات بازار ارز به علت خروج سفته‌بازان از بازار ارز و کاهش انگیزه های سرمایه گذاران ارزی است
 این کارشناس معتقد است کسانی که سال گذشته در حوالی قیمت ۱۴ تا ۱۵ هزار تومانی اقدام به خریداری ارز کردند اکنون به جای سود متضرر شده اند هرچند میزان واردات و ثبت آن نیز در کنترل ارز موثر بوده است.
 معاون اسبق ارزی بانک مرکزی معتقد است اکنون اعتماد مردم به اقتصاد کشور بر سنگینی فشارهای تحریمی غلبه کرده است و هرچه تورم کاهش پیدا کند و میزان نقدینگی کنترل شود به طریق اولی ها می توانند اظهار داشت از فشارهای تحریمی کاسته شود.
 وی پیش بینی کرد شرایط بازار با ثبات بیشتری در آینده همراه باشد و نرخ تورم کنترل بهتری پیدا کند.
برچسب ها: دلار ، ثبات ارز ، شهرفردا
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
برگزیده ها
عزاداری در بزرگترین بازار سرپوشیده جهان

عزاداری در بزرگترین بازار سرپوشیده جهان

عزاداری بازار تاریخی تبریز نمونه‌ای از عزاداری‌های بی‌حاشیه و بی‌آسیب است که هنوز پای طبل و سنج به آن باز نشده و می‌تواند پذیرای گردشگران مذهبی باشد.
کمربندی تنکابن قتلگاه است

کمربندی تنکابن قتلگاه است

کمربندی ۱۱ کیلومتری تنکابن بوی خون می‌دهد و در یکسال گذشته ۲۵ نفر را به گام مرگ کشانده است، این درحالی که مسئولان راه بر سر نامیدن آن به اسم کمربندی یا کنارگذر اختلاف نظر دارند.