کد خبر: ۱۰۰۶۷۷
تاریخ انتشار: ۱۳ شهريور ۱۳۹۸ - ۱۳:۵۶
توسعه حمل‌ونقل عمومی ازجمله مترو، اتوبوس و تاكسی، ساماندهی سرویس مدارس، آماده‌باش نیروهای پلیس راهور ازجمله تمهیدات مجموعه مدیریت شهری و پلیس راهور تهران برای استقبال از مهر و بازگشایی مدارس و مراكز آموزشی است.
به گزارش پایگاه خبری - تحلیلی «شهر فردا»،محسن پورسیدآقایی در جلسه هماهنگی استقبال از مهر ۹۸ كه با حضور پلیس راهور تهران بزرگ و مدیران ارشد معاونت حمل‌ونقل و ترافیک برگزار شد با اشاره به محورهای ٧ گانه طرح استقبال از مهر گفت: اقدامات اجرایی این طرح در زمینه مدیریت و کنترل ترافیك، روان‌سازی و تسهیل عبورومرور در شبكه معابر، اجرای طرح‌های ایمنی‌سازی در حاشیه مدارس و معابر مجاور آن شامل انجام عملیات خط‌کشی و نصب علائم و تابلوهای موردنیاز، نظارت، كنترل و مدیریت ترافیك خصوصاً نقاط گلوگاهی با هماهنگی مركز كنترل ترافیك، توزیع مناسب نیروهای پلیس جهت استقرار در محل‌های گره‌ ترافیكی و ارائه تسهیلات حمل‌ونقل عمومی با افزایش عرضه و کاهش سرفاصله قطارهای مترو و اتوبوس‌رانی و اجرای طرح اتوبوس مدرسه توسط شركت واحد اتوبوس‌رانی و نظارت بر عملکرد تاکسی‌ها جهت ارائه خدمات مناسب صورت می‌گیرد.

وی بابیان اینكه افزایش حجم ترافیكی، مساله اصلی شهر تهران در مهرماه است بر آمادگی دستگاه‌های امدادی جهت مدیریت بهتر حوادث و سوانح ترافیكی و جلب مشاركت مردمی در مدیریت ترافیك و اعمال مقررات به‌منظور جلوگیری از تراكم ترافیك و عدم توقف‌های دوبله در حاشیه مدارس تاكید كرد.

معاون حمل‌ونقل و ترافیك شهرداری تهران تصریح كرد برنامه‌ریزی برای آغاز سفرهای شهری دانش آموزان و دانشجویان مهم‌ترین موضوع در شروع فصل پاییز است، ازاین‌جهت مدیریت عملكرد سرویس‌های مدرسه و برقراری سرویس مدارس در روز اول مهر و هماهنگی با آموزش‌وپرورش جهت استقرار سرویس‌ها در حیاط مدارس كه امكان توقف سرویس داخل حیاط مدارس فراهم باشد از دیگر اقدامات در دست اجراست.

ساعت کار کارمندان در ۲ هفته اول مهر شناور شود
معاون شهردار تهران تاکید کرد: مساله سلامت شهروندان و کاهش آلودگی هوا و ترافیک، دغدغه‌های جدی شهرداری تهران است و در این راستا در جلسه مشترک با پلیس موضوع شناور شدن ۲ هفته‌ای ساعت کار کارمندان در مهر مطرح و موردتوافق طرفین قرار گرفت. این موضوع از سوی شهرداری به هیات دولت پیشنهادشده كه در صورت تایید و ابلاغ دولت اجرایی می‌شود.

پورسیدآقایی در ادامه بر افزایش عرضه و كاهش سرفاصله حداكثر ۵ دقیقه‌ای اتوبوس در نقاط پرتجمع مسافر به‌ویژه بعدازظهرها و حركت اتوبوس از مبدا در نقاط پرتراكم با نصف ظرفیت و كاهش سرفاصله حداقل ۴ دقیقه برای خطوط قدیمی و ۱۰ دقیقه برای خطوط جدید تاكید كرد و اظهار داشت: برنامه‌های طرح استقبال از مهر از ١٠ شهریور  آغازشده و تا ۲۰ مهرماه ادامه می‌یابد.
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
برگزیده ها
مرز نیم میلیونی قربانیان جهانی کرونا/ تشنج جدی درآمریکا

مرز نیم میلیونی قربانیان جهانی کرونا/ تشنج جدی درآمریکا

در حالیکه که همه‌گیری بیماری کووید-۱۹ با سرعت در منطقه آمریکای لاتین رو به گسترش است از سوی دیگر گزارش‌های تازه حاکیست که سیر تصاعدی کرونا در ایالات متحده همچنان ادامه دارد و روز پنجشنبه آمار ابتلا به این ویروس کشنده در آمریکا به بالاترین حد خود از زمان آغاز همه‌گیری رسیده است.
کووید 19 چه بلایی سر مسکن آورد؟

کووید 19 چه بلایی سر مسکن آورد؟

اگر گذری از تاثیر ویروس کرونا بر پیکره اقتصاد داشته باشیم کاملا تغییرات اقتصادی من جمله افزایش قیمت مسکن به خصوص در برخی استانها بسیار مشهود است.