کد خبر: ۱۰۰۶۲۲
تاریخ انتشار: ۱۲ شهريور ۱۳۹۸ - ۱۹:۵۸
شهردار منطقه 12 شهر تهران گفت: در این منطقه دو بافت تاریخی به تریتب 112 هکتاری و 180 هکتاری ثبت شده وجود دارد که در آن بناهای تاریخی با ارزش زیادی وجود دارد.
به گزارش پایگاه خبری - تحلیلی «شهر فردا»، علی محمد سعادتی شهردار منطقه 12 شهر تهران عصر امروز در حاشیه بازدید از روند مرمت و بازسازی خانه اتحادیه واقع در خیابان لاله زار گفت: تعداد خانه‌های واجد ارزش در منطقه 12 بیشکمار است.

ما علاوه بر خانه های ثبت شده و ارزشمند دو بافت میراثی ثبت شده داریم که یکی 112 هکتار در دل بازار تهران و دیگری 180 هکتار در منطقه عودلاجان است که هر ساختمان در این دو بافت یک ویژگی‌هایی دارد.

وی افزود: البته برخی از آنها واجد ارزش بوده و نفیس محسوب می‌شود و برخی هم نه. اما از این فضاها در این منطقه کم نیست و پرداختن به آن هم دارای اهمیت است.

شهردار منطقه 12 گفت: کاری که در منطقه 12 شهر تهران و به خصوص در خیابان لاله زار در حال انجام آن هستیم از منظر دیگری دارای ارزش است.

سعادتی گفت: لاله زار به لحاظ اقتصادی سرزنده است اما در عین حال پیچیدگی‌ها و شرایط خاصی هم برایش متصور هستیم ما در لاله زار به این فکر کردیم که چگونه در عین حالی که چنین بناهایی حفظ می‌شود و به منطقه تردد و سکونت اضافه می‌شود کاری کنیم که فعالیت‌هایی که تجانس جدی ندارند را از منطقه خارج کنیم.

وی تصریح کرد: ما چند روزی است که پروژه خیابان لاله زار را شروع کردیم البته بدون سر و صدا این کار را کردیم و جلسات متعددی هم با کسبه داشتیم و تلاش می‌کنیم که انرژی اقتصادی خود اصناف محور لاله زار تسری پیدا کند به داخل بافت منطقه.

شهردار منطقه 12 گفت: خانه اتحادیه یکی از این خانه‌های متروکه بود که ما امیدواریم در مابقی بخش‌های لاله زار شاهد آن باشیم.

سعادتی افزود: البته این جنس کارها از آن دست اقداماتی است که شاید در ابتدای مسیر انرژی فوق العاده زیادی از شهرداری بگیرد اما در ادامه مسیر با سرعت بیشتر و انرژی کمتری ادامه مسیر می‌دهد.

وی ادامه داد: حرکت جدی برای بازسازی جداره ها و بازپیرایی ساختمان‌های این منطقه از سوی خود کسبه و با مشارکت خودشان شروع شده که حکایت از افزایش یک شعور اجتماعی دارد.
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
برگزیده ها
عزاداری در بزرگترین بازار سرپوشیده جهان

عزاداری در بزرگترین بازار سرپوشیده جهان

عزاداری بازار تاریخی تبریز نمونه‌ای از عزاداری‌های بی‌حاشیه و بی‌آسیب است که هنوز پای طبل و سنج به آن باز نشده و می‌تواند پذیرای گردشگران مذهبی باشد.
کمربندی تنکابن قتلگاه است

کمربندی تنکابن قتلگاه است

کمربندی ۱۱ کیلومتری تنکابن بوی خون می‌دهد و در یکسال گذشته ۲۵ نفر را به گام مرگ کشانده است، این درحالی که مسئولان راه بر سر نامیدن آن به اسم کمربندی یا کنارگذر اختلاف نظر دارند.