کد خبر: ۱۰۰۴۶۱
تاریخ انتشار: ۱۰ شهريور ۱۳۹۸ - ۱۵:۳۸
جلسه کمیسیون ماده پنج شهر تهران به ریاست شهردار تهران و با حضور اعضا و رئیس شورای شهر تهران، معاون شهرسازی و معماری و رئیس دبیرخانه کمیسیون ماده پنج با دستور جلسه تصمیم گیری درباره سند راهبردی ارتقای کیفی میادین و محورهای شهر تهران تشکیل شد.
به گزارش پایگاه خبری - تحلیلی «شهر فردا»،اشراقی رئیس دبیرخانه کمیسیون ماده پنج در خصوص این جلسه گفت: میدان ها و خیابان های شهر، بخش وسیعی از فضاهای عمومی و باز شهری را تشکیل می دهند که سرزندگی و حیات شهر در آن ها جریان داشته و قسمت عمده ای از داد و ستد فرهنگی ، اجتماعی و اقتصادی شهر در آن ها اتفاق می افتد.

وی تصریح کرد: بر این اساس  با توجه به ناهمگونی پهنه بندی و فقدان ضوابط هماهنگ در پیرامون میادین به همراه اغتشاش عملکردی، تدوین سندی یکپارچه با رویکرد ساماندهی و ارتقای کیفی میادین و محورهای شهری و هدایت و کنترل ساخت و ساز در پیرامون این فضاها در دستور کار مدیریت شهری قرار گرفت.

اشراقی اعلام کرد: طرح ساماندهی 7 میدان اصلی شهر تهران پس از توضیحات مشاور تهیه کننده طرح و نمایندگان سازمان زیبا سازی مورد بحث و بررسی قرار گرفت و با عنایت به نظر کارگروه فنی، از آنجا که بافت شهری میادین مذکور شکل گرفته و امکان مداخله و توسعه فضای باز و عرصه همگانی را به حداقل خود رسانده ، مقررشد بحث های کارشناسی پیگیری  ونتیجه جهت اتخاذ تصمیم نهائی ارائه شود.

به گفته رئیس دبیرخانه کمیسیون ماده پنج ، در این جلسه همچنین دستورالعمل اراضی ذخیره توسعه و نوسازی شهر تهران مورد بحث و بررسی قرار گرفت و اعضای کمیسیون نظرات تخصصی خود را ارائه کردند  و مقرر شد در جلسه آتی کارگروه فنی این موضوع نهائی و ارائه شود.

همچنین در ادامه این جلسه با تقاضای احداث جایگاه CNG  در محدوده تهرانپارس منطقه 4 با توجه به نظریه های ستاد هماهنگی جایگاه های سوخت رسانی، شرکت ملی پخش فرآورده های نفتی ایران و اداره کل حفاظت محیط زیست استان تهران موافقت شد.
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
برگزیده ها
انتخاب بندرعباس به عنوان « شهر خلاق یونسکو » / تصاویر

انتخاب بندرعباس به عنوان « شهر خلاق یونسکو » / تصاویر

بندرعباس چندی قبل به عنوان «شهر خلاق صنایع دستی» از سوی یونسکو انتخاب شد و اکنون به فاصله کمی از آن، نمایشگاه بزرگ صنایع دستی کشور با حضور 31 استان به میزبانی این شهر برپا شده است. این نمایشگاه از 8 دی ماه تا 13 دی ماه از ساعت 16 تا 22 میزبان حضور مردم و علاقمندان است.
مسابقات شکار با عقاب و شاهین در قزاقستان / تصاویر

مسابقات شکار با عقاب و شاهین در قزاقستان / تصاویر

روز گذشته یک دوره مسابقه شکار با عقاب و شاهین در حومه آلماتی قزاقستان برگزار شد. در این رویداد پرورش دهندگان عقاب های طلایی و شاهین های شکاری شرکت کرده بودند. پرورش دهندگان باید مدت زیادی را صرف تربیت این پرندگان کنند و از آنها یک شکارچی تمام عیار بسازند.