کد خبر: ۱۰۰۴۶۱
تاریخ انتشار: ۱۰ شهريور ۱۳۹۸ - ۱۵:۳۸
جلسه کمیسیون ماده پنج شهر تهران به ریاست شهردار تهران و با حضور اعضا و رئیس شورای شهر تهران، معاون شهرسازی و معماری و رئیس دبیرخانه کمیسیون ماده پنج با دستور جلسه تصمیم گیری درباره سند راهبردی ارتقای کیفی میادین و محورهای شهر تهران تشکیل شد.
به گزارش پایگاه خبری - تحلیلی «شهر فردا»،اشراقی رئیس دبیرخانه کمیسیون ماده پنج در خصوص این جلسه گفت: میدان ها و خیابان های شهر، بخش وسیعی از فضاهای عمومی و باز شهری را تشکیل می دهند که سرزندگی و حیات شهر در آن ها جریان داشته و قسمت عمده ای از داد و ستد فرهنگی ، اجتماعی و اقتصادی شهر در آن ها اتفاق می افتد.

وی تصریح کرد: بر این اساس  با توجه به ناهمگونی پهنه بندی و فقدان ضوابط هماهنگ در پیرامون میادین به همراه اغتشاش عملکردی، تدوین سندی یکپارچه با رویکرد ساماندهی و ارتقای کیفی میادین و محورهای شهری و هدایت و کنترل ساخت و ساز در پیرامون این فضاها در دستور کار مدیریت شهری قرار گرفت.

اشراقی اعلام کرد: طرح ساماندهی 7 میدان اصلی شهر تهران پس از توضیحات مشاور تهیه کننده طرح و نمایندگان سازمان زیبا سازی مورد بحث و بررسی قرار گرفت و با عنایت به نظر کارگروه فنی، از آنجا که بافت شهری میادین مذکور شکل گرفته و امکان مداخله و توسعه فضای باز و عرصه همگانی را به حداقل خود رسانده ، مقررشد بحث های کارشناسی پیگیری  ونتیجه جهت اتخاذ تصمیم نهائی ارائه شود.

به گفته رئیس دبیرخانه کمیسیون ماده پنج ، در این جلسه همچنین دستورالعمل اراضی ذخیره توسعه و نوسازی شهر تهران مورد بحث و بررسی قرار گرفت و اعضای کمیسیون نظرات تخصصی خود را ارائه کردند  و مقرر شد در جلسه آتی کارگروه فنی این موضوع نهائی و ارائه شود.

همچنین در ادامه این جلسه با تقاضای احداث جایگاه CNG  در محدوده تهرانپارس منطقه 4 با توجه به نظریه های ستاد هماهنگی جایگاه های سوخت رسانی، شرکت ملی پخش فرآورده های نفتی ایران و اداره کل حفاظت محیط زیست استان تهران موافقت شد.
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
برگزیده ها
برگزاری جشنواره مبارزه با گوجه فرنگی در اسپانیا/ تصاویر

برگزاری جشنواره مبارزه با گوجه فرنگی در اسپانیا/ تصاویر

در فستیوال مبارزه با گوجه فرنگی که در شهر بونول اسپانیا برگزار شد 145 تُن گوجه فرنگی نابود شد.
اقتصاد ایران چه وقت می تواند از تحریم عبور عملیاتی کند؟

اقتصاد ایران چه وقت می تواند از تحریم عبور عملیاتی کند؟

عضو هیات مدیره انجمن علمی اقتصاد شهری ایران گفت : درصورتیکه صادرات 500 بشکه در روز حفط شده و تقویت پایه های مالیاتی و تقویت کسب و کار اصلاح شود ، سال آینده نه تنها روند رکود متوقف خواهد شد ، تحریم ها دیگر اثری بر اقتصاد ایران نخواهد داشت.
آخرین اخبار