کد خبر: ۱۰۰۳۷۲
تاریخ انتشار: ۰۹ شهريور ۱۳۹۸ - ۱۱:۰۶
شهردار تهران بر لزوم تجلی فرهنگ عاشورایی در تولیدات فرهنگی تاکید کرد.
به گزارش پایگاه خبری - تحلیلی «شهر فردا»،پیروز حناچی در حاشیه بازدید سرزده خود از دو نمایشگاه «عطر سیب» و «زنان و تولید ملی» که عصر دیروز صورت گرفت، گفت: امسال در هفدهمین نمایشگاه «عطر سیب» سعی شده است تا به تأسی از اخلاق حسینی مخاطب این رویداد مهم مردم شهر تهران باشند.

وی ادامه داد: در نمایشگاه «عطر سیب» امسال علاوه بر خدماتی که قبلا به هیات‌های مذهبی ارائه می شد، نوآوری در فرهنگ عاشورایی ایجاد شده است.

شهردار تهران با اشاره به کمک‌هایی که به هیات‌های مذهبی می‌شود،اظهارکرد: طبق هماهنگی‌های انجام شده قرار است تا بخشی از اقلام مصرفی هیات‌های مذهبی مورد تایید سازمان تبلیغات اسلامی در فروشگاه‌های شهروند و اتکا و میادین میوه و تره بار عرضه شود.

حناچی با بیان اینکه شهروندان تهرانی ضمن بازدید از دو رویداد «عطر سیب» و «زنان و تولید ملی» می‌توانند اقلام فرهنگی مورد نیاز خود تا لباس و پوشاک ویژه ایام ماه محرم و سایر روزهای سال را تامین کنند، گفت: باید تلاش کنیم تا فرهنگ عاشورایی را در بخش تولیدات فرهنگی به ویژه نرم‌افزاری بیشتر مورد توجه قرار دهیم چراکه این نیاز به‌شدت احساس می شود.

حناچی در پایان بازدید از نمایشگاه عطر سیب در بخش چایخانه حسینیه حاضر شد و در نذر شستن ظروف عزاداران حسینی شرکت کرد.

در ادامه شهردار تهران ضمن بازدید از پانزدهمین رویداد کارآفرینی «زنان و تولید ملی» گفت: برگزاری نمایشگاه زنان و تولید ملی می‌تواند به معرفی بانوان کارآفرین در حوزه کسب و کار کمک شایانی کند.

وی افزود: به دلیل نگاهی که مسئولان اتاق اصناف در برگزاری این رویداد فرهنگی، اجتماعی و اقتصادی داشتند و محدودیت‌هایی که برای حضور برندهای تولیدکننده داخلی ایجاد کرده بودند، نمایشگاه این دوره با محدودیت برگزار می‌شود. 

حناچی در ادامه اظهارکرد: در درجه اول زنان سرپرست خانوار و در گام بعدی تمام تولیدکنندگان لباس و پوشاک برای ورود و حضور در بازارهای داخلی باید مورد حمایت قرار بگیرند و تولید ملی رونق لازم را داشته باشد.

شهردار پایتخت با اشاره به اختصاص ۱۵ غرفه به هموطنان سیل‌زده استان گلستان در نمایشگاه زنان و تولید ملی گفت: حضور زنان کارآفرین استان گلستان از جمله ویژگی‌های این دوره از نمایشگاه است و باید اطلاع‌رسانی به گونه‌ای باشد تا هموطنان گلستانی که در شهر تهران به سر می برند، از حضور همشهریان خود در این نمایشگاه مطلع شوند و برای بازدید به این مجموعه مراجعه کنند.

بنا براعلام شهرنوشت، وی همچنین تاکید کرد: حضور مددجویان سازمان بهزیستی در پانزدهمین نمایشگاه زنان و تولید ملی نیز اتفاق مبارکی است که نشان می‌دهد شعار «تهران شهری برای همه» به یک واقعیت تبدیل شده است. مدیریت شهری تمام تلاش خود را دارد تا پایتخت را به شهری زیست‌پذیر برای تمام اقشار جامعه به‌ویژه معلولان و کم‌توانان تبدیل کند.
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
برگزیده ها
منتقمین پایتخت پیام خونخواهی سردار شهید را به گوش  دنیا رساندند

منتقمین پایتخت پیام خونخواهی سردار شهید را به گوش دنیا رساندند

پیکرشهید سپهبد حاج قاسم سلیمانی و شهید ابو مهدی مهندس و شهدای مقاومت درحالیکه بر دستان میلیونی منتقمان پایتخت تشیع شد با نماز ولی امر مسلمین رهبر معظم انقلاب بدرقه گردید. حضور اعضای کتائب حزب الله عراق در مراسم تشییع شهید سلیمانی در تهران
خروج هواپیمای تهران-ماهشهر از باند فرودگاه/ این حادثه مصدوم نداشت

خروج هواپیمای تهران-ماهشهر از باند فرودگاه/ این حادثه مصدوم نداشت

صبح امروز هواپیمای شرکت کاسپین که قرار بود ماهشهر را به مقصد تهران ترک کند، از باند فرودگاه خارج شد! رویدادی که منجر به وارد آمدن خساراتی به هواپیما شد، اما آن گونه که گزارش‌ها نشان می‌دهد، خوش بختانه فرجام تلخی به دنبال نداشته است.