کد خبر: ۱۰۰۳۰۶
تاریخ انتشار: ۰۶ شهريور ۱۳۹۸ - ۱۱:۲۹
نایب رئیس کمیسیون اقتصادی مجلس در گفتگو با شهرفردا
نایب رئیس کمیسیون اقتصادی مجلس گفت : حدف یارانه پردرآمدها که بیشتر از ایرانیان مقیم خارج کشور هستند به منظور تقویت اشتغال و جبران کسری بودجه انجام می شود.
احمد انارکی محمدی نایب رئیس کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی  در گفت‌وگو با خبرنگارپایگاه خبری - تحلیلی «شهر فردا»،با اشاره به حذف یارانه نقدی پردرآمدها گفت: با توجه به کسری بودجه دولت حذف یارانه حداقل ۵ و نیم میلیون نفر ضروریست تاضمن جبران کسری بودجه پرداخت یارانه نیز به صورت منصفانه تری توزیع شود.

 وی افزود : ۳ هزار میلیارد تومان از اعتبار یارانه نقدی کاهش یافته و دولت باید یارانه حداقل یک دهک را کاهش دهد تا بتواند ضمن جبران کسری بودجه با اعتبار باقیمانده برای حوزه اشتغال برنامه ریزی کند.
نایب ریس کمیسیون اقتصادی مجلس  تاکید کرد: اگر ۱۲۰ هزار میلیارد ریال از محل حذف یارانه پردرآمدها در بخش اشتغال هزینه شود می‌توان انتظار داشت تا حدودی مشکل بیکاری مرتفع شود.

  
 نماینده مردم رفسنجان و انار  در مجلس دهم اولویت دولت برای حذف یارانه بگیرد شناسایی ایرانیان خارج از کشور است که در قرآن قانون هدفمند سازی یارانه ها نیز مورد تاکید قرار گرفته بود.

 وی تاکید کرد: حذف یارانه ۵ و نیم میلیون نفر از پردرآمدهای کشور نیازمند شناسایی دقیق و سیستمی بود که  دولت اکنون آمادگی آن را دارد، و حذف یارانه پردرآمدها یکی از  ضرورتهایی بود که باید طی سال‌های گذشته اجرایی می‌شد و اکنون با شرایط اقتصادی کشور در اولویت قرار گرفته است.
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
برگزیده ها
جان باختگان کرونا به 200 تن رسید / 20 استان در شرایط هشدار

جان باختگان کرونا به 200 تن رسید / 20 استان در شرایط هشدار

سخنگوی وزارت بهداشت با اشاره به شناسایی ۲هزار و ۶۳۷ بیمار کووید۱۹ در شبانه روز گذشته گفت: متاسفانه ۲۰۰ تن از بیماران جان خود را از دست دادند.
تردد روزانه ۲۰ میلیون خودرو در پایتخت

تردد روزانه ۲۰ میلیون خودرو در پایتخت

سردار رحیمی با بیان اینکه روزانه ۲۰ میلیون تردد در پایتخت داریم، گفت: پلیس راهنمایی و رانندگی نیازمند حمایت همه جانبه است.