کد خبر: ۱۰۰۳۰۶
تاریخ انتشار: ۰۶ شهريور ۱۳۹۸ - ۱۱:۲۹
نایب رئیس کمیسیون اقتصادی مجلس در گفتگو با شهرفردا
نایب رئیس کمیسیون اقتصادی مجلس گفت : حدف یارانه پردرآمدها که بیشتر از ایرانیان مقیم خارج کشور هستند به منظور تقویت اشتغال و جبران کسری بودجه انجام می شود.
احمد انارکی محمدی نایب رئیس کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی  در گفت‌وگو با خبرنگارپایگاه خبری - تحلیلی «شهر فردا»،با اشاره به حذف یارانه نقدی پردرآمدها گفت: با توجه به کسری بودجه دولت حذف یارانه حداقل ۵ و نیم میلیون نفر ضروریست تاضمن جبران کسری بودجه پرداخت یارانه نیز به صورت منصفانه تری توزیع شود.

 وی افزود : ۳ هزار میلیارد تومان از اعتبار یارانه نقدی کاهش یافته و دولت باید یارانه حداقل یک دهک را کاهش دهد تا بتواند ضمن جبران کسری بودجه با اعتبار باقیمانده برای حوزه اشتغال برنامه ریزی کند.
نایب ریس کمیسیون اقتصادی مجلس  تاکید کرد: اگر ۱۲۰ هزار میلیارد ریال از محل حذف یارانه پردرآمدها در بخش اشتغال هزینه شود می‌توان انتظار داشت تا حدودی مشکل بیکاری مرتفع شود.

  
 نماینده مردم رفسنجان و انار  در مجلس دهم اولویت دولت برای حذف یارانه بگیرد شناسایی ایرانیان خارج از کشور است که در قرآن قانون هدفمند سازی یارانه ها نیز مورد تاکید قرار گرفته بود.

 وی تاکید کرد: حذف یارانه ۵ و نیم میلیون نفر از پردرآمدهای کشور نیازمند شناسایی دقیق و سیستمی بود که  دولت اکنون آمادگی آن را دارد، و حذف یارانه پردرآمدها یکی از  ضرورتهایی بود که باید طی سال‌های گذشته اجرایی می‌شد و اکنون با شرایط اقتصادی کشور در اولویت قرار گرفته است.
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
برگزیده ها
عزاداری در بزرگترین بازار سرپوشیده جهان

عزاداری در بزرگترین بازار سرپوشیده جهان

عزاداری بازار تاریخی تبریز نمونه‌ای از عزاداری‌های بی‌حاشیه و بی‌آسیب است که هنوز پای طبل و سنج به آن باز نشده و می‌تواند پذیرای گردشگران مذهبی باشد.
کمربندی تنکابن قتلگاه است

کمربندی تنکابن قتلگاه است

کمربندی ۱۱ کیلومتری تنکابن بوی خون می‌دهد و در یکسال گذشته ۲۵ نفر را به گام مرگ کشانده است، این درحالی که مسئولان راه بر سر نامیدن آن به اسم کمربندی یا کنارگذر اختلاف نظر دارند.