کد خبر: ۱۰۰۲۹۰
تاریخ انتشار: ۰۶ شهريور ۱۳۹۸ - ۱۰:۵۱
به گفته رییس اداره حقوقی شهرداری منطقه شش، کارواش غیرقانونی که در داخل کارگاه ساختمانی پروژه نیمه کاره تعاونی مسکن هلی کوپتر سازی موسوم به پروژه میلینیوم فعالیت می کرد با رای کمیسیون ماده صد جمع آوری شد.
به گزارش پایگاه خبری - تحلیلی «شهر فردا»،فرهاد آزادیان گفت: در این پروژه بیش از دویست متر پارکینگ تغییر کاربری داده بود که با توجه به خطرات موجود و به منظور حفظ جان شهروندان، امروز رای کمیسیون ماده صد در خصوص آن اجرا شد. 

رییس اداره حقوقی شهرداری منطقه شش گفت:کمیسیون شماره هفت از اداره کل اجرایی کمیسیون های ماده صد در دی ماه سال گذشته برای این پروژه، رای تغییر کاربری غیر مجاز صادر کرد که بر این اساس ۲۰۵ متر پارکینگ در طبقه منفی سه این پروژه به خوابگاه، کافه تریا، کارواش و دفتر کارواش تبدیل شده بود و این رای به ذی نفعان ابلاغ شد و آن ها در فرصت قانونی خود به رای اعتراض کردند. 

وی تصریح کرد: در اردیبهشت ماه امسال در کمیسیون شماره هشت اداره کل امور اجرایی کمیسیون های ماده صد رای تجدیدنظر صادر و رای بدوی تایید گردید و در خردادماه به ذی نفعان ابلاغ گردید و با توجه به عدم اجرای رای و رفع خلاف در مدت قانونی توسط ذی نفعان، با رای مقام قضایی اداره اجرای احکام منطقه شش اقدام به اجرای قطعی کمیسیون ماده صد نمود. بر اساس ماده ۱۰۰ قانون شهرداری ها، مالکین اراضی و املاک واقع در محدوده خدماتی باید قبل از ساخت و ساز از شهرداری ها پروانه ساختمان بگیرند و شهرداری موظف است از عملیات های ساختمانی بدون پروانه یا خلاف پروانه بوسیله ماموران خود در زمین محصور یا غیر محصور جلوگیری کنند.

 

ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
برگزیده ها
جولان محتکران مسکن در شهر/ ارزیابی ثبات بازار مشتریان مسکن با وجود رشد 3 درصدی قیمتها

جولان محتکران مسکن در شهر/ ارزیابی ثبات بازار مشتریان مسکن با وجود رشد 3 درصدی قیمتها

کارشناس حوزه مسکن با اشاره به یک میلیون خانه خالی در شهر تهران گفت: افزایش یا کاهش و یا رکود قیمت مسکن هیچ تاثیری در تغییر اجاره بهای آن ندارد کما اینکه مالکان می توانند خانه های خود را احتکار کنند چرا که قانونی برای خانه های خالی وجود ندارد.
فاطمه بانویی که سرور بانوان عالم  از آدم تا خاتم است

فاطمه بانویی که سرور بانوان عالم از آدم تا خاتم است

شیخ حسین انصاریان کارشناس مذهبی در مراسم یادبود بانوی بزرگ اسلام حضرت فاطمه زهرا (س) که در مزار شیخ صدوق واقع در شهر ری برگزار شد، گفت: حضرت زهرا صلوات الله علیه تنها بانویی است که سرو بانوان جهان است.