کد خبر: ۱۰۰۲۲۷
تاریخ انتشار: ۰۵ شهريور ۱۳۹۸ - ۱۰:۱۸
سخنگوی کمیسیون فرهنگی و اجتماعی شورای شهر تهران از واگذاری مراکز بهاران شهرداری تهران به سازمان بهزیستی گلایه کرد و گفت: واگذاری این مراکز در تضاد با کاهش قدرت ملی و افزایش قدرت‌های محلی است.
به گزارش پایگاه خبری - تحلیلی «شهر فردا»،حجت نظری درباره موضوع واگذاری مراکز بهاران شهرداری به سازمان بهزیستی، اظهار کرد: متأسفانه معاونت فرهنگی و اجتماعی شهرداری تهران با استانداری توافقی ترتیب داد تا براساس آن مراکز بهاران به سازمان بهزیستی واگذار شود؛ از زمانی که کمیسیون فرهنگی و اجتماعی شورای شهر از این موضوع مطلع شد، مخالفت خود را اعلام کرد اما معاونت فرهنگی و اجتماعی هیچ وقعی نگذاشت و به کار خود ادامه داد.

وی ادامه داد: شهردار تهران شخصا به این موضوع ورود و اعلام کرد که این واگذاری‌ها منوط به اعلام نظر شورای شهر است و عملا موضوع را فیصله داد. معاون فرهنگی و اجتماعی شهردار تهران در بسیاری از امور شخصاً تصمیم‌گیری می‌کند و در اجرای امور با کمیسیون تخصصی شورای شهر و شهردار تهران مشورت نمی‌کند.

سخنگوی کمیسیون فرهنگی و اجتماعی شورای اسلامی شهر تهران، تصریح کرد: معاون شهردار تهران نه تنها مجری تصمیمات کمیسیون و شورای شهر نیست بلکه مجری اراده و برنامه‌های شهردار تهران هم نیست و در بسیاری از موارد شاهد تصمیم‌گیری شخصی وی هستیم. اینگونه اقدامات انفرادی باعث ایجاد سوءتفاهم بین مجموعه مدیریت شهری و دولت می‌شود.

وی خاطرنشان کرد: خوشبختانه این موضوع با تدبیر شهردار تهران خاتمه پیدا کرد اما اگر با این تک‌روی‌ها برخورد شایسته صورت نگیرد احتمال می‌دهم در ادامه با چالش‌های بیشتری مواجه شویم و اگر شکاف عمیق‌تر شود به نظرم دیگر قابل ترمیم نخواهد بود. بنابراین امیدوارم معاون شهردار به این مهم واقف باشد و به نقش سیاست‌گذار و مجموعه شورای شهر اهمیت دهد تا بتوانیم اراده مردم شهر تهران را در حوزه‌های مختلف به ویژه حوزه فرهنگی و اجتماعی متجلی کنیم. 

عضو کمیسیون فرهنگی و اجتماعی شورای شهر تهران درباره علت مخالفت این کمیسیون با واگذاری مراکز بهاران به بهزیستی، اظهار کرد: یکی از دلایل مخالفت کمیسیون این است که همواره بر اساس آنچه در قانون اساسی جمهوری اسلامی به آن اشاره شده است، باید از تمرکز دولت ملی بکاهیم و به  اختیارات و مسئولیت‌های دولت محلی اضافه کنیم.  واگذاری مراکز به بهزیستی که با اراده معاون فرهنگی و اجتماعی شهردار در حال رقم خوردن بود دقیقا عکس این رویکرد بود؛ در واقع معاون شهردار با این اقدام در حال کاستن از قدرت حکومت محلی و افزودن به قدرت حکومت ملی بود.

وی به دلیل دیگر مخالفت با این اقدام اشاره و خاطرنشان کرد: آنچه دوستان پیگیر آن بودند مربوط به حوزه ترک اعتیاد بود در حالی که ما نیز به این موضوع واقف هستیم که این امر در حیطه وظایف  و اختیارات شهرداری نیست اما آنچه در مراکز بهاران  رخ می‌دهد در واقع کارآفرینی برای افرادی است که ترک اعتیاد کرده‌اند.

نظری در ادامه گفت: نکته دیگر این است که مدیریت شهری برای ایجاد چنین زیرساختی هزینه کرده است، حال این مجموعه را به سازمان بهزیستی واگذار کند تا آنها نیز اداره آن را به سازمان‌های مردم نهاد واگذار کند؟! هم اکنون رویه شهرداری تهران نیز همین است و اداره این مراکز را بر عهده ندارد چراکه این امر توسط سازمان‌های مردم نهاد انجام می‌شود. بنابراین به دلیل موارد مذکور و دلایل دیگری از این دست کمیسیون با انجام این امر مخالف است.
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
برگزیده ها
منتقمین پایتخت پیام خونخواهی سردار شهید را به گوش  دنیا رساندند

منتقمین پایتخت پیام خونخواهی سردار شهید را به گوش دنیا رساندند

پیکرشهید سپهبد حاج قاسم سلیمانی و شهید ابو مهدی مهندس و شهدای مقاومت درحالیکه بر دستان میلیونی منتقمان پایتخت تشیع شد با نماز ولی امر مسلمین رهبر معظم انقلاب بدرقه گردید. حضور اعضای کتائب حزب الله عراق در مراسم تشییع شهید سلیمانی در تهران
خروج هواپیمای تهران-ماهشهر از باند فرودگاه/ این حادثه مصدوم نداشت

خروج هواپیمای تهران-ماهشهر از باند فرودگاه/ این حادثه مصدوم نداشت

صبح امروز هواپیمای شرکت کاسپین که قرار بود ماهشهر را به مقصد تهران ترک کند، از باند فرودگاه خارج شد! رویدادی که منجر به وارد آمدن خساراتی به هواپیما شد، اما آن گونه که گزارش‌ها نشان می‌دهد، خوش بختانه فرجام تلخی به دنبال نداشته است.