کد خبر: ۱۰۰۲۲۶
تاریخ انتشار: ۰۵ شهريور ۱۳۹۸ - ۱۰:۱۵
رئیس کمیته اقتصادی شورای شهر تهران تاکید کرد
رئیس شورای اسلامی شهر تهران در آستانه آغاز سومین سال از فعالیت شورای اسلامی شهر تهران از کمیسیون‌های تخصصی شورا خواست که با مطالبه گری جدی از مدیران شهری در جهت ارتقاء سطح خدمات به شهروندان گام بردارند.
به گزارش پایگاه خبری - تحلیلی «شهر فردا»، محسن هاشمی در یکصد و شصت و یکمین جلسه علنی شورای اسلامی شهر تهران با اشاره به آغاز سومین سال فعالیت شورا در پنجمین دوره خود  گفت: افکار عمومی کارنامه مدیریت شهری را یکجا قضاوت می‌کنند یعنی مجموعه شهرداری و شورا را با هم مورد قضاوت قرار می‌دهند . از کمیسیون‌های تخصصی شورا می‌خواهیم که با نظارت موثر و مطالبه گری جدی از مدیران شهری جهش محسوسی را در ارتقاء سطح خدمات و برطرف کردن نقاط ضعف در اجرا ایجاد کنند.

وی افزود:‌ در جلسه قبلی شورا وقت عمدتا به گزارش عملکرد دو ساله نخست شورا پرداخته شد . در این جلسه به محورهای فعالیت دو سال پیش رو باید اشاره شود .

رئیس شورای اسلامی شهر تهران با بیان این که شهروندان و افکار عمومی کتاب و کارنامه شورای شهری را یکجا مورد بررسی قرار می‌دهند و بسیاری برای تغییر در وضعیت یا عملکرد شهرداری به لیست امید رای دادند ، تاکید کرد: اگرچه شورای شهر نمی‌تواند در امور اجرایی دخالت کند اما مردم انتظار دارند با نظارت موثر در حل معضلات و بهبود خدمات شهری نقش خود را ایفا کنند.این نقش باید در حوزه‌های خدمات شهری ، اقدامات ستادی و نظارتی ، حوزه اقتصادی، حوزه فرهنگی و اجتماعی انجام شود.

هاشمی تاکید کرد:‌ در حوزه شهرسازی باید از ابزارهای خود برای هدایت و مدیریت فرایند ساخت و ساز مانند کمیسیون ماده 5 شوراهای معماری و طرح تفصیلی برای تامین سرانه‌های هفتگانه عمومی مورد نیاز مردم که در بسیاری از مناطق تهران کمتر از حد استاندارد و جهت دهی به توسعه شهری بر اساس سیستم حمل ونقل عمومی استفاده کرد.

وی ادامه داد: در حوزه مالی و اقتصادی با وجود اصلاحات ملایم انجام شده باید اقدامات موثرتر انجام شود. باید مطابق با مصوبه شورا ، تعیین تکلیف اموال و املاک شهرداری که در اختیار دیگران است و اصلاحات ساختار منابع انسانی و هزینه‌ای شهری باید شتاب بیشتری بگیرد.

رئیس شورای اسلامی شهر تهران در بخش دیگری از صحبت‌های خود با اشاره به این که در حوزه فرهنگی و اجتماعی می‌توان با استفاده از ظرفیت بزرگ زیر ساخت‌های فرهنگی شهرداری در ایجاد رونق و نشاط در حوزه فرهنگ و هنر ، تحرک اجتماعی و امور خیریه و درآمد پایدار برای مدیریت شهری استفاده کرد افزود: در حوزه عمرانی نیز تکمیل پروژه‌های نیمه تمام و راکد که با اعتبارات محدود می‌توان آنها را به بهره برداری رساند بایددر اولویت قرار بگیرد.

وی با تاکید بر این که حوزه حمل و نقل از مهمترین اولویت‌های شهر تهران است تاکید کرد: توسعه حمل و نقل عمومی که تاثیر مستقیم در کاهش آلودگی هوا و ترافیک دارد باید با تامین ناوگان و تجهیزات جهشی در ظرفیت حمل و نقل مترو و اتوبوسرانی ایجاد شود.

وی ادامه دادک در مجموع باید بدانیم که شهروندان تهرانی اگر نتیجه مشارکت بی نظیر خود در انتخابات شوراها در سال 1396 در ایجاد تحول عملکرد مدیریت شهری نبینند این  موضوع بر مشارکت آنها در انتخابات سال جاری مجلس و انتخابات دوره آینده شوراها تاثیر گذار است. نسبت دادن مشکلات به دوره‌های گذشته، ارائه شعارها و برنامه‌های کاغذی و غیر اجرایی و اقدامات نمادین و نمایشی ، تاریخ مصرف محدودی دارد و باید با واقع گرایی و عمل گرایی در حوزه‌ی اجرایی بهبود و تحول ایجاد کنیم.
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
برگزیده ها
بررسی راهکارهای غلبه بر تحریم ها دربرنامه گفتگوی ویژه 7 بهمن 98

بررسی راهکارهای غلبه بر تحریم ها دربرنامه گفتگوی ویژه 7 بهمن 98

برنامه گفتگوی ویژه خبری با حضور دکتر صادقی شاهدانی رئیس دانشکده اقتصاد دانشگاه امام صادق علیه السلام و آقای فرقانی دبیر شورای عالی سیاست گذاری باشگاه تحریم ها و منوچهر متکی وزیر اسبق وزارت امور خارجه پیرامون بررسی راهکارهای غلبه بر تحریم ها از شبکه 2 سیمای جمهوری اسلامی ایران پخش شد.
خطبه‌های نماز جمعه تهران به امامت رهبر معظم انقلاب

خطبه‌های نماز جمعه تهران به امامت رهبر معظم انقلاب

امروز ۲۷ دی ماه ۹۸ نماز جمعه تهران در مصلی به امامت رهبر معظم انقلاب اقامه شد.