کد خبر: ۱۰۰۱۳۲
تاریخ انتشار: ۰۳ شهريور ۱۳۹۸ - ۱۴:۳۸
رییس شورای شهر تهران:
رئیس شورای اسلامی شهر تهران با اشاره به افتتاح خط ۷ مترو که قرار است فردا و با حضور شهردار تهران صورت گیرد، گفت: این خط از ایمنی لازم برخوردار است و مشکلی در آن وجود ندارد.
به گزارش پایگاه خبری - تحلیلی «شهر فردا»،محسن هاشمی رفسنجانی در پایان یکصد و شصتمین جلسه شورای اسلامی شهر تهران در جمع خبرنگاران گفت: در نیمه راه شورا قرار داشتیم که گزارشی کوتاه از اقدامات و عملکرد کمیسیون‌های تخصصی شورا توسط روسای این کمیسیون‌ها ارائه شد.

وی افزود: هر یک از کمیسیون‌ها گزارشی از آنچه که به عنوان برنامه‌های خود ظرف دو سال گذشته بود ارائه کردند و برنامه‌های آینده خود را نیز تشریح کردند. در ادامه، انتخابات ریاست شورا برگزار شد که ریاست‌ شورا با ۱۸ رای و نایب رئیس با ۱۷ رای و همچنین منشی‌ها با ۱۶ و ۱۴ رای انتخاب شدند و ثباتی در شورا ایجاد شد.

وی ادامه داد: امیدواریم همین ثبات در مدیریت شهری هم ظرف سال‌های آینده حفظ شود تا شاهد انجام اقداماتی خوب و موثر باشیم. شورای شهر تهران در این دوره فعالیت قابل قبولی داشته و از فعالیت آن می‌توان دفاع کرد و سعی کردیم تا همان وعده‌هایی را که داده بودیم را عملی کنیم.

رییس شورای اسلامی شهر تهران در بخش دیگری از صحبت‌های خود در خصوص آنچه که به عنوان وعده به مردم شهر تهران داده شده و تلاش برای عمل به آنها انجام شده، گفت: برای مثال ما به شفافیت بیشتر وعده داده بودیم که دیدید برای این موضوع اقدامات بسیار خوبی انجام شد و امروز مردم به خوبی می‌دانند در شورا چه می‌گذرد.

وی در پاسخ به سوالی در خصوص حفظ هیات رئیسه که صرفا با هدف حفظ ثبات بوده یا اقدامی سیاسی بوده است، گفت: شورا سیاستی نداشته باشد اما همدلی و انسجام بین اعضا وجود داشته باشد که هم به نفع شوراست و هم باید الگوی سایر شهرها باشد.

وی در خصوص سه رای سفید در انتخابات ریاست شورای شهر تهران نیز گفت: من نمی‌دانم آن سه نفر چه کسانی بودند؟ اما تلاش می‌کنم به گونه‌ای رفتار کنم که این سه رای سفید هم در آینده تغییر کند.

هاشمی در تشریح اولویت‌های شورای شهر تهران در سومین سال از فعالیت خود، گفت: بحث آلودگی هوا و ترافیک و معضلات اجتماعی از درخواست‌های شهروندان است که تلاش می‌کنیم این موضوعات را بیشتر مورد توجه قرار دهیم.

وی در پاسخ به سوالی درخصوص سفر خود به شهر ارومچی در غرب چین گفت: در آنجا اقدام مثبتی در حوزه واگن سازی و خطوط بی آر تی در جریان است که من برای بازدید به آنجا رفته بودم. در آنجا ۷ خط مترو به ظرفیت سه میلیون نفر ساخته می‌شود که سفر من هم سفری کاری برای برخی همکاری‌ها در آینده بود.

رییس شورای اسلامی شهر تهران در خصوص محکومیت ناهید خداکرمی از اعضای شورای اسلامی شهر تهران نیز گفت: این حکم هنوز قطعی نشده و ما با دستگاه قضایی رایزنی خواهیم کرد تا تخفیف بیشتری برای ایشان اعمال شود.

وی در خصوص افتتاح خط ۷ مترو تهران نیز گفت: این خط از ایمنی لازم برخوردار است و من فردا در مراسم افتتاح آن حضور پیدا خواهم کرد.
برچسب ها: خط ۷ ، ایمن ، شهر فردا
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
برگزیده ها
عزاداری در بزرگترین بازار سرپوشیده جهان

عزاداری در بزرگترین بازار سرپوشیده جهان

عزاداری بازار تاریخی تبریز نمونه‌ای از عزاداری‌های بی‌حاشیه و بی‌آسیب است که هنوز پای طبل و سنج به آن باز نشده و می‌تواند پذیرای گردشگران مذهبی باشد.
کمربندی تنکابن قتلگاه است

کمربندی تنکابن قتلگاه است

کمربندی ۱۱ کیلومتری تنکابن بوی خون می‌دهد و در یکسال گذشته ۲۵ نفر را به گام مرگ کشانده است، این درحالی که مسئولان راه بر سر نامیدن آن به اسم کمربندی یا کنارگذر اختلاف نظر دارند.