کد خبر: ۱۰۰۱۳۰
تاریخ انتشار: ۰۳ شهريور ۱۳۹۸ - ۱۴:۳۶
رئیس کمیسیون شهرسازی شورای شهر تهران خبر داد
رئیس کمیسیون شهرسازی شورای اسلامی شهر تهران از تعیین تکلیف طرح‌های موضعی باغات کن و فرحزاد خبر داد.
به گزارش پایگاه خبری - تحلیلی «شهر فردا»،محمد سالاری در یکصد و شصتمین جلسه علنی شورای اسلامی شهر تهران در جریان ارائه گزارشی از عملکرد کمیسیون شهرسازی و معماری شورای شهر تهران ظرف دو سال از فعالیت گذشته این شورا گفت: طی دو سال گذشته کمیسیون شهرسازی شورای شهر تهران ۲۰۲ جلسه رسمی داشته و پرونده‌های بسیاری از جمله پرونده باغات در آن مورد بحث و بررسی کارشناسی قرار گرفته است همچنین از طریق این کمیسیون ۳۲ طرح و ۴۱ لایحه بررسی شده و بیش از ۲۵۰ بازدید میدانی توسط اعضای کمیسیون از پروژه‌های مختلف صورت گرفته است.

وی با اشاره به کاهش ۷۰ درصدی تخلفات شوراهای معماری مناطق اظهارکرد: ۱۷۲ گود پرخطر توسط کمیسیون شهرسازی و معماری مورد بازدید قرار گرفته و مکاتبات لازم برای مقاوم سازی و ایمن‌سازی آن‌ها انجام شده است.

رئیس کمیسیون شهرسازی و معماری شورای شهر تهران تاکید کرد: این کمیسیون ۴۶ نشست و همایش تخصصی برگزار و ۹۰ گزارش از سطح مناطق تهیه و تدوین کرده است. تهیه۵۰ گزارش تحلیلی نیز از دیگر اقدامات این کمیسیون بوده است همچنین ۱۲۶ تذکر ظرف دو سال گذشته توسط اعضای این کمیسیون در صحن شورای شهر تهران خطاب به شهرداری مطرح شده است.

سالاری با تاکید بر تلاش کمیسیون شهرسازی برای تغییر رویکردها در حوزه شهرسازی گفت: این مساله در برنامه توسعه شهری مد نظر قرار گرفته است و کاهش رانت، فساد و عدم شهر فروشی از دستاوردهای این مسیر خواهد بود. با همکاری همه اعضای شورای شهر دو طرح موضعی مهم در تهران تعیین تکلیف شد که یکی از آن‌ها مربوط به مجموعه اراضی «کن» با مساحت ۱۷۰ هکتار و دیگری مربوط به باغات «فرحزاد» به مساحت ۳۰۰ هکتار بوده است. ظرف دو سال گذشته ۱۹ طرح نمای ساختمانی مد نظر قرار گرفته که در جلسات مختلف مورد بحث و بررسی کارشناسی قرار گرفته است.
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
برگزیده ها
عزاداری در بزرگترین بازار سرپوشیده جهان

عزاداری در بزرگترین بازار سرپوشیده جهان

عزاداری بازار تاریخی تبریز نمونه‌ای از عزاداری‌های بی‌حاشیه و بی‌آسیب است که هنوز پای طبل و سنج به آن باز نشده و می‌تواند پذیرای گردشگران مذهبی باشد.
کمربندی تنکابن قتلگاه است

کمربندی تنکابن قتلگاه است

کمربندی ۱۱ کیلومتری تنکابن بوی خون می‌دهد و در یکسال گذشته ۲۵ نفر را به گام مرگ کشانده است، این درحالی که مسئولان راه بر سر نامیدن آن به اسم کمربندی یا کنارگذر اختلاف نظر دارند.