کد خبر: ۱۰۰۱۲۷
تاریخ انتشار: ۰۳ شهريور ۱۳۹۸ - ۱۴:۲۰
رسول کشت پور شهردار منطقه۲ از ارائه ۳ لایحه پیشنهادی کسب درآمد های پایدار درشهرداری تهران به شورای اسلامی شهر تهران خبر داد.
به گزارش پایگاه خبری - تحلیلی «شهر فردا»،رسول کشت پور ضمن تاکید بر توسعه درآمد پایدار در شهرداری تهران و بامشارکت شهروندان گفت: این منطقه با ارائه لوایح پیشنهادی در زمینه بخشودگی قسمتی از مبلغ تاخیری تادیه اقساط که در یکی دوسال اخیر با توجه به افزایش قیمت ها برای شهروندان بسیارقابل ملاحظه شده است و  مشکلات حقوقی برای آنها بوجود آورده به شورای اسلامی شهر تهران درخواست بخشودگی قسمتی از این بدهی ها برای تسهیل پرداخت عوارض توسط شهروندان را دارد .

کشت پور افزود: بازنگری نحوه تقسیط بدهی عوارض ساختمانی که مبلغ پیش پرداخت آن ثابت وعموما برای شهروندان  بسیار بالا است به طوری که حتی از تقسیط آن نیز امتناع کرده و همین امر باعث شده در گردش مالی شهرداری تهران  اثر منفی داشته باشد یکی دیگر از لوایح این منطقه است که با ارائه جدول پیشنهادی مورد توجه شورا هم قرار گرفته و منتظر نظر نهایی هستیم.

وی گفت : در این لایحه پیشنهاد شده تعیین مقدار مبلغ پیش پرداخت اقساط عوارض، در اختیار مالک قرارگیرد و در خصوص تقسیط عوارض پارکینگ و کمسیون ماده صد پیشنهاد دادیم که مثل روال قبل تقسیط شود،  خوشبختانه مورد موافقت قرار گرفت و در حال حاضر منتظریم کمسیون ماده صد هم به آن رای موافق دهد.

شهردار منطقه۲ استفاده شهروندان از تسهیلات بانک شهر را یکی از پتانسیل ها برای تقسیط عوارض دانست و افزود: لایحه اخذ عوارض شغلی سنواتی (بهره برداری موقت) از ذینفعان املاک با کاربری های مسکونی غیر مجاز دیگر لایحه پیشنهادی است که به شورای اسلامی شهر تهران ارائه شده ؛ با توجه به اینکه  از گذشته تا کنون تعداد املاک مسکونی که به صورت غیر مجاز بهره برداری می شوند افزایش یافته و همینطور که می دانید مابه التفاوت عوارض اماکن مسکونی و اداری بسیار زیاد است که این خود باعث بی رغبتی شهروندان به تغییرکاربری شده و موجب  تضییع حق شهرداری می شود .

 ما معتقدیم برای احقاق حقوق شهرداری عوارض مشخصی باید از این املاک گرفته شود و با توجه به نرخ بسیار بالای عوارض تغییر کاربری ، با فرمول پیشنهادی این منطقه دریافت این عوارض بسیار کاربردی و منطقی به نظر می رسد  و می تواند ضمن ساماندهی و پایداری مشاغل ، حقوق شهرداری نیز حفظ گردد.
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
برگزیده ها
منتقمین پایتخت پیام خونخواهی سردار شهید را به گوش  دنیا رساندند

منتقمین پایتخت پیام خونخواهی سردار شهید را به گوش دنیا رساندند

پیکرشهید سپهبد حاج قاسم سلیمانی و شهید ابو مهدی مهندس و شهدای مقاومت درحالیکه بر دستان میلیونی منتقمان پایتخت تشیع شد با نماز ولی امر مسلمین رهبر معظم انقلاب بدرقه گردید. حضور اعضای کتائب حزب الله عراق در مراسم تشییع شهید سلیمانی در تهران
خروج هواپیمای تهران-ماهشهر از باند فرودگاه/ این حادثه مصدوم نداشت

خروج هواپیمای تهران-ماهشهر از باند فرودگاه/ این حادثه مصدوم نداشت

صبح امروز هواپیمای شرکت کاسپین که قرار بود ماهشهر را به مقصد تهران ترک کند، از باند فرودگاه خارج شد! رویدادی که منجر به وارد آمدن خساراتی به هواپیما شد، اما آن گونه که گزارش‌ها نشان می‌دهد، خوش بختانه فرجام تلخی به دنبال نداشته است.