کد خبر: ۱۰۰۱۲۰
تاریخ انتشار: ۰۳ شهريور ۱۳۹۸ - ۱۴:۰۲
رئیس مرکز قرآن و عترت وزارت بهداشت، گفت: در جشنواره عترت و قرآن امسال بیش از 70 هزار نفر از دانشجویان، اساتید و کارکنان دانشگاه‌های علوم پزشکی حضور خواهند یافت.
به گزارش پایگاه خبری - تحلیلی «شهر فردا»،مهدی بحرالعلوم رئیس مرکز قرآن و عترت وزارت بهداشت در نشست خبری با بیان اینکه امسال شهر همدان میزبان برگزاری بیست و چهارمین جشنواره قرآن و عترت دانشگاه‌های علوم پزشکی است، توضیح داد: در این جشنواره بیش از 70 هزار نفر شرکت خواهند کرد که این رقم نسبت به چند سال گذشته افزایش چشمگیری داشته است. 

وی افزود: این جشنواره در بیش از 40 رشته برگزار می‌شود و دانشجویان علوم پزشکی در آن به رقابت می‌پردازند. 

بحرالعلوم با بیان اینکه در این جشنواره موضوعات هنری و ادبی نیز مورد توجه قرار گرفته‌اند، تصریح کرد: همچنین امسال بخش‌های تیمی نیز به این جشنواره اضافه شده که همین موضوع موجب افزایش مخاطب جشنواره شده است. 

رئیس مرکز قرآن و عترت وزارت بهداشت یادآور شد: سال‌های گذشته جهاد دانشگاهی طرحی را به عنوان تربیت معلم دانشجو قرآنی اجرا می‌کرد که در سه سال اخیر نیز وزارت بهداشت این موضوع را آغاز کرده و امسال دهمین دوره آن را در رشته‌های حفظ، مفاهیم و صحیح‌خوانی قرآن اجرا می‌کند.

وی همچنین با اشاره به تشکیل ستادهای اقامه نماز و امر به معروف و نهی از منکر در وزارت بهداشت گفت: اخیراً تفاهم‌نامه‌ای بین حجت‌الاسلام والمسلمین محسن قرائتی و وزیر بهداشت منعقد شده تا بتوانیم برنامه‌های مختلف را برای گسترش فرهنگ نماز در سطح وزارتخانه و دانشگاه‌های علوم پزشکی اجرا کنیم.

بحرالعلوم با اشاره به حضور 1200 ائمه جماعات در دانشگاه‌های علوم پزشکی، گفت: این افراد در 4 بخش 300 نفره تحت یک دوره آموزشی برای جذب بیشتر مخاطبان در حوزه نماز قرار می‌گیرد.
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
برگزیده ها
منتقمین پایتخت پیام خونخواهی سردار شهید را به گوش  دنیا رساندند

منتقمین پایتخت پیام خونخواهی سردار شهید را به گوش دنیا رساندند

پیکرشهید سپهبد حاج قاسم سلیمانی و شهید ابو مهدی مهندس و شهدای مقاومت درحالیکه بر دستان میلیونی منتقمان پایتخت تشیع شد با نماز ولی امر مسلمین رهبر معظم انقلاب بدرقه گردید. حضور اعضای کتائب حزب الله عراق در مراسم تشییع شهید سلیمانی در تهران
خروج هواپیمای تهران-ماهشهر از باند فرودگاه/ این حادثه مصدوم نداشت

خروج هواپیمای تهران-ماهشهر از باند فرودگاه/ این حادثه مصدوم نداشت

صبح امروز هواپیمای شرکت کاسپین که قرار بود ماهشهر را به مقصد تهران ترک کند، از باند فرودگاه خارج شد! رویدادی که منجر به وارد آمدن خساراتی به هواپیما شد، اما آن گونه که گزارش‌ها نشان می‌دهد، خوش بختانه فرجام تلخی به دنبال نداشته است.