کد خبر: ۱۰۰۱۲۰
تاریخ انتشار: ۰۳ شهريور ۱۳۹۸ - ۱۴:۰۲
رئیس مرکز قرآن و عترت وزارت بهداشت، گفت: در جشنواره عترت و قرآن امسال بیش از 70 هزار نفر از دانشجویان، اساتید و کارکنان دانشگاه‌های علوم پزشکی حضور خواهند یافت.
به گزارش پایگاه خبری - تحلیلی «شهر فردا»،مهدی بحرالعلوم رئیس مرکز قرآن و عترت وزارت بهداشت در نشست خبری با بیان اینکه امسال شهر همدان میزبان برگزاری بیست و چهارمین جشنواره قرآن و عترت دانشگاه‌های علوم پزشکی است، توضیح داد: در این جشنواره بیش از 70 هزار نفر شرکت خواهند کرد که این رقم نسبت به چند سال گذشته افزایش چشمگیری داشته است. 

وی افزود: این جشنواره در بیش از 40 رشته برگزار می‌شود و دانشجویان علوم پزشکی در آن به رقابت می‌پردازند. 

بحرالعلوم با بیان اینکه در این جشنواره موضوعات هنری و ادبی نیز مورد توجه قرار گرفته‌اند، تصریح کرد: همچنین امسال بخش‌های تیمی نیز به این جشنواره اضافه شده که همین موضوع موجب افزایش مخاطب جشنواره شده است. 

رئیس مرکز قرآن و عترت وزارت بهداشت یادآور شد: سال‌های گذشته جهاد دانشگاهی طرحی را به عنوان تربیت معلم دانشجو قرآنی اجرا می‌کرد که در سه سال اخیر نیز وزارت بهداشت این موضوع را آغاز کرده و امسال دهمین دوره آن را در رشته‌های حفظ، مفاهیم و صحیح‌خوانی قرآن اجرا می‌کند.

وی همچنین با اشاره به تشکیل ستادهای اقامه نماز و امر به معروف و نهی از منکر در وزارت بهداشت گفت: اخیراً تفاهم‌نامه‌ای بین حجت‌الاسلام والمسلمین محسن قرائتی و وزیر بهداشت منعقد شده تا بتوانیم برنامه‌های مختلف را برای گسترش فرهنگ نماز در سطح وزارتخانه و دانشگاه‌های علوم پزشکی اجرا کنیم.

بحرالعلوم با اشاره به حضور 1200 ائمه جماعات در دانشگاه‌های علوم پزشکی، گفت: این افراد در 4 بخش 300 نفره تحت یک دوره آموزشی برای جذب بیشتر مخاطبان در حوزه نماز قرار می‌گیرد.
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
برگزیده ها
عزاداری در بزرگترین بازار سرپوشیده جهان

عزاداری در بزرگترین بازار سرپوشیده جهان

عزاداری بازار تاریخی تبریز نمونه‌ای از عزاداری‌های بی‌حاشیه و بی‌آسیب است که هنوز پای طبل و سنج به آن باز نشده و می‌تواند پذیرای گردشگران مذهبی باشد.
کمربندی تنکابن قتلگاه است

کمربندی تنکابن قتلگاه است

کمربندی ۱۱ کیلومتری تنکابن بوی خون می‌دهد و در یکسال گذشته ۲۵ نفر را به گام مرگ کشانده است، این درحالی که مسئولان راه بر سر نامیدن آن به اسم کمربندی یا کنارگذر اختلاف نظر دارند.