کد خبر: ۱۰۰۱۱۹
تاریخ انتشار: ۰۳ شهريور ۱۳۹۸ - ۱۴:۰۰
معاون توسعه پیشگیری سازمان بهزیستی کشوربا اشاره به اینکه زنان ۱۰ تا ۱۵ درصد مصرف کنندگان مواد را تشکیل می دهند، گفت: از ۱۰۰ سرپناه شبانه (شلتر) برای معتادان، ۳۰ سرپناه به زنان اختصاص دارد.
به گزارش پایگاه خبری - تحلیلی «شهر فردا»،مجید رضازاده روز یکشنبه افزود: تعداد زنان بین معتادان پرخطر نیز کمتر از میزان اعلام شده ۱۰ تا ۱۵ درصد است بنابراین ما زنانی که به طورمثال تزریق دارند یا کارتن خواب هستند، بین مصرف کنندگان مواد کمتر داریم.  

وی تاکید کرد: با توجه به موقعیت ویژه زنان در مصرف مواد، آن‌ها آسیب‌های بیشتری می‌بینند و کودکان خانواده شان بیشتر درگیر می‌شوند بنابراین مداخلاتی که برای آن‌ها انجام می‌شود، نسبت به مردان بیشتر است.

رضازاده ادامه داد: زنان دارای اعتیاد باید مراکز جداگانه و خاص خودشان را داشته باشند.

معاون توسعه پیشگیری سازمان بهزیستی کشور اضافه کرد: ۶۸ مرکز بهبودی و بازتوانی و سه مرکز ترک اعتیاد اجتماع درمان مدار موسوم به تی سی نیز به زنان اختصاص داده ایم.

 رضازاده با یادآوری اینکه حدود ۳۰ درصد مراکز سرپناه شبانه معتادان برای زنان در نظر گرفته شده است، گفت: می‌خواهیم زنان کمتر در خیابان قرار بگیرند بنابراین بیشترین ظرفیت مراکز خود را به زنان اختصاص داده ایم.

وی خاطرنشان کرد: زنان دارای اعتیاد می توانند به تمام ۱۵۰ مرکز گذری ترک اعتیاد موسوم به دی. آی. سی نیز مراجعه کنند چون آن‌جا مرکز روزانه است و به آنان خدماتی مانند ارائه سوزن و سرنگ بهداشتی و حتی مواد غذایی و چای می دهد.

وی اضافه کرد: همچنین سه مرکز از بین ۲۴ مرکز جامع توانمندسازی و جامعه پذیری معتادان بهبودیافته به زنان دارای اعتیاد اختصاص دارد.

بر اساس آمار ستاد مبارزه با مواد مخدر، اکنون ۲ میلیون و ۸۰۸ هزار مصرف‌کننده مواد مخدر در کشور وجود دارند که بالاترین مصرف مواد مخدر با بیش از ۶۶ درصد مربوط به تریاک است.
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
برگزیده ها
عزاداری در بزرگترین بازار سرپوشیده جهان

عزاداری در بزرگترین بازار سرپوشیده جهان

عزاداری بازار تاریخی تبریز نمونه‌ای از عزاداری‌های بی‌حاشیه و بی‌آسیب است که هنوز پای طبل و سنج به آن باز نشده و می‌تواند پذیرای گردشگران مذهبی باشد.
کمربندی تنکابن قتلگاه است

کمربندی تنکابن قتلگاه است

کمربندی ۱۱ کیلومتری تنکابن بوی خون می‌دهد و در یکسال گذشته ۲۵ نفر را به گام مرگ کشانده است، این درحالی که مسئولان راه بر سر نامیدن آن به اسم کمربندی یا کنارگذر اختلاف نظر دارند.