کد خبر: ۱۰۰۰۶۷
تاریخ انتشار: ۰۱ شهريور ۱۳۹۸ - ۲۲:۰۸
شهردار تهران با بیان اینکه ۴۰ درصد آلودگی هوای شهر تهران مربوط به خودروهای شخصی است گفت: راهکار کوتاه مدت حل معضل آلودگی استفاده از وسایل حمل و نقل عمومی است.
به گزارش پایگاه خبری - تحلیلی «شهر فردا»،پیروز حناچی، شهردار تهران در مراسم گرامیداشت روز پزشک ضمن تبریک این روز به جامعه پزشکی اظهار داشت: یکی از نکاتی که نباید آن را فراموش کنیم که اوج زحمات پزشکان در طول بحران‌های مختلف پس از انقلاب و قبل از انقلاب است و زحمات آن‌ها را در هشت سال دفاع مقدس مشاهده می‌کنیم‌. آنها همواره قبل از هر عملیاتی در منطقه حضور می‌یافتند و از آن مهم‌تر اتفاقی بود که در زنجیره بیمارستان‌های صحرایی افتاده بود به‌طوری که ادعا می‌شود رکورد زمان لحظه جراحت تا درمان  در دوران جنگ شکسته شد.

وی گفت: در شهر تهران سالانه ۵۷هزار نفر جان خود را از دست می‌دهند که ۱۴۰۰ فوت بر اثر سوانح رخ می‌دهد.

وی گفت: ۹.۳ تهرانی‌ها دیابت دارند و ۳۰ درصد آن‌ها قند خون خود را کنترل نمی‌کنند همچنین ۵۰ درصد تهرانی‌ها دارای کلسترول بالا هستند. از هر پنج تهرانی یک نفر مبتلا به فشار خون است.

شهردار تهران ادامه داد: شیوع پرفشاری خون در بین مردم تهران ۱۹ درصد است و از هر هشت نفر تهرانی یک نفر از بیماری خود مطلع نیست.

حناچی گفت: ۱۹.۳ تهرانی‌ها چاق هستند و ۵۵.۲ درصد مردم فعالیت بدنی مناسبی ندارند، راهکار بلندمدت حل این معضل توسعه حمل و نقل عمومی است که سهم مترو در حمل و نقل عمومی حدود ۱۶ درصد است.

وی تاکید کرد: ۴۰ درصد آلایندگی هوای تهران مربوط به خودروهای شخصی است، که اصلاح سوخت و فیلتر آلاینده‌ها و توجه به معاینه فنی راهکاری میان مدت حل این مشکل است.

حناچی افزود: راهکار کوتاه مدت حل این مشکل باور مردم به استفاده از حمل و نقل عمومی است.

انتهای پیام/
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
برگزیده ها
منتقمین پایتخت پیام خونخواهی سردار شهید را به گوش  دنیا رساندند

منتقمین پایتخت پیام خونخواهی سردار شهید را به گوش دنیا رساندند

پیکرشهید سپهبد حاج قاسم سلیمانی و شهید ابو مهدی مهندس و شهدای مقاومت درحالیکه بر دستان میلیونی منتقمان پایتخت تشیع شد با نماز ولی امر مسلمین رهبر معظم انقلاب بدرقه گردید. حضور اعضای کتائب حزب الله عراق در مراسم تشییع شهید سلیمانی در تهران
خروج هواپیمای تهران-ماهشهر از باند فرودگاه/ این حادثه مصدوم نداشت

خروج هواپیمای تهران-ماهشهر از باند فرودگاه/ این حادثه مصدوم نداشت

صبح امروز هواپیمای شرکت کاسپین که قرار بود ماهشهر را به مقصد تهران ترک کند، از باند فرودگاه خارج شد! رویدادی که منجر به وارد آمدن خساراتی به هواپیما شد، اما آن گونه که گزارش‌ها نشان می‌دهد، خوش بختانه فرجام تلخی به دنبال نداشته است.