کد خبر: ۱۰۰۰۶۳
تاریخ انتشار: ۳۱ مرداد ۱۳۹۸ - ۱۱:۲۹
معاون شهردا تهران از پیشرفت ۵۵ درصدی پروژه احداث تونل- زیرگذر خیابان استاد معین خبر داد.
به گزارش پایگاه خبری - تحلیلی «شهر فردا»،مهندس صفا صبوری دیلمی معاون فنی و عمرانی شهرداری تهران در حاشیه بازدید میدانی از پروژه احداث تونل- زیرگذر خیابان استادمعین، ضمن اعلام پیشرفت 55 درصدی این پروژه راهگشای ترافیکی، میزان پیشرفت عملیات اجرایی را فراتر از برنامه زمان بندی ذکر کرد و گفت: تاکنون نیمی از عملیات حفاری بخش تونلی پروژه که از زیر خیابان آزادی عبور می‌کند، به اتمام رسیده است و پیش بینی می‌شود این تونل از پایان شهریور ماه امسال وارد مرحله لاینینگ نهایی‌شود.

وی با بیان آنکه هشتمین تونل ترافیکی پایتخت از زیر حجم گسترده‌ای از شبکه تاسیسات شهری و همچنین کانال جمع آوری و هدایت آبهای سطحی عبور می‌کند، عبور از روی تونل خط 4 مترو را از دیگر پیچیدگی‌های فنی پروژه دانست و یادآور شد: تونل- زیرگذر خیابان استاد معین، یکی از حساس ترین پروژه‌های تونلی شهر تهران به شمار می‌آید و همانند سایر پروژه‌های تونلی پایتخت که طی سال‌های اخیر به بهره برداری رسیده‌اند، به صورت آب بند کامل احداث خواهد شد.

صبوری در بخش دیگری از سخنان خود، تقویت و افزایش نیروهای فنی و اجرایی، افزایش ماشین آلات و تصمیم گیری به موقع در خصوص تصویب طرح‌های تکمیلی پروژه شامل جمع آوری و هدایت آبهای سطحی، دیوار نما و … را، از عوامل مهم تسریع عملیات اجرایی پروژه دانست و تاکید کرد: پیشرفت عملیات اجرایی پروژه، به صورت مستمر از طریق برگزاری جلسات بازدید هفتگی پایش می‌شود.

گفتنی است در نشستی که متعاقب این بازدید میدانی در محل کارگاه پروژه برگزار شد، جمعی از دست اندرکاران پروژه از دستگاه‌های کارفرما، پیمانکار و مشاور ضمن اهدای لوح مورد تقدیر قرار گرفتند. لازم به ذکر است با بهره برداری از این زیرگذر تونلی، ضمن اتصال معابر شمالی و جنوبی خیابان آزادی، از ترافیک کندروهای خیابان و میدان آزادی کاسته شده و وضعیت تردد در مسیرهای امتداد بلوار استاد معین بهبود می‌یابد.
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
برگزیده ها
منتقمین پایتخت پیام خونخواهی سردار شهید را به گوش  دنیا رساندند

منتقمین پایتخت پیام خونخواهی سردار شهید را به گوش دنیا رساندند

پیکرشهید سپهبد حاج قاسم سلیمانی و شهید ابو مهدی مهندس و شهدای مقاومت درحالیکه بر دستان میلیونی منتقمان پایتخت تشیع شد با نماز ولی امر مسلمین رهبر معظم انقلاب بدرقه گردید. حضور اعضای کتائب حزب الله عراق در مراسم تشییع شهید سلیمانی در تهران
خروج هواپیمای تهران-ماهشهر از باند فرودگاه/ این حادثه مصدوم نداشت

خروج هواپیمای تهران-ماهشهر از باند فرودگاه/ این حادثه مصدوم نداشت

صبح امروز هواپیمای شرکت کاسپین که قرار بود ماهشهر را به مقصد تهران ترک کند، از باند فرودگاه خارج شد! رویدادی که منجر به وارد آمدن خساراتی به هواپیما شد، اما آن گونه که گزارش‌ها نشان می‌دهد، خوش بختانه فرجام تلخی به دنبال نداشته است.