کد خبر: ۱۰۰۰۶۳
تاریخ انتشار: ۳۱ مرداد ۱۳۹۸ - ۱۱:۲۹
معاون شهردا تهران از پیشرفت ۵۵ درصدی پروژه احداث تونل- زیرگذر خیابان استاد معین خبر داد.
به گزارش پایگاه خبری - تحلیلی «شهر فردا»،مهندس صفا صبوری دیلمی معاون فنی و عمرانی شهرداری تهران در حاشیه بازدید میدانی از پروژه احداث تونل- زیرگذر خیابان استادمعین، ضمن اعلام پیشرفت 55 درصدی این پروژه راهگشای ترافیکی، میزان پیشرفت عملیات اجرایی را فراتر از برنامه زمان بندی ذکر کرد و گفت: تاکنون نیمی از عملیات حفاری بخش تونلی پروژه که از زیر خیابان آزادی عبور می‌کند، به اتمام رسیده است و پیش بینی می‌شود این تونل از پایان شهریور ماه امسال وارد مرحله لاینینگ نهایی‌شود.

وی با بیان آنکه هشتمین تونل ترافیکی پایتخت از زیر حجم گسترده‌ای از شبکه تاسیسات شهری و همچنین کانال جمع آوری و هدایت آبهای سطحی عبور می‌کند، عبور از روی تونل خط 4 مترو را از دیگر پیچیدگی‌های فنی پروژه دانست و یادآور شد: تونل- زیرگذر خیابان استاد معین، یکی از حساس ترین پروژه‌های تونلی شهر تهران به شمار می‌آید و همانند سایر پروژه‌های تونلی پایتخت که طی سال‌های اخیر به بهره برداری رسیده‌اند، به صورت آب بند کامل احداث خواهد شد.

صبوری در بخش دیگری از سخنان خود، تقویت و افزایش نیروهای فنی و اجرایی، افزایش ماشین آلات و تصمیم گیری به موقع در خصوص تصویب طرح‌های تکمیلی پروژه شامل جمع آوری و هدایت آبهای سطحی، دیوار نما و … را، از عوامل مهم تسریع عملیات اجرایی پروژه دانست و تاکید کرد: پیشرفت عملیات اجرایی پروژه، به صورت مستمر از طریق برگزاری جلسات بازدید هفتگی پایش می‌شود.

گفتنی است در نشستی که متعاقب این بازدید میدانی در محل کارگاه پروژه برگزار شد، جمعی از دست اندرکاران پروژه از دستگاه‌های کارفرما، پیمانکار و مشاور ضمن اهدای لوح مورد تقدیر قرار گرفتند. لازم به ذکر است با بهره برداری از این زیرگذر تونلی، ضمن اتصال معابر شمالی و جنوبی خیابان آزادی، از ترافیک کندروهای خیابان و میدان آزادی کاسته شده و وضعیت تردد در مسیرهای امتداد بلوار استاد معین بهبود می‌یابد.
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
برگزیده ها
عزاداری در بزرگترین بازار سرپوشیده جهان

عزاداری در بزرگترین بازار سرپوشیده جهان

عزاداری بازار تاریخی تبریز نمونه‌ای از عزاداری‌های بی‌حاشیه و بی‌آسیب است که هنوز پای طبل و سنج به آن باز نشده و می‌تواند پذیرای گردشگران مذهبی باشد.
کمربندی تنکابن قتلگاه است

کمربندی تنکابن قتلگاه است

کمربندی ۱۱ کیلومتری تنکابن بوی خون می‌دهد و در یکسال گذشته ۲۵ نفر را به گام مرگ کشانده است، این درحالی که مسئولان راه بر سر نامیدن آن به اسم کمربندی یا کنارگذر اختلاف نظر دارند.