کد خبر: ۱۰۰۰۴۸
تاریخ انتشار: ۳۱ مرداد ۱۳۹۸ - ۱۳:۳۷
مدیر پروژه ساماندهی بزرگراه آزادی خبر داد
مدیر پروژه ساماندهی بزرگراه آزادی از اجرای 30 میلیارد تومان پروژه عمرانی در مسیر بزرگراه آزادی خبر داد.
به گزارش پایگاه خبری - تحلیلی «شهر فردا»، محمدناصر خطیب گفت: پروژه ساماندهی بزرگراه آزادی با تعامل و همکاری سایر حوزه‌ها در فاز اول حدفاصل میدان قائم (عج) تا تقاطع شاهد و فاز دوم از تقاطع شاهد تا بولوار آیت ا... هاشمی رفسنجانی پس از بازگشایی مسیر در سال گذشته، در حال اجرای پروژه های عمرانی است.
وی افزود: در فاز سوم نیز حدفاصل تقاطع آیت ا... هاشمی رفسنجانی تا کال زرکش بازگشایی مسیر جهت اجرای طرح در دست اقدام است.
مدیر پروژه ساماندهی بزرگراه آزادی گفت: احداث دوربرگردان شرقی تقاطع آیت‌الله هاشمی رفسنجانی، پروژه احداث کندرو و کانال جمع‌آوری آب‌های سطحی و فضای سبز در حدفاصل خیابان رازی تا میدان قائم (عج)، پروژه تعریض پل، جداره‌سازی و ساماندهی کال زرکش و احداث کندرو در آن محل، اصلاح هندسی ورودی به بولوار آیت ا.. هاشمی رفسنجانی و پروژه پیاده‌روسازی و نورپردازی دوربرگردان‌های غیرهمسطح شاهد –آزادی بخشی از پروژه‌های عمرانی مسیر بزرگراه آزادی است.
خطیب عنوان کرد: این پروژه‌ها با اعتبار حدود 30 میلیارد تومان در حال اجرا است که با بهره‌برداری از آنها تا پایان سال جاری، 90 درصد در بخش تملک و آزاد سازی و همچنین 63 درصد در بخش عمرانی از برنامه ساماندهی دو فاز نخست محقق می‌شود.
خطیب در خصوص تملک و بازگشایی مسیر طرح در فاز سوم پروژه بزرگراه آزادی افزود: تملک در بزرگراه آزادی و جبران خسارت جهت آزادسازی عرصه‌های مختلف در مسیر، عمدتا با تهاتر سهم شهرداری از بابت سرانه خدمات عمومی و یا صدور مجوزات ملک ( پروانه –پایانکار ) صورت می‌پذیرد و این امر موجب مثبت شدن تراز مالی پروژه و عدم نیاز به نقدینگی و یا استفاده از اوراق و تسهیلات بانکی می‌شود.
وی افزود: البته توافق و حصول رضایت مالکان جهت آزادسازی عرصه در مسیر به عنوان بخشی از بدهی ملک کاری زمانبر و مستلزم تمهیدات و پیشنهادات انگیزشی در قالب مصوبات شورای اسلامی شهر است که در این راستا با حمایت شورای شهر و راهبری معاونت شهرسازی و معماری دو مصوبه حمایتی اخذ شده و مورد بهره‌برداری است.
مدیر پروژه ساماندهی بزرگراه آزادی گفت: از مجموع 86 فقره پلاک در منطقه 10 مشهد و 68 فقره پلاک در منطقه 12 در فاز سوم طرح، با تعداد 32 فقره پلاک در منطقه 10 مشهد توافق و صلح نامه منعقد شده که در مرحله پیگیری جهت اجرای مفاد کامل صلح می‌باشد.
به گفته وی با اجرای آن عرصه در مسیر به طول 670 متر و مساحت 1.8 هکتار به ارزش حدودی 37 میلیارد تومان آزادسازی می‌شود.
خطیب خاطرنشان کرد: همچنین مراحل قانونی انعقاد صلح با تعداد 10 فقره پلاک دیگر در حال انجام است که در پی آن 324 مترطول و مساحت 8700 مترمربع عرصه در مسیر به ارزش 16 میلیارد تومان آزادسازی و آماده اجرای ادامه پروژه‌های ساماندهی خواهد شد
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
برگزیده ها
عزاداری در بزرگترین بازار سرپوشیده جهان

عزاداری در بزرگترین بازار سرپوشیده جهان

عزاداری بازار تاریخی تبریز نمونه‌ای از عزاداری‌های بی‌حاشیه و بی‌آسیب است که هنوز پای طبل و سنج به آن باز نشده و می‌تواند پذیرای گردشگران مذهبی باشد.
کمربندی تنکابن قتلگاه است

کمربندی تنکابن قتلگاه است

کمربندی ۱۱ کیلومتری تنکابن بوی خون می‌دهد و در یکسال گذشته ۲۵ نفر را به گام مرگ کشانده است، این درحالی که مسئولان راه بر سر نامیدن آن به اسم کمربندی یا کنارگذر اختلاف نظر دارند.