کد خبر: ۱۰۰۰۴۸
تاریخ انتشار: ۳۱ مرداد ۱۳۹۸ - ۱۳:۳۷
مدیر پروژه ساماندهی بزرگراه آزادی خبر داد
مدیر پروژه ساماندهی بزرگراه آزادی از اجرای 30 میلیارد تومان پروژه عمرانی در مسیر بزرگراه آزادی خبر داد.
به گزارش پایگاه خبری - تحلیلی «شهر فردا»، محمدناصر خطیب گفت: پروژه ساماندهی بزرگراه آزادی با تعامل و همکاری سایر حوزه‌ها در فاز اول حدفاصل میدان قائم (عج) تا تقاطع شاهد و فاز دوم از تقاطع شاهد تا بولوار آیت ا... هاشمی رفسنجانی پس از بازگشایی مسیر در سال گذشته، در حال اجرای پروژه های عمرانی است.
وی افزود: در فاز سوم نیز حدفاصل تقاطع آیت ا... هاشمی رفسنجانی تا کال زرکش بازگشایی مسیر جهت اجرای طرح در دست اقدام است.
مدیر پروژه ساماندهی بزرگراه آزادی گفت: احداث دوربرگردان شرقی تقاطع آیت‌الله هاشمی رفسنجانی، پروژه احداث کندرو و کانال جمع‌آوری آب‌های سطحی و فضای سبز در حدفاصل خیابان رازی تا میدان قائم (عج)، پروژه تعریض پل، جداره‌سازی و ساماندهی کال زرکش و احداث کندرو در آن محل، اصلاح هندسی ورودی به بولوار آیت ا.. هاشمی رفسنجانی و پروژه پیاده‌روسازی و نورپردازی دوربرگردان‌های غیرهمسطح شاهد –آزادی بخشی از پروژه‌های عمرانی مسیر بزرگراه آزادی است.
خطیب عنوان کرد: این پروژه‌ها با اعتبار حدود 30 میلیارد تومان در حال اجرا است که با بهره‌برداری از آنها تا پایان سال جاری، 90 درصد در بخش تملک و آزاد سازی و همچنین 63 درصد در بخش عمرانی از برنامه ساماندهی دو فاز نخست محقق می‌شود.
خطیب در خصوص تملک و بازگشایی مسیر طرح در فاز سوم پروژه بزرگراه آزادی افزود: تملک در بزرگراه آزادی و جبران خسارت جهت آزادسازی عرصه‌های مختلف در مسیر، عمدتا با تهاتر سهم شهرداری از بابت سرانه خدمات عمومی و یا صدور مجوزات ملک ( پروانه –پایانکار ) صورت می‌پذیرد و این امر موجب مثبت شدن تراز مالی پروژه و عدم نیاز به نقدینگی و یا استفاده از اوراق و تسهیلات بانکی می‌شود.
وی افزود: البته توافق و حصول رضایت مالکان جهت آزادسازی عرصه در مسیر به عنوان بخشی از بدهی ملک کاری زمانبر و مستلزم تمهیدات و پیشنهادات انگیزشی در قالب مصوبات شورای اسلامی شهر است که در این راستا با حمایت شورای شهر و راهبری معاونت شهرسازی و معماری دو مصوبه حمایتی اخذ شده و مورد بهره‌برداری است.
مدیر پروژه ساماندهی بزرگراه آزادی گفت: از مجموع 86 فقره پلاک در منطقه 10 مشهد و 68 فقره پلاک در منطقه 12 در فاز سوم طرح، با تعداد 32 فقره پلاک در منطقه 10 مشهد توافق و صلح نامه منعقد شده که در مرحله پیگیری جهت اجرای مفاد کامل صلح می‌باشد.
به گفته وی با اجرای آن عرصه در مسیر به طول 670 متر و مساحت 1.8 هکتار به ارزش حدودی 37 میلیارد تومان آزادسازی می‌شود.
خطیب خاطرنشان کرد: همچنین مراحل قانونی انعقاد صلح با تعداد 10 فقره پلاک دیگر در حال انجام است که در پی آن 324 مترطول و مساحت 8700 مترمربع عرصه در مسیر به ارزش 16 میلیارد تومان آزادسازی و آماده اجرای ادامه پروژه‌های ساماندهی خواهد شد
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
برگزیده ها
جان باختگان کرونا به 200 تن رسید / 20 استان در شرایط هشدار

جان باختگان کرونا به 200 تن رسید / 20 استان در شرایط هشدار

سخنگوی وزارت بهداشت با اشاره به شناسایی ۲هزار و ۶۳۷ بیمار کووید۱۹ در شبانه روز گذشته گفت: متاسفانه ۲۰۰ تن از بیماران جان خود را از دست دادند.
تردد روزانه ۲۰ میلیون خودرو در پایتخت

تردد روزانه ۲۰ میلیون خودرو در پایتخت

سردار رحیمی با بیان اینکه روزانه ۲۰ میلیون تردد در پایتخت داریم، گفت: پلیس راهنمایی و رانندگی نیازمند حمایت همه جانبه است.