کد خبر: ۱۰۰۰۳۰
تاریخ انتشار: ۳۰ مرداد ۱۳۹۸ - ۱۶:۵۵
کتاب مدیریت بحران ویژه مدیران شهری از سوی سازمان پیشگیری و مدیریت بحران شهر تهران با هدف تجمیع مباحث نظری، کاربردی و اطلاعات پایه و ضروری زیر مجموع مدیریت بحران ها و حوادث طبیعی، با تاکید بر افزایش آمادگی مدیران حوزه مدیریت شهری در 2 جلد منتشر شد.
به گزارش پایگاه خبری - تحلیلی «شهر فردا»،این کتاب ، ضمن پرداختن به کلیات و مباحث نظری، به طور خاص به ساختارها و اقدامات انجام شده در شهر تهران نیز پرداخته است که با نگاهی راهبردی، برای فعالان حوزه مدیریت بحران در دیگر کلانشهرها نیز قابل استفاده و بهره برداری خواهد بود.

جلد اول این کتاب در هشت فصل شامل مدیریت بحران و پدافند غیر عامل، مخاطرات طبیعی شهر تهران، اصول و مبانی ایمنی، آشنایی با نرم افزارها و سامانه های مدیریت بحران شهر تهران، مدیرت بحران و رسانه تالیف و منتشر شده است.

جلد دوم این کتاب در هفت فصل تالیف شده و به اصول و مبانی سامانه فرماندهی سانحه، مباحث برنامه ریزی عملیات جستجو و نجات و اسکان اضطراری در زلزله و استانداردهای برنامه ریزی اسکان اضطراری، اصول و مفاهیم شهرسازی مرتبط با مدیریت بحران، جایگاه مدیریت محله در فرایند مدیریت بحران شهر تهران و شرح وظایف سازمان های مسئول در حوزه مدیریت بحران شهر تهران، نمونه هایی از تجارب مدیریت بحران شهر تهران ازجمله گزارش اقدامات اولیه در سانحه پلاسکو و فرونشست شهران می پردازد.

همچنین در فصل هفتم جلد دوم ، مقدمه ای بر برنامه ریزی و برنامۀ عملیات اضطراری در مدیریت بحران ارائه شده که ضمن بیان ترمینولوژی و مروری بر واژگان تخصصی این حوزه، برنامه ریزی عملیات و مراحل تهیه و تدوین برنامه شرایط اضطراری به تفصیل عنوان شده است.

دکتر رضا کرمی محمدی رئیس سازمان پیشگیری و مدیریت بحران شهر تهران در مقدمه جلد اول این کتاب آورده است: آماده سازی و به روزنگه داری محتوای آموزشی جامع، ویژه آمادگی مدیران ارشد شهری در مواجهه با بحران های طبیعی، مستلزم دقت و تلاشی مداوم می باشد که امید است با ارائه نقطه نظرات و بازخوردهای کارشناسی مدیران همکار و اساتید حوزه های مرتبط، مشارکت سازمان های تخصصی و البته حمایت و همکاری مدیران مجموعه مدیریت شهری، در تکمیل و ارتقاء آن توفیق یابیم.
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
برگزیده ها
منتقمین پایتخت پیام خونخواهی سردار شهید را به گوش  دنیا رساندند

منتقمین پایتخت پیام خونخواهی سردار شهید را به گوش دنیا رساندند

پیکرشهید سپهبد حاج قاسم سلیمانی و شهید ابو مهدی مهندس و شهدای مقاومت درحالیکه بر دستان میلیونی منتقمان پایتخت تشیع شد با نماز ولی امر مسلمین رهبر معظم انقلاب بدرقه گردید. حضور اعضای کتائب حزب الله عراق در مراسم تشییع شهید سلیمانی در تهران
خروج هواپیمای تهران-ماهشهر از باند فرودگاه/ این حادثه مصدوم نداشت

خروج هواپیمای تهران-ماهشهر از باند فرودگاه/ این حادثه مصدوم نداشت

صبح امروز هواپیمای شرکت کاسپین که قرار بود ماهشهر را به مقصد تهران ترک کند، از باند فرودگاه خارج شد! رویدادی که منجر به وارد آمدن خساراتی به هواپیما شد، اما آن گونه که گزارش‌ها نشان می‌دهد، خوش بختانه فرجام تلخی به دنبال نداشته است.