کد خبر: ۱۰۰۰۳۰
تاریخ انتشار: ۳۰ مرداد ۱۳۹۸ - ۱۶:۵۵
کتاب مدیریت بحران ویژه مدیران شهری از سوی سازمان پیشگیری و مدیریت بحران شهر تهران با هدف تجمیع مباحث نظری، کاربردی و اطلاعات پایه و ضروری زیر مجموع مدیریت بحران ها و حوادث طبیعی، با تاکید بر افزایش آمادگی مدیران حوزه مدیریت شهری در 2 جلد منتشر شد.
به گزارش پایگاه خبری - تحلیلی «شهر فردا»،این کتاب ، ضمن پرداختن به کلیات و مباحث نظری، به طور خاص به ساختارها و اقدامات انجام شده در شهر تهران نیز پرداخته است که با نگاهی راهبردی، برای فعالان حوزه مدیریت بحران در دیگر کلانشهرها نیز قابل استفاده و بهره برداری خواهد بود.

جلد اول این کتاب در هشت فصل شامل مدیریت بحران و پدافند غیر عامل، مخاطرات طبیعی شهر تهران، اصول و مبانی ایمنی، آشنایی با نرم افزارها و سامانه های مدیریت بحران شهر تهران، مدیرت بحران و رسانه تالیف و منتشر شده است.

جلد دوم این کتاب در هفت فصل تالیف شده و به اصول و مبانی سامانه فرماندهی سانحه، مباحث برنامه ریزی عملیات جستجو و نجات و اسکان اضطراری در زلزله و استانداردهای برنامه ریزی اسکان اضطراری، اصول و مفاهیم شهرسازی مرتبط با مدیریت بحران، جایگاه مدیریت محله در فرایند مدیریت بحران شهر تهران و شرح وظایف سازمان های مسئول در حوزه مدیریت بحران شهر تهران، نمونه هایی از تجارب مدیریت بحران شهر تهران ازجمله گزارش اقدامات اولیه در سانحه پلاسکو و فرونشست شهران می پردازد.

همچنین در فصل هفتم جلد دوم ، مقدمه ای بر برنامه ریزی و برنامۀ عملیات اضطراری در مدیریت بحران ارائه شده که ضمن بیان ترمینولوژی و مروری بر واژگان تخصصی این حوزه، برنامه ریزی عملیات و مراحل تهیه و تدوین برنامه شرایط اضطراری به تفصیل عنوان شده است.

دکتر رضا کرمی محمدی رئیس سازمان پیشگیری و مدیریت بحران شهر تهران در مقدمه جلد اول این کتاب آورده است: آماده سازی و به روزنگه داری محتوای آموزشی جامع، ویژه آمادگی مدیران ارشد شهری در مواجهه با بحران های طبیعی، مستلزم دقت و تلاشی مداوم می باشد که امید است با ارائه نقطه نظرات و بازخوردهای کارشناسی مدیران همکار و اساتید حوزه های مرتبط، مشارکت سازمان های تخصصی و البته حمایت و همکاری مدیران مجموعه مدیریت شهری، در تکمیل و ارتقاء آن توفیق یابیم.
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
برگزیده ها
عزاداری در بزرگترین بازار سرپوشیده جهان

عزاداری در بزرگترین بازار سرپوشیده جهان

عزاداری بازار تاریخی تبریز نمونه‌ای از عزاداری‌های بی‌حاشیه و بی‌آسیب است که هنوز پای طبل و سنج به آن باز نشده و می‌تواند پذیرای گردشگران مذهبی باشد.
کمربندی تنکابن قتلگاه است

کمربندی تنکابن قتلگاه است

کمربندی ۱۱ کیلومتری تنکابن بوی خون می‌دهد و در یکسال گذشته ۲۵ نفر را به گام مرگ کشانده است، این درحالی که مسئولان راه بر سر نامیدن آن به اسم کمربندی یا کنارگذر اختلاف نظر دارند.