نقش ۴۰ درصدی خودروهای شخصی در آلودگی هوای تهران
شهردار تهران با بیان اینکه ۴۰ درصد آلودگی هوای شهر تهران مربوط به خودروهای شخصی است گفت: راهکار کوتاه مدت حل معضل آلودگی استفاده از وسایل حمل و نقل عمومی است.
مرحله دوم پويش فرهنگي ‌‌‌‍‌‍
 درمرحله دوم  پويش "بخوان" بیش از ۴۰ عنوان کتاب در قطارهاي مترو معرفی می‌شود.
آخرین وضعیت پروژه استاد معین تشریح شد
معاون شهردا تهران از پیشرفت ۵۵ درصدی پروژه احداث تونل- زیرگذر خیابان استاد معین خبر داد.
تخریب ملک غیرمجاز در منطقه ۸
شهردار منطقه ۸ از تخریب ساخت و ساز غیر مجاز ملکی خبر داد و گفت: شهروندان با مشاهده ساخت و ساز غیر مجاز، مراتب را به سامانه ۱۳۷ شهرداری اطلاع رسانی کنند.
حریق گسترده در ساختمان در حال ساخت/ این آتش سوزی تلفات جانی نداشت
سخنگوی سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی شهرداری تهران گفت: ساختمانی در حال ساخت در کرج دچار حریق شد که خوشبختانه تلفات جانی نداشت.
انتشار کتاب مدیریت بحران ویژه مدیران شهری در دو جلد
کتاب مدیریت بحران ویژه مدیران شهری از سوی سازمان پیشگیری و مدیریت بحران شهر تهران با هدف تجمیع مباحث نظری، کاربردی و اطلاعات پایه و ضروری زیر مجموع مدیریت بحران ها و حوادث طبیعی، با تاکید بر افزایش آمادگی مدیران حوزه مدیریت شهری در 2 جلد منتشر شد.
همزمان با روز جهانی مساجد، سامانه مساجد شهر تهران آماده بهره برداری می شود
معاون شهرسازی و معماری خبرداد
معاون شهرسازی و معماری شهرداری تهران از آماده بودن سامانه مساجد و هم چنین کتابچه ضوابط و راهنمای طراحی مساجد جهت بهره برداری، هم زمان با روز جهانی مساجد خبر داد و اعلام کرد این سامانه همزمان با افتتاحیه خانه موزه معمار( خانه استاد لرزاده ) در ۲۴ شهریور ماه سال جاری رونمایی می شود.
آبیاری بیش از 58 درصد فضای سبز شهر تهران با استفاده از آبیاری مکانیزه
مدیرعامل سازمان بوستان ها و فضای سبز شهر تهران خبر داد
مدیرعامل سازمان بوستان‌ها و فضای سبز شهرداری تهران گفت: طی سال های اخیر با هماهنگی های به عمل آمده با شرکت آب و فاضلاب، 7 میلیون متر مکعب از پساب های تصفیه خانه های موجود به استفاده جهت آبیاری فضای سبز اختصاص یافت.
برگزاری بزرگترین کنسرت های فضای باز در بوستان نهج البلاغه
شهردار منطقه 2 از استقبال بی نظیر شهروندان تهرانی از برگزاری جشن های باشکوه ویژه ایام دهه ولایت ،عید قربان و عید غدیر خم در بوستان نهج البلاغه خبر داد.
دستگیری دزدی با ۳۸ فقره سرقت داخل خودرو
فرمانده انتظامی غرب استان تهران از دستگیری سارق حرفه ای محتویات داخل خودرو و کشف ۳۸ فقره سرقت در شهرستان بهارستان خبر داد.
مدیرعامل سازمان تاکسیرانی شهر تهران از اصرار برخی دستگاه‌ها به در نظر گرفتن «ضوابط کنترلی سهل‌گیرانه» برای تاکسی‌های اینترنتی تاکید کرد.
ورودپهپادها به آتش‌نشانی تهران
مدیر عامل سازمان آتش‌نشانی و خدمات ایمنی شهرداری تهران از ورود پهپادها به این سازمان خبر داد.
خزان پایتخت در تابستان
برگ درختان در تابستان زرد شد. پایتخت چند ماه زودتر به پیشواز خزان رفت. مدیران شهری علت این اتفاق را افزایش ناگهانی درجه حرارت و تغییرات اقلیمی می داند اما هنوز اقدام مناسبی برای جلوگیری از این کار صورت نگرفته است.
اجرای طرح ترافیک جدید و کاهش ۱۴ درصدی ترافیک پایتخت
جانشین رئیس سازمان حمل و نقل و ترافیک شهرداری تهران گفت: با اجرای طرح جدید ترافیکی در تیر امسال ترافیک تهران به صورت میانگین 14 درصد کاهش یافته است.
آیا القاب شهرهای دیگر را می دانید؟
شهرهای مختلف ایران لقب‌های متنوعی دارند که در این گزارش برایتان نام خواهیم برد.