استحکام مسکن‌های مهر تهران در بوته آزمایش
عضو کمیسیون عمران و حمل و نقل شورای شهر تهران در بازدید از مناطق زلزله زده کرمانشاه گفت: در پی نا ایمن بودن مسکن مهر سرپل ذهاب، مقرر شد تا به دستور وزیر مسکن، راه و شهرسازی ایمنی مسکن‌های مهر شهر تهران بررسی شود، چرا که بیش از 70 نفر از جانباختگان زلزله کرمانشاه در مسکن‌های مهر ساکن بوده اند.
پدیده‌ای به نام «خانه‌های نوساز فرسوده»
تصویر ساختمان خسارت دیده مسکن مهر در زلزله کرمانشاه به تصویر قالب در پس ذهن بسیاری از مردم بدل شده، خانه‌های نوسازی که قرار بود مهرشان، گرما بخش ساکنانش باشد و روزگاری نه چندان دور با هزاران امید و آرزو پای در آن گذاشته بودند.
مدیرگروه پل و بزرگراه‌های سازمان مشاور فنی و مهندسی شهر تهران از پیگیری مراحل تدوین دستورالعمل همسان روسازی مسیر، ایستگاه ها و پایانه های خطوط اتوبوس های تندرو(BRT) خبر داد.
برپایی دبیرخانه کارویژه مد و پوشش اسلامی ایرانی در منطقه 7
شهردارمنطقه 7 از برپایی دبیرخانه کار ویژه مد و پوشش اسلامی ایرانی در این منطقه با هدف الگوسازی پوشش مناسب اجتماعی بانوان خبر داد.
عضو شورای شهر تهران از هم‌وطنان خواست که دوم آذر با حضور در کتابفروشی ها، کتاب بخرند.
رییس کمیته سلامت شورای شهر تهران، ری و تجریش تشریح کرد
رییس کمیته سلامت شورای شهر تهران، ری و تجریش از بازدید و پایش منطقه "کن" خبر داد و گفت: در هر منطقه‌ای که ببینیم ارتفاع یا سطح منطقه به گونه‌ای است که می‌تواند فاضلاب‌های بالادست را به سمت خود هدایت کند، برای پایش به آنجا خواهیم رفت.
مهمترین چالش فرهنگی تهران از زبان یک شورای شهری
این عضو شورای اسلامی شهر تهران، ری و تجریش عدم پیوند مناسب میان شهر و شهروندان را مهمترین چالش فرهنگی کلانشهر تهران دانست.
امدادرسانی 600 تن از نیروهای شهرداری تهران در مناطق زلزله‌زده
محسن هاشمی عنوان کرد
رئیس شورای شهر تهران درخصوص بازدید یک روزه‌اش از مناطق زلزله‌زده کرمانشاه گزارشی را ارائه کرد.
محسن هاشمی خبر داد
رئیس شورای اسلامی شهر تهران گفت: در طی هفته‌های گذشته بیشتر دستورات جلسات شورا به موضوع انتخاب نمایندگان شورا در سازمان‌ها و همچنین ارائه گزارشات برخی از دستگاه‌‌ها مربوط بوده که به زودی شاهد تغییر در دستورات شورا خواهیم بود.
شورای شهر و شهرداری در صدر میزان پرونده در دیوان عدالت اداری
عضو کمیسیون قضایی و حقوقی مجلس، با بیان اینکه مدیران دستگاه ها نسبت به اجرای قانون درکشور بی تفاوت هستند، گفت: سیستم زننده و قرطاس بازی درادارات فساد را افزایش می دهد.
شهرداری تهران به دنبال ایجاد شهرک های رفاهی معلولان
رئیس مرکز ارتباطات و امور بین‌الملل شهرداری تهران از تلاش شهرداری برای رایزنی با مجلس و سایر نهادها به منظور ارائه طرح‌ها و برنامه‌های مشترک متفاوت در جهت ارتقای سطح رفاه شهروندان تهرانی خبر داد.
عضو کمیسیون محیط زیست شورای شهر تهران با بیان اینکه ۸ برابر ظرفیت معابر خودرو داریم، گفت: اگر مردم تصمیم بگیرند خودروی بی کیفیت نخرند، خودروسازها جز ارتقای کیفیت، کاری نمی توانند بکنند.
دبیر کارگروه ملی زلزله با هشدار از وقوع پس لرزه‌ها و حوادث ناشی از آن عنوان کرد: پس لرزه‌ها را حداقل تا دو ماه آینده پیش بینی می‌کنیم و امکاندارد که برخی از این پس لرزه‌ها از خود زلزله اصلی خسارت بارتر شود.
رئیس کمیسیون شهرسازی و معماری شورای شهر تهران با بیان اینکه مال‌ها و مگامال‌ها به بحران برای کلانشهر تهران بدل شده‌اند مسیر ارتقای شهرسازی پایتخت را تشریح کرد.
با وجود بحرانی شدن وضعیت آلودگی صوتی در پایتخت و احصای راهکارهای مقابله با این پدیده، خبری از اهتمام جدی مدیریت شهری برای مقابله با این پدیده نیست.