تشریح اهداف پهپاد پستی
مدیر عامل شرکت پست درباره اهداف پهپاد پستی که اخیرا رونمایی شد، گفت: در گام اول بحث ارائه خدمات برای دستگاه‌های امدادرسان است، از جمله هلال احمر و اورژانس که مجوزهای لازم برای آن‌ها اخذ شده است. برای ورود به بحث تجاری، باید با طمانینه بیشتری موضوع را بررسی کنیم.
ثبت ۱۶ میلیون کیلومتر تصویر از مسیرهای جهان توسط گوگل
شرکت گوگل در "Street View" سرویس نقشه خود، ۱۶ میلیون کیلومتر از مسیرهای جهان را تصویربرداری کرده و نقشه‌ی ۹۸ درصد از مکان‌‌های سکونت مردم در جهان را نیز آماده کرده است.
تلاش مجلس برای گنجاندن پیشنهاد انتشار کالابرگ الکترونیکی به جای یارانه معیشتی در لایحه بودجه ۹۹
عضو کمیسیون برنامه و بودجه مطرح کرد
عضو کمیسیون برنامه و بودجه عنوان کرد: از آنجا که توزیع یارانه بنزینی موجب تزریق ۳۶ هزار میلیارد تومان نقدینگی به جامعه شده، بهتر است دولت در سال آینده کالابرگ الکترونیکی را فعال کند و مجلس نیز در تلاش است این مهم را در لایحه بودجه بگنجاند.
تلگرام رفع فیلتر می‌شود؟
مرکز ملی فضای مجازی، خبر رفع فیلتر تلگرام را تکذیب کرد.
فشارهای اقتصادی تحریم در بودجه متوجه مردم شد نه دولت
یک اقتصاددان در گفتگو با شهرفردا
یک اقتصاددان گفت : در حالیکه برخی جداول هزینه کرد در لایحه شفاف تر شده اما با وجود انتظار فروش یک میلیون بشکه نفت در روز و هدایت فشارهای اقتصادی با مالیات و بنزین به مردم بدون کاهش و صرفه جویی هزینه های دستگاهای دولتی تغییر ساختاری در بودجه 99 نیست
یک تحلیلگر اقتصادی در رابطه با مصوبه اخیر هیات دولت گفت: اگر این مصوبه در حوزه گارسوز شدن خودروها به درستی اجرا شود، با توجه به اینکه ‌کمک دولت بلاعوض است مردم در مقابل هرگونه تغییر قیمت بنزین بیمه می‌شوند.
طبق نظر کارشناسان، بازه رکودی بازار مسکن که معمولا ۱۰ تا ۱۵ فصل طول می‌کشد مناسب‌ترین زمان برای خرید خانه است و هم‌اکنون در این دوره قرار داریم.
کاهش 105 هزار میلیاردی درآمدنفتی در مقابل افزایش 23هزار میلیاردی مالیات
شهرفردا بررسی کرد
نگاهی کلی به بودجه سال 99 نشان می دهد که دولت با افزایش 23 هزار میلیاردی درآمدهای مالیاتی در مقابل کاهش 105 هزار میلیارد تومانی درآمدهای نفتی و اختصاص ارز 4200 تومانی و معافیت حقوق بگیران زیر سه میلیون تومان بودجه غلتان دو سال آینده کشور را بسته است.
بودجه سال آینده با 98 هزار میلیارد تومان درآمد نفتی به مجلس آمد
لایحه بودجه سال آینده با یک ماده واحد و 20 جدول پیوستی بالغ بر 198 هزار میلیارد تومان صبح امروز توسط رئیس‌جمهور به مجلس تقدیم شد.
مهترین ویژگی های بودجه غلتان سال 99 چیست ؟
شهرفردا بررسی کرد
بودجه غلتان سال ۹۹ با ویژگی‌های منحصر به فرد خود هفته آینده راهی مجلس خواهد شد، تا به عنوان خاص ترین بودجه سالانه ۷۰ سال اخیر ایران رکوردزنی کند.
مبارزه با مفاسد اقتصادی بدون شناخت مفاسد سیاسی موثر نخواهد بود
عضو کمیسیون حقوقی مجلس در گفتگو با شهرفردا
عضو کمیسیون حقوقی مجلس گفت : به نظر می‌رسد باید مبارزه با فساد از حوزه‌های فساد سیاسی شروع شود تا سخن گفتن از مفاسد اقتصادی موثر بوده و از شعار انتخاباتی خارج شود.
پایتخت از طرح ملی مسکن حذف شد
گزارش شهرفردا از ثبت نام طرح مسکن ملی
پس از حذف 43 درصدی اهالی پایتخت از یارانه معیشتی ،در حالی که وزیر راه و شهرسازی پیش از این اعلام کرده بود واحدهای تهرانسر در قالب طرح ملی مسکن واگذار خواهند شد، معاون مسکن وی از حذف پایتخت در این طرح خبر داد.
هیجان گرانی بنزین در بازار ارز و طلا فروکش کرد
گزارش شهرفردا از وضعیت بازار مالی
با وجود افزایش قیمت دلار و طلا که به نظر می رسید علاوه بر دلایل فنی ناشی از هیجان افزایش قیمت بنزین است ، از اویل هفته روند نزولی به خود گرفته و با کاهش تدریجی قیمت ها در بازار مالی مواجه شده است.
مجلس برای نظارت بر ابعاد اقتصادی انتخابات قانون تصویب کرد
رئیس قوه مقننه در نشست خبری در روز مجلس
رئیس مجلس در پاسخ به شهرفردا گفت : مجلس برای نظارت دقیق بر ابعاد مختلف انتخابات از جمله بعد اقتصادی انتخابات، قوانین مفصلی تدوین کرد که هنوز به تصویب شورای نگهبان نرسیده است.
افزایش قیمت بنزین نباید بر قیمت خودرو تأثیری بگذارد؛ چون طبق مصوبه وزارت صمت قیمت خودرو در کارخانه تغییری نکرده است و از طرفی گرانی بنزین، باید تمایل استفاده از خودروهای شخصی را کمتر کند، با این حال واکنش بازار در روندی معکوس خودرو را گران کرد تا حتی مجلس نیز پای کار آمده و در تذکری شفاهی به رئیس جمهور از افزایش قیمت آن گلایه کند.