احتمال ماندن توتال در ایران قوت گرفت
وزیر دارایی فرانسه گفت: کشورش در حال بررسی این موضوع است که آیا اتحادیه اروپا می تواند زیان شرکتهای اروپایی که بابت فعالیت در ایران از سوی آمریکا جریمه می شوند را جبران کند.
حقی‌فام، گفت: در تهران، مازندران، سیستان و بلوچستان، هرمزگان و خوزستان که شبکه‌ توزیع برق آنها آسیب‌پذیر است، احتمال خاموشی وجود خواهد داشت.
راهکاری برای خروج ارز از خانه‌ها
یک عضو هیئت علمی دانشگاه اظهار کرد: تاسیس بورس ارز در شرایط فعلی از اوجب واجبات است. از طریق این بورس می‌توان مقادیری از منابع ارزی نگهداری شده در منازل و حتی بانک‌های خارج از کشور را به سمت این بورس هدایت کرد.
دلار دولتی گران شد
بانک مرکزی نرخ 39 ارز را برای امروز دوشنبه اعلام کرد که براساس آن نرخ 23 ارز از جمله دلار آمریکا نسبت به روز گذشته افزایش و نرخ 11 ارز از جمله یورو و پوند کاهش یافت. همچنین نرخ 5 ارز دیگر نیز ثابت مانده است.
مغفول مانده های
گفتگوی شهرفردا با یک اقتصاددان
با وجود آنکه برخی تولیدات ایران نظیر محصولات غذایی ،یا صنایع کاشی و سرامیک در صنعت ساختمان از کیفیت رقابت پذیربا برندهای دنیا برخوردارند ،اما عدم نوآوری خلاقانه و بعضا کپی کاری در عرضه یا بسته بندی باعث شده "ساخت ایران" مبدل به برند در عرصه بین المللی نشود.
عضو هیات مدیره انجمن انبوه سازان تهران گفت: نوسان در بازارهای موازی باعث شده تا سودجویان، سرمایه‌های خود را وارد بازار مسکن کنند.
عضو ناظر مجلس شورای اسلامی در شورای حقوق و دستمزد از افزایش ۵۰درصدی حقوق کارمندان برخی دستگاه‌های اجرایی طی ۵ سال خبر داد.
با توجه به اینکه برخی از بیماران باید داروهای خود را سر ساعت مصرف کنند، بنابراین روزه گرفتن برای این دسته از افراد که تحت درمان هستند، مناسب نیست.
در سال‌های گذشته بارها بحث وکیوم سکه‌های طلا مطرح شده است اما همچنان سرانجام خاصی برای این وضعیت وجود ندارد و خریداران سکه دچار مشکلات متعدد می‌شوند.
بافت فرسوده از حرف وکاغذ به عمل هدایت شود
عضو انجمن انبوه‌سازان مسکن گفت: نوسازی بافت‌های فرسوده باید در قالب یک طرح جامع و کامل صورت گیرد تا مانند مسکن مهر دچار مشکل نشود.
ذخایر آبی اصفهان به کمتر از 10 درصد رسیده است
عسگری‌نژاد گفت: با توجه به کاهش ورودی آب به سد زاینده رود ذخایر آبی در اصفهان به کمتر از ۱۰ درصد رسیده است.
یک دست دل و جگرگوسفندی  ۷۲۰ هزار تومان
در حالی که حدود ۵ ماه از وعده مدیرکل دامپزشکی استان تهران برای برخورد با سایت عرضه فروش گوشت‌های لاکچری می‌گذرد اما، کماکان این سایت بدون مشکل در حال فعالیت و فروش محصولات خود است.
الگوی روسیه برای رویارویی با تحریمها ؛ بهبود فضای کسب وکار
استاد اقتصاد شهری در گفتگو با شهرفردا
استاددانشگاه شیراز گفت : برای رویارویی با تحریمها باید همانند روسیه آنها را جدی گرفت و با تقویت زیرساختهای اقتصادی ،در بهبود فضای کسب وکار گام برداشت.
نخستین جشن روز جهانی زنبورعسل امروز برگزار می شود
مدیرعامل اتحادیه مرکزی زنبورداران ایران خبر داد:
نخستین جشن روز جهانی زنبورعسل در جهان، با هدف آگاهی رسانی اهمیت زنبورعسل و صنعت زنبورداری، هم زمان با سایر کشورها امروز یکشنبه در تهران برگزار می شود.
راهکار مواجه با تحریمها/ ایران کره شمالی نیست
استاد اقتصاد بین‌الملل در گفت‌وگو با شهر فردا:
استاد اقتصاد بین‌الملل گفت: عبور از تحریم‌ها نیازمند مدیریت منابع داخلی و جلوگیری از خروج منابع ارزی دارد مدیریتی که با تکیه بر اقتصاد مقاومتی جلوی ریخت و پاش‌های ارزی را گرفته و مصالح کشور را فدای رانت بازی نکند.