آیا وام مسکن سایه سنگین رکود را از سر بازار کم می کند؟
گزارش شهرفردا از بازار مسکن
افزایش قیمت مسکن که از اواخر سال 96 آغاز شد باعث رشد صعودی قیمت مسکن را طی دو سال اخیر رقم زد و چنان بی ضابطه ترمز برید که بار دیگر رکود در بازار مسکن حکمفرما شد و اکنون دولت تلاش می کند با محرکهایی نظیر وام مسکن از بازگشت رکود جلوگیری کند.
وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی با اشاره به اینکه تأمین مسکن معلولان یکی از سیاست‌های مهم این وزارتخانه برای معلولان است، گفت: تاکنون 6520 خانه معلولان تحویل داده شده و برای ساخت 6800 خانه نیز با حمایت خیرین تأمین اعتبار شده است.
هر دلار آمریکا (اسکناس) امروز، دوشنبه ۲۸ مرداد ۹۸ در صرافی‌های بانکی ۱۱۷۰۰ تومان قیمت خورد.
معاون امور روابط کار وزیر کار با اشاره به اینکه راه اندازی سامانه جامع روابط کار در کل کشور در مراحل نهایی قرار دارد، از عزم جدی برای ساماندهی قراردادهای کار و افزایش امنیت شغلی خبرداد.
به دنبال ایجاد تلاطم قیمتی در بازار مسکن شهر تهران که از آذرماه ۱۳۹۶ آغاز شد حرکت اجباری متقاضیان به سمت واحدهای کوچک‌تر و قدیمی‌تر کلید خورد و در آذرماه ۱۳۹۷ برای اولین بار طی شش سال گذشته واحدهای ۵۰ تا ۶۰ متر مربع بیشترین سهم از معاملات مسکن پایتخت را به خود اختصاص دادند.
عقب نشینی طلا پس از گرانی دلار
قیمت طلا در معاملات روز دوشنبه بازار جهانی تحت تاثیر رشد ارزش دلار و بهبود بازارهای سهام که تقاضا برای خرید این فلز ارزشمند را محدود کرد، کاهش پیدا کرد.
رئیس اتحادیه شیرینی گفت که واحدهای صنفی در شب عید غدیر آمادگی کامل برای ارائه خدمات دارند.
هر کشوری برای زندگی، شرایط و قوانین خاصی دارد. برای مثال سازندگان آپارتمان در کره جنوبی خانه‌هایی می‌سازند که برای خانواده ایده‌آل جهت زندگی باشد.
ملاحظات تغییر واحد پول در کشور ؛ معیشت مردم یا حذف صفر؟
یادداشت//
افزایش تورم طی دهه های اخیر و نیاز شهروندان به اسکناس های درشت تر هرچند سیاست مالی صحیحی به شمار می رود ،اما باید دید با توجه به کسری بودجه و رشد منفی اقتصاد کشور اجرایی کردن آن هم اکنون اولویت اقتصادی به شمار می رود یا خیر؟
جزیره کیش هوشمند می شود
معاون علمی و فناوری رییس‌جمهوری، رئیس صندوق نوآوری و شکوفایی و رئیس منطقه آزاد کیش برای ایجاد زیست‌بوم نوآوری و تبدیل شدن جزیره کیش به شهر هوشمند و بهره برداری از برج نوآوری تفاهم‌نامه همکاری امضا کردند.
بررسی های تسنیم نشان می دهد، با وجود الزامی شدن استفاده از کارت سوخت شخصی، تنها ۵ تا ۶ درصد از مردم در سراسر کشور هم‌اکنون از کارت سوخت شخصی استفاده می‌کنند.
رئیس اتحادیه لوازم‌التحریر و نوشت‌افزار با اشاره به تلاش انجام‌شده برای کاهش عرضه دفاترمشق و لوازم‌التحریر با نمادهای غربی، دلایل بی‌علاقگی مردم و تولیدکنندگان به‌ کاراکترهای ایرانی همچون دارا و سارا و شکرستان را تشریح کرد.
استفاده از رمز دوم پویا در یکی از بانک‌ها اجباری شده، اما مشتریان سایر بانک‌ها می‌توانند فعلا از همان رمز دوم ثابت خود استفاده کنند، چراکه این اقدام بر اساس سیاست‌های داخلی بانک مذکور بوده و ربطی به طرح بانک مرکزی ندارد.
ارزش بیت کوین تنها در طول یک هفته اخیر ۱۵ درصد ریزش کرد.
شکستن انحصار دلار با بیت کوین ؛ عبور از تحریم شدنی است
عضو انجمن علمی اقتصاد شهری دز گفتگو با شهرفردا
عضو انجمن علمی اقتصاد شهری ایران گفت:پیاده سازی ارز دیجیتال می تواند انحصار تجارت جهانی با دلار را شکسته و در شرایط کنونی به کمک اقتصاد کشور آمده و دردور زدن تحریم ها به ایران کمک کند.