۴هزارو ۶۱۹ واحد صنعتی مازندران مشمول امهال حق بیمه شدند
معاون هماهنگی امور اقتصادی استاندارمازندران می‌گوید: در راستای اجرای مصوبات ستاد ملی کرونا تاکنون چهارهزار و ۶۱۹ واحد صنعتی در این استان برای امهال بیمه سهم کارفرما به تامین اجتماعی معرفی شدند.
رشد ۱۴.۵ درصدی بازار ساعت‌های هوشمند تا سال ۲۰۲۵
به تازگی کارشناسان برآورد و چشم انداز جدیدی از بازار ساعت های هوشمند در بازه زمانی سال‌های ۲۰۲۰ تا ۲۰۲۵ میلادی را منتشر کرده‌اند.
تعرفه صادرات مرغ کاهش می‌یابد
دبیر ستاد تنظیم بازار از کاهش مصرف مرغ به دلیل برگزار نشدن مجالس مختلف در پی شیوع ویروس کرونا و کاهش قیمت این محصول در بازار خبر داد و اعلام کرد که برای حمایت از مرغداران؛ عوارض صادرات مرغ که پیش از این به ازای هر کیلو ۵۰۰۰ تومان بود، به ۱۵۰۰ تومان کاهش می‌یابد و شرکت پشتیبانی امور دام کشور نیز قرار است گوشت مرغ مازاد در بازار را خریداری کند.
اقدام جدید اپل برای مقابله با ویروس کرونا
مدیرعامل اپل به تازگی اعلام کرده که این غول تکنولوژی آمریکایی قصد دارد در هفته یک میلیون ماسک پوشاننده صورت مورد نیاز کادر درمانی را به تولید برساند.
افزایش قیمت طلای جهانی
قیمت طلا در معاملات روز دوشنبه بازار جهانی تحت تاثیر تشدید نگرانیها نسبت به پیامدهای اقتصادی همه گیری ویروس کرونا و تقاضا برای خرید دارایی امن، افزایش پیدا کرد.
ثبات قیمت ارز در بازار
قیمت ارز در نخستین روزهای سال جاری با ثبات همراه است.
افزایش سرعت اینترنت، بدون افزایش قیمت
به گفته وزیر ارتباطات، افزایش چهار برابری سرعت اینترنت خانگی گفت با تبدیل ADSL به VDSL با افزایش قیمت همراه نیست و تنها درصورت افزایش حجم مصرف و یا تغییر مودم، منجربه افزایش هزینه بیشتر برای کاربران می‌شود.
عوارض آزادراه‌ها افزایش یافت
عوارض آزادراه های تهران با موافقت شورای اقتصاد ۱۴۰ درصد افزایش یافت.
تغییر در الگوی مصرف مشترکان خانگی برق مناطق گرمسیر
الگوی مصرف ماهانه مشترکان خانگی برق مناطق گرمسیر در هیئت دولت مصوب شد.
چرا با پرداخت وام ۵ میلیارد دلاری به ایران مخالفت شد؟
جامساز با اشاره به اینکه نیاز است بودجه سنواتی سال جاری مورد بازنگری و اصلاح قرار بگیرد، اضافه کرد: به دلیل اینکه بودجه اصولی بسته نشد، در حالت عادی کسری بودجه وجود دارد و ردیف‌هایی که دولت به عنوان منابع درآمدی در بودجه ذکر کرده قابلیت تحقق ندارد.
نحوه محاسبه قبض گاز در روزهای کرونایی
گازبهای مشترکان خانگی همه اقلیم‌ها تا ۱۵ اردیبهشت بر مبنای فصل سرد محاسبه می‌شود.
ارتقای اینترنت خانگی به ۱۶ مگ
تا پایان اردیبهشت محقق می شود
وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات از ارتقای سرعت اینترنت خانگی به ۱۶ مگابیت‌برثانیه تا پایان اردیبهشت خبر داد.
سهم ۲۵ درصدی بخش معدن از اجرای طرح‌های وزارت صنعت فلزات و معادن
وزارت صعنت، معدن و تجارت آمار داد در دوره ۱۱ ماهه پارسال (منتهی به بهمن) از مجموع ۱۰۴ طرح مهم راه‌اندازی شده، بخش معدن و صنایع معدنی سهم حدود ۲۵ درصدی را به خود اختصاص داده است.
درخشش طلا ادامه خواهد داشت
در نظرسنجی هفتگی کیتکونیوز، کارشناسان وال استریت و سرمایه گذاران نسبت به ادامه روند افزایش قیمت طلا و اوج گرفتن از رکورد پایین اواسط ماه میلادی گذشته ابراز خوش بینی کردند.
هیچ توجیهی برای افزایش قیمت برنج وجود ندارد
مدیرعامل شرکت بازرگانی دولتی ایران از تخصیص ارز به واردکنندگان برنج خبر داد و گفت: هیچ توجیهی برای افزایش قیمت برنج وجود ندارد.