رشد روز افزون بانوان صاحب رسانه
معاون مطبوعاتی وزیر ارشاد در نشست هم‌اندیشی با بانوان مدیرمسوول گفت: بانوان صاحب رسانه در توسعه فرهنگ عمومی پیشگام هستند و رفع دغدغه‌های صنفی آنها در اولویت است.
ورود کوه یخ عظیم به آبهای آزاد
یک کوه یخ عظیم در قطب جنوب وارد آب‌های آزاد شد.
مهرورزی برای رهایی بی‌نشان‌ های شهر
بازگشت مجدد معتادان به سوءمصرف مواد مخدر از چالش‌هایی است که در طول سالیان گذشته مسبب ایجاد هزینه‌های سنگینی برای خانواده‌ها، بهزیستی، شهرداری‌ها، نظام بهداشت و درمان ... شده است. معضلی که به اعتقاد بسیاری از کارشناسان راهکار برون‌رفت از آن را باید در اشتغالزایی و توانمندسازی موثر چنین افراد و گروه هایی جستجو کرد.
گونه‌های هورالعظیم در محاصره الکتروشوک
مدیر ملی طرح حفاظت از تالاب‌های ایران با اشاره به اینکه صید ماهی با استفاده از روش الکتروشوک تنوع زیستی هورالعظیم را در شرایط خطرناکی قرار داده است، از کم‌توجهی به تنوع زیستی تالاب‌ها انتقاد کرد.
برخورد با فروش اینترنتی دارو
رییس پلیس پایتخت خبر داد
رییس پلیس پایتخت از اجرای عملیات پانجی‌آ توسط پلیس فتا برای پایتخت جهت برخورد با عرضه مواد دارویی و بهداشتی در فضای مجازی خبر داد.
قفل گوشی را با قلب‌تان باز کنید
محققان دانشگاه بوفالو توسعه دادند
یک تیم در دانشگاه بوفالو در حال حاضر یک ابزار جدید بیومتریک را توسعه داده‌اند که ابعاد قلب کاربر را اندازه گیری کرده و از آن برای باز کردن قفل گوشی یا ورود به سیستم رایانه استفاده می‌کند.
اعلام اسامی بیش از 309 هزار شرکت‌کننده آزمون استخدامی تا ساعت 20
مشاور عالی سازمان سنجش آموزش کشور ظرفیت پذیرش در چهارمین آزمون استخدامی دستگاه‌های اجرایی کشور را 11هزار و 117 نفر عنوان کرد و گفت:‌ نتایج اولیه این آزمون تا ساعت 20 امشب اعلام می‌شود.
رییس مرکز سنجش آموزش پزشکی خبر داد
رییس مرکز سنجش آموزش پزشکی از اعلام نتایج آزمون دستیاری دندانپزشکی تا ظهر امروز خبر داد.
پرونده حج 96 بسته شد
رئیس سازمان حج و زیارت گفت:آخرین پرواز حجاج از مدینه منوره در سحرگاه سه شنبه چهارم مهرماه وارد فرودگاه امام خمینی شد.
استقرار پلیس در بازار و امامزاده‌ها
رییس پلیس پایتخت خبر داد
رییس پلیس تهران بزرگ از استقرار همیاران محرم در تکیه‌ها و هیات‌های عزاداری در ماه محرم خبر داد.
اعلام وصول طرح اصلاح قانون تخلفات رانندگی
یک عضو هیات رئیسه مجلس شورای اسلامی از اعلام وصول طرح نمایندگان برای اصلاح قانون رسیدگی به تخلفات رانندگی خبر داد.
هوای پایتخت گرم تر می شود
مدیر واحد پیش‌بینی شرکت کنترل کیفیت هوای تهران از برقراری شرایط سالم هوا طی روز جاری در تهران خبر داد و گفت:‌ این شرایط تا روز چهارشنبه در بیشتر مناطق تهران ادامه خواهد داشت.
افت 45 درصدی بارش در حوضه های فرعی
با پایان سال آبی 96-95 حوضه آبریز دریای خزر افت 34 درصدی بارش در مقایسه با سال آبی گذشته خود و افت 28 تا 45 درصدی در حوضه های فرعی منطقه به عنوان یکی از کم بارش ترین حوضه در میان حوضه های آبریز اصلی شناخته شد.
پلاکاردهایی که خبر از
"اگر بحران نقدینگی در حوزه دارویی کشور در شهریور ماه درمان نشود، بعدها ما را دچار خسران می‌کند"؛ هشداری که دکتر رسول دیناروند، رییس سابق سازمان غذا و دارو چند هفته بعد از رفتنش از این سازمان، آن را به صراحت اعلام کرد. حالا شهریور تمام شده و هنوز برای بحرانی که چند ماهی‌ است داروخانه‌های کشور را نشانه گرفته، چاره‌جویی نشده است.
در آستانه روز جهانی قلب مطرح شد
سالیانه قلب ۱۷.۵ میلیون نفر در دنیا به دلیل ابتلا به بیماری‌های قلبی می‌ایستد؛ مشکلی که امروز جزو چهار عامل اصلی مرگ و میر در ایران قرار گرفته و رکورددار است؛ به همین دلیل ایران متعهد شده که تا سال ۲۰۲۵ با اجرای برنامه‌هایی متعدد در زمینه پیشگیری از ابتلا به این بیماری، رقم مرگ ناشی از بیماری‌های قلبی را کاهش دهد.