بارش باران و وزش باد در تهران/ کاهش دما از فردا
بر اساس اعلام اداره کل هواشناسی استان تهران، بارش پراکنده همراه با رعد و برق و وزش باد و بارش برف در ارتفاعات و همچنین کاهش دما از فردا (۶ آذرماه) پیش‌بینی می‌شود.
هشدار درباره استفاده از کیسه‌ آب‌گرم و پتوی برقی
کارشناسان با اشاره به اینکه در روزهای سرد زمستان تعداد بیشتری از مردم برای گرم کردن خود از کیسه‌ آب‌گرم یا پتوهای برقی استفاده می‌کنند، هشدار می‌دهند که قبل از استفاده از این لوازم، حتما کنترل‌های ایمنی را انجام دهید تا از صدمات احتمالی جلوگیری کنید.
با این ۱۰ ماده غذایی راحت‌تر نفس بکشید
بیماری آسم یکی از بارزترین مشخصه‌های التهاب مزمن راه‌های هوایی است؛ خیلی از غذاها ممکن است این روند التهابی را بدتر کنند و برخی از غذاها هم ممکن است باعث بهبود این حالت شوند. البته تنها مبتلایان آسم نیستند که شاید مشکلات تنفسی داشته باشند؛ در این روزهای سرد که آلودگی هوا مجددا نفس خیلی‌ها را تنگ کرده، مصرف برخی غذاها می‌تواند به بهبود وضعیت تنفس کمک کند.
اعتبار نسخه‌های الکترونیک تامین اجتماعی چقدراست؟
رئیس اداره پزشکان، دارو و پاراکلینیک اداره کل درمان غیرمستقیم سازمان تأمین اجتماعی درباره مدت زمان اعتبار نسخ الکترونیک گفت: اعتبار نسخ تجویز شده پزشکان جهت دریافت دارو و پاراکلینیک از زمان تجویز نسخه به مدت دو ماه تعیین شده است.
شیوع گونه H۳N۲ آنفلوآنزا در کشور
رییس آزمایشگاه همکار مرجع کشوری آنفلوآنزا انستیتو پاستور ایران ضمن تشریح جزئیات خدمات تشخیصی آزمایشگاه آنفلوانزای این مرکز، به افزایش موارد آنفلوآنزا در سال جاری اشاه کرد و گفت: در حال حاضر بیشتر آنفولانزای نوع A از زیرگونه H۳N۲ عامل ایجاد بیماری در کشور است و مواردی هم آنفلوانزای زیرگونه H۱N۱ گزارش می‌شود.
هشدار هواشناسی نسبت به آلودگی هوای تهران
اداره کل هواشناسی استان تهران نسبت به افزایش آلاینده‌ها و کاهش کیفیت هوا در بعضی ساعات در حد ناسالم برای گروه‌های حساس هشدار داد.
آغاز علمی شدن «عطاری‌ها» از تهران
مدیرکل طب ایرانی و مکمل وزارت بهداشت با اشاره به اینکه تمدید یا صدور مجوز فعالیت عطاری‌ها در تهران منوط به گذراندن دوره‌های آموزشی است، گفت: نحوه ارائه خدمت عطاری‌ها باید به شکلی باشد که چارچوب ساختاری دقیقی برای آنها چیده شود تا برخی تخلفاتی که در این حوزه رخ می‌دهد تحت نظارت قرار گیرد.
۱۸ روز هوای آلوده از ابتدای پاییز تاکنون
مدیر واحد پایش شرکت کنترل کیفیت هوای تهران ازتنفس۱۸ روز هوای آلوده از ابتدای پاییز تاکنون در پایتخت خبر داد.
هوای تهران همچنان آلوده برای تمامی گروه‌ها
براساس اعلام شرکت کنترل کیفیت هوای شهر تهران، امروز (2 آذرماه) با توجه به حاکمیت جو پایدار و انباشت آلاینده‌ها طی ساعات گذشته همراه با افزایش ترافیک صبحگاهی کیفیت هوا در بیشتر مناطق در محدوده ناسالم و ناسالم برای گروه‌های حساس قرار خواهد گرفت.
لزوم انجام معاینه فنی برای کاهش آلودگی هوا
مدیر عامل ستاد معاینه فنی خودروهای تهران بر لزوم انجام معاینه فنی دوره ای برای کاهش آلودگی هوا تاکید کرد.
بارش پراکنده در تهران از چهارشنبه
بر اساس اعلام اداره کل هواشناسی استان تهران، وضعیت جوی این استان، پایداری جو و کاهش کیفیت هوا و طی روز چهارشنبه تا صبح پنجشنبه (۲ تا ۳ آذر)بارش خفیف و کاهش دما در ارتفاعات پیش‌بینی می‌شود.
در برخورد با سارقان، کلاهبرداران، جانیان و ... محکم ایستاده‌ایم
رئیس پلیس تهران:
فرمانده انتظامی تهران بزرگ گفت: با همه توان برای ایجاد امنیت باثبات و پایدار در کنار مردم هستیم.
غیرحضوری شدن تمامی مدارس استان تهران بجز ۳ شهرستان
معاون استاندار تهران اعلام کرد که تمامی مقاطع تحصیلی در تهران و برخی شهرستان‌های استان تهران غیرحضوری شد.
بر اساس اعلام اداره کل هواشناسی استان تهران، وضعیت جوی این استان بدون وزش باد و همراه با کاهش کیفیت هوا تا پایان هفته، بارش‌های خفیف و کاهش دما از چهارشنبه( ۲ آذر) پیش‌بینی می‌شود.
براساس اعلام شرکت کنترل کیفیت هوای شهر تهران، امروز (۳۰ آبان‌ماه) با توجه به حاکمیت جو پایدار و انباشت آلاینده‌ها طی ساعات گذشته همراه با افزایش ترافیک صبحگاهی کیفیت هوا در بیشتر مناطق در محدوده ناسالم و ناسالم برای گروه‌های حساس قرار خواهد گرفت.