کاهش 2 درصدی بارندگی ها در کشور
بنا بر بررسی‌های صورت گرفته ارتفاع كل ريزش‌های جوی از ابتدای سال آبی تا 4 روز از خرداد ماه 222 میلیمتر گزارش شده است.
افزایش 10 تا 15 درصدی شهریه مهدکودک ها
همانند سال‌های گذشته، افزایش میانگین ۱۰ تا ۱۵ درصدی شهریه مهدهای کودک امسال نیز اعمال خواهد شد.
دوره های تکمیلی علوم آزمایشگاهی در کشور برگزار می شود
دبیرخانه شورای آموزش پزشکی خبر داد
دوره تکمیلی تخصصی برای توانمندسازی متخصصین رشته‌های علوم آزمایشگاهی می‌تواند نیاز کشور به افراد مناسب برای مسئولیت آزمایشگاه‌ها را در شبکه ارائه خدمات سلامت کشور برطرف کند.
زرشک ایرانی در 31 کشور جهان/ صادرات 359 تن زرشک به آلمان
یراساس آمار گمرک در سال 95، بیش از 359 تن زرشک تازه به کشورهای مختلف جهان از جمله آلمان صادر شده است.
رکود و عقب‌ماندگی در آموزش ابتدایی کشور
مدیرکل اسبق آموزش ابتدایی وزارت آموزش و پرورش خبر داد
مدیرکل اسبق آموزش ابتدایی وزارت آموزش و پرورش گفت: اگر خوشبینانه نگاه کنیم و واکنش منفی نداشته باشیم حداقل آن چیزی که در این دوره تصدی آموزش ابتدایی توسط افراد بدون تجربه رخ داده است توقف، رکود و عقب‌ماندگی است.
رئیس مرکز اطلاعات و کنترل ترافیک راهور ناجا اعلام کرد
رئیس مرکز اطلاعات و کنترل ترافیک راهور ناجا گفت: در حال حاضر ترافیک در محور کرج به چالوس از میدان امیرکبیر تا کیلومتر ۱۱ نیمه سنگین است، همچنین وضعیت جوی در محور جویبار به قائم شهر بارانی گزارش شده است.
آغاز ثبت سفارش کتاب های کلاس اولی‌ها از ۱۵ تیرماه
معاون سازمان پژوهش و برنامه‌ریزی آموزشی خبر داد
معاون توسعه مدیریت و پشتیبانی سازمان پژوهش و برنامه‌ریزی آموزشی گفت: مهلت ثبت‌نام کتاب‌های درسی پایه‌های دوم تا ششم دوره ابتدایی، پیش دانشگاهی و پایه‌های هشتم و نهم استعدادهای درخشان تا ۱۵ خرداد ادامه دارد.
جریمه غیبت سربازی در سال 96 چقدر است؟
رئیس اداره سرمایه انسانی سرباز ستادکل نیروهای مسلح درخصوص آخرین اخبار طرح جریمه غیبت سربازی در سال 96 و تفاوت آن با سال 95 سخن گفت.
توصیه‌هایی برای رفع تشنگی در ماه مبارک رمضان
یک متخصص طب سنتی گفت: مصرف آب لیمو،‌ آبغوره طبیعی و شربت عسل می‌تواند به کاهش احساس تشنگی روزه‌داران کمک شایانی کند، همچنین سکنجبین نیز از نوشیدنی‌هایی است که می‌تواند مانع تشنگی زودهنگام شود.
مهریه یکی از حقوق زنان در جاری شدن عقد نکاح است
دیرکل دفتر ازدواج وزارت ورزش و جوانان:
مدیرکل دفتر ازدواج وزارت ورزش و جوانان در خصوص آموزش‌های قبل از ازدواج، عنوان کرد: بسیاری از جوانان امروزی در هنگام ازدواج از مباحث شرعی، عرفی و حقوقی ازدواج اطلاعات کافی ندارند.
مسئول بخش خزندگان و دوزیستان دفتر حیات وحش و آبزیان آب‌های داخلی سازمان حفاظت محیط زیست از پایس و آماربرداری از سه گونه سمندر در ایران خبر داد.
شیوع تب کریمه کنگو در کشور کاهش یافت
معاون اداره کنترل بیماری‌های غیرواگیر وزارت بهداشت ضمن اشاره به آخرین وضعیت شیوع ویروس تب کریمه کنگو، از کاهش آمار ابتلا به این بیماری طی دو دهه اخیر خبر داد.
مسمومیت هزار و 200 کودک با موادمخدر
رئیس مرکز فوریتهای اجتماعی بهزیستی خبر داد
رئیس مرکز فوریتهای اجتماعی بهزیستی کشور با بیان اینکه سال گذشته 1189 مورد مسمویت کودکان با مواد مخدر گزارش شد گفت: از این تعداد پس از بررسی‌های لازم ۴۶۷ کودک به بهزیستی تحویل، ۶۴۷ نفر به خانواده و ۶۰ نفر به اقوام سپرده شدند و ۱۵ کودک نیز فوت کردند.
200 نفر در گرمای 50 درجه هند جان باختند
موج جدید گرما در جنوب و مرکز هند که از هفته گذشته آغاز و همچنان ادامه دارد، بیش از 200 نفر را در ایالت های جنوبی این کشور به کام مرگ کشاند.
هر وعده قلیان؛ معادل دودکردن یک پاکت سیگار
یک متخصص ریه با بیان اینکه قلیان به مراتب از سیگار خطرناک‌تر است، گفت: هر وعده قلیان معادل مصرف یک پاکت سیگار است.