یکشنبه(۱۲ تیرماه) نفس‌های تهران را آلودگی فرا گرفت، اما این اولین بار نبود بلکه در تهران شاهد تنفس هوای بسیار آلوده و به شماره افتادن نفس های تهرانی‌ها در فصل بهار بوده‌ایم به گونه‌ای که هوای پایتخت در این فصل سه بار برای ساعاتی در شرایط خطرناک قرار گرفت.
عضو کمیته علمی کشوری مقابله با کرونا با بیان اینکه اکنون مجددا بر روی شاخه بالارونده بیماری هستیم و به نظر می‌رسد که این وضعیت، آغاز یک پیک باشد، ‌گفت: از آنجایی رعایت پروتکل‌های بهداشتی کاهش یافته، ممکن است تعداد افراد زیادی درگیر بیماری شوند و وقتی جمعیت بالایی درگیر بیماری شود، مطمئنا عوارض و مرگ‌ومیر و بستری در آی‌سی‌یو بیشتر می‌شود.
۴ رقمی شدن مبتلایان کرونا و جان باختن ۸ تن
جدیدترین آمار کرونا در ایران
بر اساس اعلام وزارت بهداشت، در ۲۴ ساعت گذشته بر اساس معیارهای قطعی تشخیصی، ۱۰۰۷ بیمار جدید مبتلا به کووید۱۹ در کشور شناسایی شده و متاسفانه هشت بیمار نیز جان خود را از دست دادند.
قتل پسر دستفروش به خاطر محل بساط
ساعت ۴:۳۰ بعد از ظهر شنبه ۱۱ تیر، صدای مشاجره و درگیری دو پسر جوان در چهارراه گلوبندک توجه رهگذران وکسبه را به خود جلب کرد.
شهریه ثابت مدارس غیردولتی اعلام شد
رییس سازمان مدارس و مراکز غیردولتی و توسعه مشارکت‌های مردمی وزارت آموزش و پرورش گفت: حداقل شهریه ثابت مدارس غیردولتی ۴ میلیون و حداکثر شهریه ۳۵ میلیون و ۶۰۰ تومان مشخص شده است.
سوابق تحصیلی در کنکور ۱۴۰۲ اعمال نمی‌شود
سخنگوی کمیسیون اصل ۹۰:
سخنگوی کمیسیون اصل ۹۰ گفت: سوابق تحصیلی در کنکور ۱۴۰۲ اعمال نمی‌شود.
هوای پایتخت در شرایط ناسالم
بر اساس اعلام شرکت کنترل کیفیت هوا، هم‌اکنون شاخص آلودگی هوای پایتخت روی عدد ۱۱۶ یعنی بازه ناسالم قرار دارد.
پیش بینی وضعیت جوی کشور
یک کارشناس سازمان هواشناسی به بررسی آخرین وضعیت جوی چند روز آینده کشور پرداخت.
افزایش مبتلایان به وبا در استان مرکزی
معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی کردستان گفت: هم‌اکنون تعداد مبتلایان به وبا در استان کردستان از ۲۵ نفر به ۳۰ نفر رسیده است.
مرکز لرزه نگاری کشوری اعلام کرد: ۲۹ زمین لرزه در حوالی بندر خمیر در استان هرمزگان از ساعت ۲ بامداد تا هشت و ۳۰ دقیقه صبح امروز (شنبه ۱۱ تیرماه) در این منطقه ثبت شد.
غرق شدن ۳ گردشگر در شمال
تیراندازی در شهرستان دره شهر سه کشته برجا گذاشت.
پیش بینی وضعیت جوی کشور
یک کارشناس سازمان هواشناسی به بررسی آخرین وضعیت جوی چند روز آینده کشور پرداخت.
خطرات «وبا» برای کودکان را جدی بگیرید
یک فوق تخصص عفونی کودکان با اشاره به شناسایی برخی موارد ابتلا به وبا در سطح کشور، گفت: بیماری وبا برای کودکان می تواند خطرآفرین شود و نیاز است که والدین به علامت "اسهال" در فرزندان خود توجه کرده و حتما در کوتاهترین زمان ممکن به پزشک مراجعه کنند.
سامانه «سلام حاجی» برای ارتباط با حجاج ۱۴۰۱ راه‌اندازی شد
مدیر روابط عمومی سازمان حج و زیارت از راه اندازی سامانه “سلام حاجی” به منظور ارتباط بیشتر با زائران حج تمتع سال ۱۴۰۱ خبر داد.
هوای تهران برای گروه‌های حساس جامعه آلوده بود
شاخص کیفیت هوا در ۲۴ ساعت گذشته بر روی عدد ۱۲۴ قرار داشت و هوای تهران برای گروه‌های حساس جامعه آلوده بود.