سلفی با ترومای پلاسکو و آژیر قرمز کرختی اجتماعی
"شهرفردا" گزارش می دهد
تراژدی پلاسکو بدون شک به عنوان یکی از تلخ ترین حوادث تاریخ در ایران و حتی جهان ثبت خواهد شد. حادثه ای هنوز بسیاری از ابعاد آن از جمله خسارت های جانی و مالی آن مشخص نشده است اما در این میان ابعاد اجتماعی چنین حادثه ای نیز نیازمند بررسی است، به راستی رخداد چنین حوادثی با روان مردمان یک جامعه چه خواهد کرد.
جلسه وزیر کشور با هیات امنای ساختمان پلاسکو
وزیر کشور با بیان اینکه امروز جلسه‌ای با هیئت امنای ساختمان پلاسکو داشتیم گفت: در آنجا هم بحث ساخت و ساز ساختمان، اسکان، مسائل کارگری، خسارت‌ها و بیمه مطرح شد. با وزیرکار هم برای اشتغال به‌کار کارگران و ارائه تسهیلات جلسه داشتیم تا بتوانند موقتا کارشان را شروع کنند.
مضحکه ای به نام «روز هوای پاک»!
اگر لایحه هوای پاک 3 سال معطل نمی ماند و تکلیف 16 نهاد مسئول مشخص شده بود، اگر بنزین هایمان استاندارد بود، اگر خودروهای فرسوده از چرخه خارج می شد، اگر خودروهایمان استاندار بود، اگر شبکه حمل و نقل شهریمان کامل بود، اگر مبلمان شهریمان انسان محور بود تا خودرو محور اگر اگر اگر....
شپش در مهدکودک های شمال تهران!
«شهرفردا» گزارش می دهد
یک متخصص بهداشت عمومی می گوید: مهد کودک هایی در تهران را سراغ دارم که تمام بچه های آن به شپش مبتلا شده اند.
دعانویس سراغ نداری؟
اختصاصی شهرفردا/
نوبت به من رسید. رازهایی از زندگیم را گفت که برخی را فقط خودم می‌دانستم که در ذهن منی که اهل منطق هستم قابل حدس زدن نیز بود، گفت نه دعا می‌دهم، نه سحر و جادو بلدم، وکیلم و فقط به بعضی‌ها می‌توانم چیزهایی که اجازه دارم را بگویم. هر از گاهی با موجودی که من نمی‌دیدم صحبت می‌کرد و همان ابتدای ورودم خواست ضبطی که داخل کیفم روشن است را خاموش کنم...
جامعه اتمیزه و زنانی که «مادر» نمی شوند
گزارش «شهرفردا» از خدمات ضعیف اجتماعی برای مادران
وقتی پیوندهای اجتماعی از بین می رود و از جامعه و حمایت های اجتماعی تنها یک «نام» باقی می ماند آنگاه زنان نیز میلی به مادر شدن ندارند. اما در چنین شرایطی نهادهای اجتماعی و به ویژه دولت می تواند جای خالی همبستگی های اجتماعی را پر کند؟!
آخرین اخبار از دلیل شلیک ضدهوایی در مرکز تهران
برخی اخبار تائید نشده از شلیک ضدهوایی در مرکز تهران خبر می دهند.
وقتی ما سد می سازیم و دنیا سد تخریب می کند!
گزارش شهر فردا از تبعات زیست محیطی سدسازی های بی رویه
اثرات منفی و فشار گروه های زیست محیطی در برخی کشورهای جهان مانند آمریکا موجب شد تا برخی سدها تخریب شود؛ برداشتن سد از روی رودخانه Elwha در واشنگتن نمونه ای از این تخریب است و به دنبال آن در سال 2014 آخرین سد بر روی این رودخانه برداشته شد.این جنبش محدود به آمریکا نیز نشده و امروز چین نیز پروژهای بزرگ سدسازی خود را تعطیل کرده است.
 نظر دهید
نظرات منتشره: ۱
در صف انتشار: ۰
پناهگاهی امن برای بانوان با آبروی سرزمینم!
اینجا یک پناهگاه است. جایی که فارغ از بحث های سیاسی و جناحی،‌ تنها هدفش حمایت از بانوانی است که در زندگی خود با مشکلات و سختیهای زیادی مواجه شده اند.
چهل حدیث منسوب به امام زمان (عج)
ابوسعيد خدرى از پيغمبر (ص) روايت نموده كه فرمود: امت من در زمان مهدى چنان در فراخى معيشت به سر برند كه هيچگاه پيش از آن نديده باشند . آسمان پى در پى بركات خود را براى آنان فرو مى ريزد و زمين آنچه دارد بيرون مى دهد .