چرخش منفی رشد اقتصادی کشور با وجود شتاب فزاینده بخش ساختمان
گزارش شهر فردا از رشد اقتصادی کشور در سال 96
رشد اقتصادی نیمه نخست سال 96 درحالی با 8 درصد کاهش به 4.5 درصد تقلیل یافت که با وجود اثرات کاهنده نفت، صنعت و هتلداری و بازرگانی، بخش ساختمان با رشد مثبت 12.5 درصد بیشترین اثرگذاری را در این حوزه داشته است.
چرا قیمت دلار در آستانه شب عید دوباره طغیان کرد؟
گزارش شهرفردا از وضعیت بازار ارز
در حالی افزایش قیمت دلار دوباره آغاز شد که علت صعود قیمت به اعتقاد کارشناسان بازار ارز کم شدن عرضه و عدم ورود بانک مرکزی اعلام شده است.
آینده ساخت‌وساز
واسطه‌های بازار ملک تغییر رو به جلو در صحنه معاملات ملک را در پاییز و زمستان امسال نسبت به ماه‌های قبل و مشابه سال گذشته تایید می‌کنند.
شرط مجلس برای حذف یارانه بگیران بهبود فضای کسب وکار بود
عضو کمیسیون برنامه و بودجه مجلس نهم
نماینده سه دوره مجلس گفت: نمایندگان مجلس امیدوارند با کوچک شدن جامعه یارانه بگیر ،سرمایه گذاری در فضای کسب و کار با نظارت مجلس افزایش یابد.
یک بام دو هوای مجلسیها به حذف 33 میلیون یارانه بگیر ختم شد
گزارش شهر فردا از تصویب بودجه 97
مجلسیها که پس از ناآرامیهای اخیر توجه به معیشت مردم را رکن تصویب بودجه 97 خواندند و دولت را بخاطر نداشتن مکانیزم شناسایی افراد نیازمند در حذف یارانه توبیخ کردند ،در اقدامی تامل برانگیز با دولت همراهی کرده و در کمیسیون تلفیق رای به حذف 33 میلیون نفر از لیست یارانه بگیران دادند.
پس لرزه‌های افزایش قیمت مسکن در بازار اجاره
شهرفردا وضعیت بازار اجاره را بررسی کرد
تحریکات دولت در بازار مسکن و تبانی برخی مشاوران املاک برای حباب سازی قیمت مسکن اثر خود را بر بازار اجاره بها نیز باقی گذاشت و رشد قیمتی بازار اجاره در آذرماه در مقایسه به ماه نخست پاییز 25 درصد افزایش یافت.
داستان سانچی؛ از طوفان آتش تا آرامش در کف اقیانوس
کشتی سانچی با 32 سرنشین شبانگاه 16 دیماه بر اثر برخورد با یک کشتی باری در دام آتش افتاد و هشت روز در آتش سوخت و سرانجام در ظهر 24 دیماه درحالی که امید نجات یافتن دریانوردان به خاموشی رفت در آغوش امواج اقیانوس برای همیشه آرام گرفت.
سناریوی فرار مالیاتی صاحبان املاک ادامه دارد
گزارش شهرفردا از قانون مالیات بر خانه‌های خالی
یکسال از تصویب با شور و حرارت قانون مالیات بر خانه های خالی میگذرد اما هنوز سناریوی فرار مالیاتی پولدار ها ادامه دارد و خبری از سامانه‌ای که آمار شفافی از تعداد و چگونگی شناسایی صاحبان املاک که باید به سفارش وزارت مسکن تدوین می شد نیست تا پولدارها همچنان از مالیات فرار کنند.
گرانی نامتعارف مسکن، منطقه 5 را از سکه انداخت
گزارش شهرفردا از قیمت مسکن در مناطق 22 گانه تهران
افزایش نامتعارف قیمت مسکن در منطقه 5 تهران باعث شد تغییر مسیر خریداران به مناطق همجوار از جمله 22 و منطقه 4 افزایش یابد و این منطقه پس از 5 ماه پیشروی در پر فروشی به قعر جدول معاملات سقوط کند.
کلاف سردرگم حذف یارانه؛ نیازمندان چگونه شناسایی می‌شوند؟
گزارش شهر فردا از وضعیت یارانه در بودجه 97
دولت در حالی پیشنهاد حذف 34 میلیون نفر را از لیست یارانه ارائه کرده است که هنوز ساز و کار شناسایی افراد نیازمند استحصال نشده و مجلسی‌ها نیزمعتقدند یارانه ثروتمندان باید صرف دهک دهمی‌ها، بازنشسته‌ها و اقشار آسیب پذیر شود.