رد پای اکولوژیکی 4 هکتاری هر تهرانی! / پاسخگویی به نیازهای شهروندان پایتخت، 389 تهران دیگر می خواهد
رئیس انجمن علمی اقتصاد شهری ایران عنوان کرد
رئیس انجمن علمی اقتصاد شهری ایران گفت: در کلانشهر تهران نیز هر فرد برای برطرف کردن تقاضاهای مصرفی خود حدود 4 هکتار زمین به استفاده می گیرد که این رقم معادل 389 برابر مساحت کنونی تهران است.
ظرفیت ذخیره سازی نفت خام ایران به 38 میلیون بشکه رسید
با راه اندازی مخازن جدید ذخیره سازی در منطقه بهرگان ظرفیت ذخیره سازی نفت خام ایران به 38 میلیون بشکه رسید.
توزیع 8500 میلیارد تا پایان هفته برای اتمام پروژه های عمرانی
ریس سازمان برنامه در همایش نظام فنی و اجرایی مطرح کرد
رییس سازمان برنامه وبودجه کشور در همایش نظام فنی و اجرایی کشور گفت: 8500میلیارد تومان تا پایان هفته جاری برای اتمام پروژه های عمرانی توزیع خواهد شد.
اپلیکیشن ها در کجای معادله رکود مسکن قرار دارند
کارشناس مسکن در گفتگو با «شهر فردا» تحلیل کرد
ستاریان گفت: نبود بانک اطلاعاتی مبتنی بر تحلیل اقتصادی و قدرت خرید باعث انتشار اطلاعات مخدوش در حوزه بازار مسکن شده و می تواند به خارج شدن بازیگر ان از بازار کمک کند و سیستم قضایی پشتیبان نیز وجود ندارد.
اشتغال در بودجه 96 چه جایگاهی دارد؟
عضو هیات رئیسه مجلس در گفتگو با شهرفردا
عضو هیات رئیسه مجلس گفت:از بودجه 96 به عنوان آخرین بودجه وبرنامه ریزی دولت در عمر باقیمانده انتظار می رود برای خارج کردن اقتصاد کشور از رکود ،بهبود شرایط کسب و کار و ایجاد اشتغال از موجزترین ابزارهای قانونی و اقتصادی استفاده شده باشد.
آلودگی و درآمد ناپایدار چالش هایی که شهرها را می بلعد
استاد دانشگاه اصفهان در گفتگو با شهرفردا
یار محمدیان گفت: آلودگی شهرها که ناشی از معضلات ترافیک وحمل ونقل است در حالی در ایران با راه حلهای مسکن وار تعطیلی مدارس و تمرکز بر مدیریت عرضه دنبال شده که در دنیا با استفاده از مدیریت تقاضا وerp به عنوان الگوی موفق در لندن و شهرهای آلمان ،فرانسه ،سوئیس ،دانمارک و سنگاپور اجرایی شده است.
مجلس کار بررسی بودجه ۹۶ را  آغاز کرد
جلسه علنی مجلس دقایقی قبل به منظور بررسی لایحه بودجه سال ۹۶ آغاز شد.
روایت لایحه مدیریت شهری از انتقال وظایف خودرویی پلیس چگونه است؟
گفتگوی اختصاصی شهر فردا با مدیرکل دفتر حمل و نقل وزارت کشور
جعفر پور گفت:در لایحه ترافیک تلاش شده مطالعات بصورتی باشد که برای بستر عملکرد شورای حمل ونقل و ترافیک نیز قابل استفاده بوده و با نگاه به مدیریت جامع شهری وظایفی که امروز در سایر دستگاهها تعریف شده است به شهرداری منتقل شوند و اگر لازم است در کنار وظایف انتقال تشکیلات نیز به شهرداری صورت گیرد.
اقتصاد مقاومتی و تاب آوری اقتصاد شهری
مقاله از دکتر ناصر یار محمدیان استاد دانشگاه اصفهان
در موضوع تاب آوري ملي و شهري ، زيرسيستم هاي اقتصادي، اجتماعي، حكمراني، فناوري و زيست محيطي در اقتصاد ملي و اقتصاد شهري بايد به گونه اي طراحي شوند كه بتوانند مخاطرات دروني و بيروني را جذب كنند و خود را با محيط انطباق دهند.
عذر خواهی آخوندی از تریبون مجلس
وزیر راه و شهرسازی در دفاع از خود در جریان رسیدگی به استیضاح در مجلس با توجه به حوادث اخیر اظهار کرد: یک بار دیگر بابت هرگونه قصور یا کوتاهی از دستگاه خودم یا سایر دستگاه‌های اجرایی و شخص خودم پوزش می‌طلبم.