راهکار مواجه با تحریمها/ ایران کره شمالی نیست
استاد اقتصاد بین‌الملل در گفت‌وگو با شهر فردا:
استاد اقتصاد بین‌الملل گفت: عبور از تحریم‌ها نیازمند مدیریت منابع داخلی و جلوگیری از خروج منابع ارزی دارد مدیریتی که با تکیه بر اقتصاد مقاومتی جلوی ریخت و پاش‌های ارزی را گرفته و مصالح کشور را فدای رانت بازی نکند.
قیمت کالاهای اساسی در آستانه ماه رمضان
شهرفردا گزارش می‌دهد
در حالیکه هنوز بازار ملتهب شوک خروج آمریکا از برجام بوده و نوسانات قیمتی ادامه دارد بازار کالاهای اساسی در آستانه ماه رمضان در ثبات نسبی قرار داشته و تغییر چندانی نکرده است.
خطرناک‌تر از تحریم‌های بانکی چیست؟
شهرفردا در گفت‌وگو با سرپرست اسبق وزارت اقتصاد مطرح کرد
مرکز پژوهش‌های مجلس خطرناک‌تر از تحریم‌های بانکی را برای نظام بانکی کشور عدم به روزرسانی استاندارهای بانکی در مقایسه با استاندارهای بین المللی دانست، اما کارشناسان اقتصادی معتقدند خطرناک‌تر از تحریم‌های بانکی عدم اجرای صحیح "بانکداری بدون ربا" است.
چشم‌انداز صنعت خودرو در برجام منهای 1؛پژو و رنو ماندنی هستند؟
گزارش شهرفردا از وضعیت خودرو پس از خروج آمريکا از برجام
با خروج آمریکا از برجام دو سناریو ماندن و رفتن اروپایی‌ها از صنعت خودرو محتمل است که می تواند وضعیت بازار خودرو را تغییر دهد. هرچند مجلسی‌ها معتقدند قراردادهای خودرویی مانع از خروج یک جانبه خودروسازان خارجی است و منجر به پرداخت غرامت خواهد شد.
ساماندهی پسابهای پایتخت با مشارکت 70 درصدی بخش خصوصی کلید خورد
مدیرعامل شرکت آب منطقه ای تهران در گفت‌وگو با شهرفردا
مدیرعامل شرکت آب منطقه ای تهران گفت: ساماندهی پساب های جنوب تهران نیازمند یک هزار میلیارد بودجه است که بصورت فایناس داخلی یا خارجی و با مشارکت دولت اجرایی خواهد شد.
ذخایر طلا از کشور خارج نشده است/ وجود 200 تن طلا در خانه های مردم
عضو هیات مدیره اتحادیه طلا و جواهر در گفت‌وگو با شهر فردا:
عضو هیات مدیره اتحادیه طلا و جواهر گفت: خروج طلا زمانی منطقی است که قیمت طلای داخلی کمتر از اونس جهانی بوده و تقاضا در کشورهای عربی زیاد باشد لذا در شرایط کنونی خروج طلا شایعه ای بیش نیست.
حباب قیمت مسکن در ماه رمضان خواهد شکست
نایب رییس اتحادیه مشاوران املاک:
نایب رییس اتحادیه مشاوران املاک گفت: رشد قیمت مسکن حبابی بوده و با شروع ماه رمضان شیب قیمت ها پایدار نمانده و برای جذب متقاضی باید واقعی شود.
پیامدهای خروج ترامپ از برجام/ تغییرات بازار ارز و افزایش قیمت‌ها جای نگرانی ندارد
عضو کمیسیون برنامه و بودجه در گفت‌وگو با شهرفردا مطرح کرد؛
عضو کمیسیون برنامه و بودجه مجلس شورای اسلامی گفت: در برجام هیچکدام از تعهدات اقتصادی 1 + 5 اجرایی نشد، نه سرمایه‌گذاری خارجی صورت گرفت و نه مشکلات بانکی ایران حل شد با خروج آمریکا از برجام نیز ماهیت اقتصادی کنونی بازار ایران تغییر نخواهد کرد.
وفاداری به برند داخلی چگونه عرق ملی هندوها را بیدار کرد؟
یک مستندساز در نشست حمایت از کالای ایرانی
یک مستند ساز گفت : هند توانست با ملی گرایی مصرفی و تلفیق فرهنگ و هنر و همچنین کیفیت و کنترل قیمت وفاداری به برند داخلی را در هندوستان اجرایی کرده و اقتصاد خود را متحول کند.
آلمان جنگ زده چگونه به برترین اقتصاد دنیا تبدیل شد
نشست تخصصی ظرفیت های رسانه در حمایت از کالای ایرانی/3
یک پژوهشگر گفت: بررسی اقتصاد آلمان نشان می دهد آنها بعد از جنگ جهانی دوم با تامل یک برهه تورم شدید با اصلاح سیستم پولی و آزاد سازی قیمتها توانسته اند بر مبنای اقتصاد مقاومتی به یک اقتصاد بالنده برسند.