5.3 درصد تهران کاندیدای فاجعه پلاسکو
مدير پژوهشكده علوم زمين به «شهر فردا» خبر داد
عضو كار گروه تخصصي زلزله گفت:بیش از 5.3 درصد تهران را بافت فرسوده با 3هزار و 268 هکتار شامل می شود که بدون شک کاندید بروز فجایعی نظیر پلاسکو است و لازم است پس از چنین حادثه ای اراده ونگاه مدیران کشور به نوسازی بافت فرسوده از عزم جدی تری برخوردار باشد.
چرا آوار می سوزد؟
یادداشت خبرنگار حوزه انرژی ،بهزاد احمدی نیا
قوانین و مقررات ملی ساختمان در ایران که در سال 1388 آخرین بازبینی و ابلاغ آن انجام شده است به صراحت در مبحث چهاردهم، فصل دوازدهم درباره مخازن نگهداری سوخت مایع، ده‌ها نکته را به دقت و با جزئیات تشریح کرده است.
امتناع دولت از پذیرش مسئولیت کاهش قدرت خرید کارگران
یک کارشناس بازار کار انتقاد کرد
کارشناس بازار کار گفت: طرح موضوعاتی همچون تعیین مزد منطقه‌ای یا اصلاحیه قانون کار بدون جلب شرکای اجتماعی، شانه خالی کردن از وظایف و مسئولیت‌های دولتی در قبال کارگران است.
خرید هواپیما ویترین ثمرات برجام؟
یادداشت سردبیر/
دکتر جعفر قادری - سردبیر
درحالی برجام نزدیک به یک سالگی خود می شود که با قاطعیت می توان گفت برجام آن چیزی که دولت انتظار داشت، نبود و عملاً دولت نتوانست تحولی را در اقتصاد ایجاد کند.
رسالت جامعه علمی کشور در برابر توسعه شهری
رئیس دومین همایش بین المللی اقتصاد شهری عنوان کرد
رئیس دومین همایش بین المللی اقتصاد شهری گفت: تلاش برای ساختن شهرهایی که از لحاظ اقتصادی، پر رونق، از منظر فرهنگی، پر جنب و جوش، به لحاظ اجتماعی، منسجم و از نظر زیست‌محیطی، ایمن و پایدار باشند؛ رسالتی است که بر دوش جامعه علمی و اجرایی کشور است.
دنیا چگونه با
«شهر فردا» گزارش می دهد
جوامع دیگر توانسته اند از بسترهای فناوری برای خارج کردن بازار از رکود چند لایه استفاده کنند در حالیکه در ایران گمان می رود صرفا با تزریق وام و جابجا شدن دلار و مسکن می توان رکود را شکست.
 نظر دهید
نظرات منتشره: ۱
در صف انتشار: ۰
واردات ایرباس اجاره ای اولویت  دارد یا واگن مترو؟
کارشناس اقتصادی در گفتگو با «شهر فردا»:
کارشناس اقتصادی گفت: رکود اقتصادی در جامعه و حجم جمعیتی که از مترو برای رفت وآمد استفاده می کنند نشان می دهد که اگر دولت امکان توانمند سازی ناوگان عمومی از طریق اجاره را دارد برای نوسازی واگن های مترو نیز کاری کند.
«پردیس» بدون مترو، پردیس نیست / پیشنهاد واگذاری واحدهای مسکن مهر به مددجویان بهزیستی
عضو کمیسیون عمران در گفتگو با «شهر فردا»:
واحدهای بدون متقاضی مسکن مهر در صورتیکه در اختیار مددجویان کمیته امداد وسازمان بهزیستی قرار گیرد ضمن کاهش قطر حاشیه نشینی شهرها به اهداف دولت در مسکن اجتماعی نیز پهلو خواهد زد.
درآمد ۷۰ هزار میلیارد تومان درآمد نفتی پس از برجام
اجمالی/رئیس جمهور در نشست خبری اعلام کرد
رئیس جمهور گفت: امسال ۷۰ هزار میلیارد تومان درآمد نفتی داشتیم که به دلیل برجام است.
نگذاریم اقتصاد ایران به سرنوشت شوروی دچار شود / صندوق های بازنشستگی به مثابه بمب های ساعتی
هشدار لیلاز درباره تبعات کاهش نرخ موالید و پیری مفرط جامعه ایرانی
جامعه ایران که در دهه گذشته به عنوان جامعه جوان خاورمیانه شناخته می شد، امروز با سرعت زیادی رو به میانسالی است؛ این بدان معناست که اقتصاد بیمار کشور، باید با تن رنجور آماده پوشش دهی میلیونها بازنشسته شود که پس از عمری کار و فعالیت، دریافت حقوق مستمری و بازنشستگی را حق خود می دانند.