دولت در حوزه اشتغال نمره قبولی نمی‌گیرد

رئیس کمیسیون اقتصادی مجلس گفت: دولت در حوزه جذب منایع خارجی، تجهیز بخش خصوصی و تقویت منابع بانکها کارنامه درخشانی نداشته و اقدام صورت گرفته و اختصاص خط‌های اعتباری در بخش اشتغال هم، حفظ شرایط موجود لقب می‌گیرند.
مدیرعامل موسسه «کاسپین» برکنار شد
برگزاری مجمع موسسه کاسپین با کنار گذاشتن مدیرعامل و معرفی اعضای جدید همراه شد. بانک مرکزی پیش‌تر از قصور و کوتاهی هیات مدیره کاسپین در ساماندهی تعاونی‌های زیرمجموعه آن خبر داده بود.
ایران در واردات، رتبه چهارم دنیا را کسب کرد!
صندوق بین المللی پول:
صندوق بین المللی پول با اشاره به رشد ۲۲ درصدی واردات ایران در سال ۹۵ اعلام کرد ایران رتبه چهارم جهان را در بین ۱۷۵ کشور از این نظر کسب کرده است.
کاهش ۱۵۰ میلیون دلاری صادرات ایران به آفریقا
مدیر کل سازمان توسعه تجارت ایران خبر داد
مدیر کل دفتر بازرگانی کشورهای عربی و آفریقایی سازمان توسعه تجارت ایران از کاهش حجم صادرات ایران به قاره آفریقا در سال ۱۳۹۵ نسبت به سال ۱۳۹۴ خبر داد.
کاهش شدید اکتشاف نفت در سال ۲۰۱۶
آژانس بین‌المللی انرژی اعلام کرد؛
تازه‌ترین گزارش آژانس بین‌المللی انرژی نشان می‌دهد که در سال ۲۰۱۶ پروژه‌های اکتشاف ذخایر جدید نفت به پایین‌ترین میزان خود رسید.
جرقه‌های رونق مسکن بعد انتخابات شعله‌ور می‌شود
رئیس اتحادیه مشاوران املاک تهران در گفت‌وگو با شهرفردا:
رئیس اتحادیه مشاوران املاک تهران گفت: انتخابات نقطه عطفی در بازار مسکن محسوب می‌شود و به نظر می‌رسد مصرف کنندگان منتظر وعده وعیدهای کاندیدها بمانند و پس از انتخابات در خردادماه با فرا رسیدن فصل جابه‌جایی بازار مسکن فاز جدیدی را تجربه کند.
الگوسازی مدل چینی‌ها در پویاسازی محلات
عضو کمیسیون برنامه بودجه در گفت‌وگو با شهرفردا مطرح کرد
عضو کمیسیون برنامه بودجه مجلس شورای اسلامی گفت: استفاده از الگوی چینی برای پویاسازی محلات می‌تواند با تحقیق و برنامه‌ریزی و با ارائه مدل ایرانی اجرایی شود.
چرخ ناکوک صنعت چرا نمی‌چرخد؟
نایب ریس کمیسیون اقتصادی مجلس در گفت و گو با شهرفردا:
نایب ریس کمیسیون اقتصادی مجلس گفت: تمرکز بر برجام آنهم به شکل افراطی و عدم حمایت از صادرات نظیر پرداخت مشوق‌های صادراتی از مواردی است که می‌توان در خاموش شدن چرخ صنعت در کشور موثر دانست.
تجهیز برخی روستاها به دستگاه‌های خودپرداز
در راستای اجرای دولت الکترونیکی انجام می‌شود
در راستای تحقق دولت الکترونیکی در کشور، برخی روستاها طبق قرارداد منعقد شده با پست بانک ایران، به دستگاه‌های خودپرداز (ATM) مجهز می‌شوند.
دولت‌های محلی در کجای معادله انتخابات شوراها ایستاده‌اند
شهر فردا در گفت وگو با عضو هیئت بررسی می کند
عضو هیئت رئیسه مجلس گفت: جایگاه دولت‌های محلی و برنامه ریزی برای مدیریت مالی شهرها باید از ارکان برنامه‌های منتخبان برای ورود به شهرها باشد، لذا انتظار می‌رود در انبوه وعده و وعید کاندیداهای شورای شهربه اصول مدیریت شهری توجه شود.
احیای هویت محلی، حلقه مفقوده مدیریت شهری
در دنیای مدرن امروز و در روند جهانی شدن- خواه این مقوله را پروسه جهانی شدن بدانیم، خواه پروژه جهانی سازی- آن چه مهم است حرکت در مسیر توسعه پایدار به خصوص در کشورهای در حال توسعه است.