رسیدگی به پروژه ماهان بهارستان در مجلس  کلید خورد
عضو کمیسیون شوراهای مجلس گفت: بلاتکلیف رها کردن متقاضیان پروژه ماهان بهارستان بعد از 5 سال در کمیسیون شوراهای مجلس پیگیری می شود.
چه کسانی از فردا منتظر سود 125 هزار تومانی سهام عدالت باشند؟
از 27 میلیون نفری که شماره شبای آنها تایید شده ،آن دسته که سهام یک میلیون تومانی دارند سود 125 تا 150 هزار تومانی می گیرند .
شعله خرید و فروش و اجاره مسکن در حال خاموشی
اطلاعات مرکز آمار نشان می دهد به رغم پیش بینی ها حجم معاملات مسکن میل کاهشی پیدا کرده و به نظر می رسد بازار داغ اجاره هم که در تابستان امسال به بخت مالکان حسابی تاخته بود ،از نفس خواهد ایستاد .
زیمباوه برای کنترل تورم و رکود چه کرد؟
در حالیکه زیمباوه پس از جنگ تورم 98 درصدی را تجربه کرده و روزانه نصف ارزش پول خود را از دست می داد ،دولت وقت برای کنترل تورم ورکود دلار آمریکا را جایگزین دلار این کشور کرد ،اکنون تورم زیمباوه 11 درصد گزارش می شود.
کارت زرد مجلس به گرانی خودروهای داخلی / تحقیق و تفحص پاسخ مجلس به گرانی پراید و تیبا
همزمان با گرانی خودروهای وارداتی که دامنه ای 10 تا 40 میلیونی داشت ،خودروسازان داخلی نیز بیکار نماندند و 500 تا یک میلیون تومان به محصولات خود افزودند ،در این میان وکلای مجلس نیز به جریان افتادن تحقیق و تفحص از خودروسازان خبردادند.
چگونه لیزینگ، بازار مسکن در چین و یونان را تکان داد؟
اختصاصی شهرفردا
بررسی الگوهای جهانی نشان می دهد زمانی بازار مسکن تغییر جهت خواهد یافت که قدرت خرید عامه مردمی با استفاده از منابع مالی ترکیبی نظیر وام های رهنی ،امکان لیزینگ و پیش خرید تقویت شده و رشد سایر بخش های اقتصادی همراه با نظارت بر عملکرد مشاوران املاک و همچنین نوسازی بافت فرسوده در دستور کار قرار گیرد.
افزایش قیمت تأثیری در تغییر مصرف انرژی در ایران ندارد
اختصاصی شهرفردا/ رویکردی جامعه شناختی به مصرف انرژی شهری
سیاست‌های اقتصادی (چه از نوع قیمتی و چه غیرقیمتی)، تأثیر قابل‌قبولی در راستای بهبود و اصلاح رفتار مصرفی انرژی در جامعه شهری ندارند و رابطه ضعیفی بین این دسته از مؤلفه‌ها و رفتار مصرف انرژی در خانوارهای شهری وجود دارد.
3 گره کور احیای بافت فرسوده/نوسازی پلاک به پلاک الگوی صحیحی برای احیاء نیست
گزارش شهرفردا از موانع نوسازی بافت فرسوده
انتقاد رئیس جمهور از روند کند احیای بافت فرسوده باعث شد وزیر پیشنهادی از شناسایی و احیای سالانه 700 محله در بافت های فرسوده سخن بگوید، بافتی که با وجود داشتن زیرساخت‌های شهری سرعت دادن ساخت و ساز در آن از ساختن خانه در بیابان سخت تر نشان می دهد.
مسکن مهر؛ ثروت ملی یا سربار ملی!
گزارش شهرفردا از خانه‌هایی که به تعبیر رئیس جمهور در بیابان ساخته شد
مسکن مهر پروژه‌ای با بیش از 450 هزار میلیارد تومان سرمایه گذاری ملی است که چندان محبوبیتی در میان دولتی‌ها ندارد و دائم فصل الخطاب عتابهاست آنچنان که رئیس دولت از وزیر راه و شهرسازی‌اش می‌خواهد به جای ساخت خانه در بیابان به بافت فرسوده بیندیشد.