نوسازهای فرسوده و آبی که به آسیاب زلزله ریخته شد!
گزارش شهر فردا از مقاوم‌سازی شهری
14 سال پیش وقتی زلزله بم 70 هزار کشته و زخمی به جا گذاشت ،گمان می کردیم استاندارهای ساخت وساز و مقاوم سازی شهرها تاب آوری در مقابل زلزله را خواهند آموخت اما حالا نوسازهای فرسوده با بیشترین تخریب بنا قوز بالای قوز نظام شهری شده اند.
بساط انتشار اوراق مشارکت نامحدود برچیده شد
گزارش شهرفردا از بودجه 97
سال گذشته دولت برای جبران کسری بودجه 55 هزار میلیارد تومان اوراق مشارکت منتشر کرد اما مجلسی‌ها تلاش می‌کنند با تصویب ماده واحده‌ای، سقف انتشار اوراق را محدود کنند.
چگونه
گزارش شهرفردا از روند سقوط بیت کوین
بیت کوین که طی دو سال گذشته میلادی با افزایش تقاضا مبدل به با ارزش ترین پول مجازی شده بود و تا نزدیکی های 8 هزار دلار ارزش گرفت، روز گذشته به علت عدم ارتقاء توسط یک نزم افزار به نام "سِگ ویت2 اکس " سقوط 1000 دلاری خود را آغاز کرد.
پیدا و پنهان بودجه‌ریزی در ایران ،
شهر فردا بررسی می‌کند
یک نماینده ادوار مجلس گفت: همه دولت‌ها مدعی تدوین بودجه مبتنی بر عملکرد هستند اما باید دید در بستر اطلاعات مبهم و آمار غیرشفاف و نبود یک برنامه جامعه نظیر 6 توسعه چگونه می‌توان بودجه عملیاتی تدوین کرد؟
آغوش باز سایپا  به روی چشم بادامیها ؛ خودروهای مشارکتی با چین در راه است
گزارش شهرفردا از بازار خودروهای جدید
چین که در حال قبضه کردن بازار خودرویی جهان است و تولید انبوه قطعات خودرویی برند دنیا را هم به عهده گرفته ،اکنون با چراغ سبز سایپائی ها قرار است خودروهای جدید راهی خیابانهای ایران کند.
طرح
گزارش شهرفردا از سابقه طرح فروش مسکن متری
طرح مسکن متری با هدف خانه‌دار شدن طبقات کم درآمد در بدنه دولت مطرح شده تا براساس آن متقاضی بتواند با خرید چند متر از یک ملک آن را تصرف کرده و در طول زمان ساخت متراژ خریداری شده خود را ارتقاء دهد اما آیا این طرح با توجه به سابقه آن به خانه‌دار شدن تهرانی‌ها منجر می‌شود.
آرایش بودجه 97 براساس عملکرد؛ چرا و چگونه؟!
گزارش شهرفردا از نظام بودجه ریزی سال آینده
دولت دوازدهم بنا دارد با توجه به نوسان نفت و تغیرات دلار و همچنین شرایط سیاسی بودجه سال 97 را از سیستم سنتی خارج کرده و بر اساس نظام "بودجه ريزي" عملياتي يا مبتني بر عملکرد تدوین کند ،تا نخستین بودجه دولت دوازدهم هدفدار از آب در آید.
فرمول حذف دلار از تبادلات بین المللی
شهر فردا گزارش می‌دهد
هرچند حذف دلار منافع کشورمان را با توجه به تحریم‌های آمریکا تامین می‌کند اما مادامیکه قدرت پول ایران در مقایسه با دلار افزایش پیدا نکند ،حذف دلار در تبادلات بین المللی به سادگی امکانپذیر نیست و نیازمند بسترسازی است.
۱.۲میلیون بشکه نفت خام سوآپ به تهران رسید
مدیر شرکت لوله مخابرات نفت منطقه تهران از سوآپ یک میلیون و ۲۰۰ هزار بشکه نفت خام سوآپ به منطقه تهران خبر داد.
نظر شخصی وزیر کار درباره یارانه ها
وزیر تعاون کار و رفاه اجتماعی معتقد است باید دهک های پایین از یارانه بیشتری برخوردار شوند.