شکستن انحصار دلار با بیت کوین ؛ عبور از تحریم شدنی است
عضو انجمن علمی اقتصاد شهری دز گفتگو با شهرفردا
عضو انجمن علمی اقتصاد شهری ایران گفت:پیاده سازی ارز دیجیتال می تواند انحصار تجارت جهانی با دلار را شکسته و در شرایط کنونی به کمک اقتصاد کشور آمده و دردور زدن تحریم ها به ایران کمک کند.
حباب قیمت مسکن به اطراف تهران منتقل شد
شهرفردا در گفتگو با کارشناسان بررسی کرد
موج افزایش قیمت که پیش از این در پایتخت باعث کاهش ۶۲ درصدی معاملات مسکن شد اکنون با همت سوداگران به شهرهای اطراف تهران منتقل شده است.
بزرگترین سند مالی کشور وابستگی خود را به نفت کاهش خواهد داد
گزارش شهرفردا از لزوم تغییر بودجه ریزی در کشور
صاحب نظران اقتصادی معتقدند تغییر رویکرد بودجه در کشور باید با اصلاح تغییر ساختار هزینه ، هدفمندی یارانه ها و نطام مالیاتی تدوین شود.
جزئیات سوخت گیری با کارت سوخت و 4 رقم کد ملی
گشهرفردا از بازگشت رسمی کارت سوخت گزارش داد
درحالی سوخت گیری 24 میلیون خودرو و موتورسیکلت از امروز صرفا با کارت سوخت انجام می شود که شرکت ملی پالایش اعلام کرده است ،رمز همه کارتهای سوخت چهار رقم آخر کد ملی دارندگان کارت سوخت خواهد بود
تبعات حذف چهار  صفر از پول ملی چیست؟
شهرفردا در گفتگو با کارشناس اقتصادی بررسی کرد
با وجود آنکه حذف چهار صفر از پول ملی در دولت وارد مرحله عملیاتی شده است و سخنکوی دولت تدبیر از ارسال زودهنگام آن به مجلس خبر داده ، کارشناسان معتقدند اگر دولت این سیاست درست را در فرآیندی نادرست اجرا کند ، نتایج قابل قبولی برای مردم و اقتصاد کشورمان رقم نخواهد خورد.
هزینه وام مسکن از ۷ تا ۹ میلیون تومان
در این هفته قیمت اوراق تسهیلات مسکن مقدار کمی رشد داشت به طوری که هر برگ تسه نسبت به هفته قبل بیش از ۱۰۰۰ تومان گرانتر داد و ستد شد. با این حساب هزینه وام مسکن بدون احتساب وام جعاله برای زوج ها با توجه به اینکه کجای ایران سکونت دارند از ۷ تا ۹ میلیون تومان متغیر است.
کدام مشاغل رو به افول می روند؟
در سال‌های اخیر برخی صنایع به سمت اتوماسیونی شدن سوق پیدا کرده‌اند. گاهی شکل وظایف انسانی تغییر می‌کند تا با نیازهای تغییریافته جامعه هماهنگ شود.
سیاست‌ها اشتغال‌محور می‌شود
«سند ملی کار شایسته و سیاست‌های اشتغال مبتنی بر سند ملی کار شایسته» که بر مبنای ۹ راهبرد اصلی تنظیم شده است، سرانجام ۸ سال پس از تکلیف قانون، تصویب و به دستگاه‌ها ابلاغ شد.
آمار اشتغال در آمریکا به روایت نمودارها
انتشار آمار اشتغال در روز جمعه سرمایه گذاران را نسبت به بازار جهانی به فکر فرو برد. بیم ها و امیدها در این گزارش به روایت آمار دیده می شود
ارزآوری در زمان تحریم
دولت آمریکا سال گذشته به صورت یکجانبه از توافق‌ هسته‌ای برجام خارج شد و هدف خود را به صفر رساندن صادرات نفت ایران اعلام کرد.