241 میلیارد تومان ترقه سوزاندیم؛ لاکچری‌های تازه وارد چهارشنبه سوری
گزارش شهرفردا از گردش مالی هزینه‌های چهارشنبه سوری
بودجه سال آینده کل کشور 424 هزار میلیارد تومان و بودجه عمرانی کشور حدود 60 هزار میلیارد است، اما اگر هزینه هر خانوار ایرانی فقط 10 هزار تومان در نظر بگیریم رقمی بالغ بر 241 میلیون تومان که می تواند نسبت قابل توجهی از بودجه عمرانی کشور باشد ،هزینه خرید ترقه و مواد منفجره شد.
هزینه سنگین تصادفات رانندگی برای اقتصاد ایران / وقتی 8 درصد GDP از بین می رود!
انجمن علمی اقتصاد شهری ایران منتشر کرد
در کشور ما آمار تصادفات بسیار بالاست. در این زمینه تحقیقی از سوی مرکز پژوهش های مجلس شورای اسلامی صورت گرفته است که نتایج این برآورد تاکید دارد که هزینه های اقتصادی و اجتماعی تصادفات رانندگی در کشور ما بالغ بر 8 درصد تولید ناخالص داخلی است.
قیمت وام مسکن برای زوج‌ها از ۹ تا ۱۴ میلیون
قیمت هر برگ از امتیاز تسهیلات مسکن در این روزها از ۶۴ تا ۶۸ هزار تومان داد و ستد می‌شود. زوج‌های تهرانی بدون احتساب وام جعاله باید حدود ۱۳.۵ میلیون تومان صرف خرید ۲۰۰ برگ تسه کنند.
استراتژی‌های تقویت توریسم در ایران
شهرفردا گزارش می‌دهد
گردشگری، یکی از اهرم‌های اقتصادی سودآور در جهان امروز می‌باشد؛ از این ‌رو مدیریت سیاسی در سطح ملی کشورها، با شناسایی ظرفیت‌های گوناگون گردشگری، به توسعه امکانات و زیرساخت‌های لازم برای جذب حداکثری گردشگری اهتمام می‌ورزند.
اصول استراتژی توسعه شهری چیست؟
راهبرد توسعه شهری، سه هدف عمده؛ یعنی رشد اقتصادی، کاهش مستمر فقر و بهبود مدیریت شهری را دنبال می‌‌کند. در این راهبرد پس از شناسایی وضعیت موجود و ترسیم وضعیت مطلوب، راه‌های دستیابی به وضعیت مطلوب، شناسایی و طراحی می‌‌شود.
چشم انداز شهرنشینی جهان/ 2050 دنیای شهرنشینان چگونه است؟!
انجمن علمی اقتصاد شهری ایران منتشر کرد
در سال 2050، تنها 27 کشور وجود خواهند داشت که جمعیت شهری آنها، پایین تر از 40 درصد خواهد بود.
اختصاص ١٢٠٠ میلیارد تومان اعتبار برای اشتغال معدنی در روستاها
معاون وزیر صنعت از اختصاص ١٢٠٠ میلیارد تومان اعتبار برای اشتغالزایی در معادن مناطق روستایی و محروم خبر داد.
هیچ کالایی تا پایان فروردین ۹۷ گران نمی‌شود
معاون وزیر صنعت، معدن و تجارت:
معاون وزیر صنعت، معدن و تجارت گفت: هیچ کالایی از امروز تا پایان فروردین سال ۹۷ گران نمی شود و مردم می توانند تخلف ها را به سامانه ۱۲۴ گزارش دهند.
آورده ۱۰ میلیون دلاری پتروشیمی ها برای کشور
سرپرست مدیریت کنترل تولید شرکت ملی صنایع پتروشیمی گفت: در ۱۱ ماهه امسال میزان صادرات محصولات پتروشیمی ۱۰.۴۴۵ میلیون دلار و از نظر ارزشی ۱۳۰ درصد رشد داشته است.
نیمی از هواپیماهای ایران توان پرواز ندارند / عمر ناوگان هوایی ایران؛ 24 سال
دبیر انجمن شرکت‌های هواپیمایی گفت: حدود ۳۰۰ فروند هواپیما در ناوگان هوایی کشور ما وجود دارد اما هواپیماهای فعال حدود ۱۶۰ فروند هستند که با توجه به میانگین عمر ناوگان هوایی کشور حدود ۱۲۷ فروند از این هواپیماها استفاده می شود.